Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyi torta desszert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyi torta desszert helyett, szerintetek elég?

Figyelt kérdés
A menüben nincs desszert, ezért azt gondoltuk, hogy a vacsora után kávé, és utána egyből jönne a menyasszonyi torta. Szerintetek szoktak ilyet csinálni? Legalább akkor el is fogyna, nem? Nagyon finom tortákat rendeltünk, négy emeletes lesz! (trüffel, marcipán, feketeerdő, stb.)
2010. júl. 6. 12:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
szerintem teljesen ok
2010. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk a vocsi után desszertnek fagyi kehely volt utána kávé és azután jött a torta. Nálunk minden elfogyott. Sztem nem lenne elég .
2010. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért legalább sós apró sütire gondoljatok! Nem mindenki édesszájú, meg csipegetni is sokan szeretnek...
2010. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A sós aprósüti fontos (az italok miatt is), amúgy teljesen rendben van, ha "csak" a menyasszonyi torta a desszert, nálunk is így volt és még így is maradt a tortából, egyszerűen már nem fért belénk.
2010. júl. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Tavaly 5 lakodalomban voltunk és mindegyikben a vacsi után volt egy kis szünet (mármint a kaját illetően)kb. 0,5- 1 óra és utána hozták a tortát/tortákat.

Abszolút nincs szükség még pluszba sütikre, szerintem vacsorával jól lakik mindenki és utána pont elég a torta.

Voltam már olyan lagziban is ahol közvetlenül a vacsi után hozták a menyasszonyi tortát, de szinte senki nem evett akkor belőle. Szerintem kell egy kicsit szusszanni (táncolni) a két evés között. :)

Nem tudom az érkezéskor lesz-e felszolgálva apró süti(édes és sós is), mert ha igen akkor azt általában vacsi után vissza szokták tenni az asztalra,

ha valaki éppen nem édes szájú az se maradjon le róla.

Nálunl pl. még volt gyümölcs "asztal" is. Az is nagyon jót tett a fáradt gyomornak. Már mint nem az enyémnek, de sokan dícsérték az ötletet. :)

Elég sok lakodalom szervezésben vettem már rész (barátnők, unokatesók révén)+ még cukrászdánk is van, így ha kérdésed van szívesen segítek! :)

2010. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

13:15-ös vagyok.

Azt elfelejtettem, hogy ha kisebb lakodalom lesz kb. 50 fő csak akkor elég a 4 emeletes torta!!

1 normál tortát 10-11 főre szoktunk számolni és akkor még mindegyikből marad egy kicsi csomagolni is.

Már ha ti adtok a vendégeknek otthonra is.

Nálunk errefelé (Baranyában) szokás haza is adni + még a közelebbi rokonoknak ha marad nagyobb darab torta (keresztszülő, nagyszülő, testvér) akkor azt oda szokták adni.

Voltam olyan lakodalomban ahol 4 emeletes volt a menyasszonyi + 2 normál méretű, de ugyanolyan díszítéssel és elég volt kb 70-80 embernek. (mondjuk ők nem csomagoltak senkinek)

2010. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

A torta 100 szeletes, (40,30,20,10) kb 110 fő lesz gyerekekkel együtt. Azt mondta a cukrász, hogy elég kell hogy legyen. Sós süti lesz a szertartások között (pogácsa), és az étterembe érkezéskor sós vágott aprósüti a pezsgő/pálinka mellé. Ezenkívül lesz gyümölcs is jégágyon. Rendeljünk még édes aprósütit is? Pestiek vagyunk, itt (sajnos) nem szokás, hogy mindenki visz valami házi sütit. Csomagolni sem fogunk, főleg fiatalok lesznek, nem is kérne szerintem senki. De az egyikőtök válasza alapján lehet, hogy tényleg jobb lenne a vacsi után egy kicsit még táncolni, és utána torta? Na de akkor olyan befejezetlen a vacsi, hogy nem hoznak desszertet, nem? :(

Voltunk tavaly mi is egy esküvőn, ahol desszert is volt, somlói, megettük, utána a nagy táncban kb. senki észre se vette, mikor kihozták a tortát. Ott is maradt az egész nekik.

2010. júl. 6. 13:45
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekünk 50 főre 48 szeletes torta volt, kb. harmada megmaradt (mindenki vékonyat kért), és az egyéb tortákból összesen ha 10 szelet fogyott. Pénzkidobás volt az egész. Elég a menyasszonyi torta, meg valami pogácsaszerű vagy sajtos masni.
2010. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nálunk volt tálcákon vegyes édes aprósüti is, ennek ellenére elfogyott az emeletes torta is (szintén 4 íz), volt, aki még visszajött kérni a másik ízből is, olyan finomak voltak... Úgy elkapkodták, hogy én csak az egyiket tudtam már megkóstolni....

Szerintem legyen az asztalokon valami minimális édes süti is, ha valaki kívánja, tudjon nasizni....

Szerintem nem kell kiporciózott deszzert (palacsinta, somlói, stb....), de valami kis nasi igen!!!!

2010. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget mindenkinek! Én is így gondoltam, hogy lesz egy kis édes teasüti még pluszban, amit vacsi után kivisznek az asztalokra, illetve egy kis gyümölcs a svédasztalon. Remélem, hogy elég lesz. A vacsoránk nagyon finom lesz, nagyon jól főznek ebben az étteremben.
2010. júl. 6. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!