Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyi torta desszert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyi torta desszert helyett, szerintetek elég?

Figyelt kérdés
A menüben nincs desszert, ezért azt gondoltuk, hogy a vacsora után kávé, és utána egyből jönne a menyasszonyi torta. Szerintetek szoktak ilyet csinálni? Legalább akkor el is fogyna, nem? Nagyon finom tortákat rendeltünk, négy emeletes lesz! (trüffel, marcipán, feketeerdő, stb.)
2010. júl. 6. 12:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Illetve, lehet, hogy az édesapró sütit csak a tortázás után kérjük kihozni, mert ha azzal tömik meg a hasukat, akkor megintcsak annyi a tortának. Na, már kezdem kapisgálni, hogy hogy legyen. :)

Sajnos ez nem ilyen falusi lagzi, hogy bele kell fulladni a sok minden finomságba, persze minden finom lesz, de Bp-en nagyon megkérik az árát mindennek, és úgy vagyok vele, hogy fogyjon csak el minden! :)

2010. júl. 6. 17:37
 12/19 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt kifejezetten desszert. Illetve apró süti volt az asztalokon, de külön desszert nem volt. A mennyasszonyi tortából rengeteg kimaradt. Sokan mondták, és igazuk volt, éjfél körül már nem éhesek (és nem is szomajasak:))!
2010. júl. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem is Pesten lesz az esküvőm és én inkább úgy vagyok vele kevés ne legyen, szerintem azt nem tudod kiszámolni, hogy pont elég és el is fogyjon minden. És ha marad csomagolni is fogunk, az étteremben is azt mondták, hogy persze adnak hozzá dobozokat is meg minden, meg hogy ha a vacsiból sok marad még azt is elcsomagolják (erre én nem is gondoltam). Sütit meg fiatalok is szívesen elviszik szerintem. Azt nem egészen értem mi köze a süticsomagolásnak ahhoz, hogy vidéken vagy Pesten lesz-e az esküvő?
2010. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Megint 13:15-ös vagyok.

Az utolsó válaszolónak igaza van a süti csomagolással kapcsolatban. A fiatalok is szívesen fogadják ha csomagoltok haza. (én sem vagyok még öreg :) )

Persze tudom, hogy Pesten drágább minden mint itt vidéken, de pl. nem biztos, hogy mindenki szereti a különleges tortákat, mint. pl. amilyen a a menyasszonyi lesz. Ha nem akarsz egész tortákat még rendelni, lehet torta szeleteket is, amit összeraknak torta alakúra és akár 4 fajta is lehet 1-ben. (dobos, csoki, citrom, puncs) az alap ízek. Mert azért gondolom idősebbek is lesznek.

Én is azt mondom, hogy inkább maradjon és azt elcsomagoljátok, ha nem is mindenkinek csak a közelebbi rokonoknak. Azt már úgy is látjátok éjfél után, hogy mennyi marad.

Saját lakodalom általában egyszer adódik az ember életében (vagy ha többször is az már úgysem olyan ) így az olyan legyen amire szívesen emlékeztek. Olyan nincs, hogy pénzkidobás volt, mert nem fogyott el. Ezt nem lehet előre kiszámolni. Aki így gondolkodik az ne csináljon lakodalmat, más módon is össze lehet házasodni.

Az is lehet, hogy az esküvő napján mondják le páran bármi miatt és akkor az étteremben ugyan úgy ki kell fizetni. Ez ezzel jár.


Amúgy nálunk (meg általában a lakodalmakban) a zenekar bemondta, hogy a menyasszonyi torta következik és akkor mindenki oda figyelt. Az elég rossz szervezés ahol "titokban" hozzák be a tortát és nem veszi észre senki.


Szerintem ez csak szervezés kérdése.

Mi 160-an voltunk és senki nem maradt le semmiről.


Abban viszont kedves kérdező neked van igazad, hogy ha csak édes aprósüti lesz a torta mellé, akkor azt ne rögtön vacsi után, hanem a torta UTÁN hozzák ki.

2010. júl. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Szerintem Pesten is ugyan úgy elcsomagolják a megmaradt kaját mint máshol, mint ahogy az előttem szóló is írta. Kérdezz rá az étteremben! Ha maguktól nem mondták az elég gáz. Akkor meg van a vasárnapi ebéd a vendégeknek kétszer kifizetve. :)
2010. júl. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Hát nehéz helyzet, mert elég drága minden, de nem akarom magamat ismételni. Aki az esküvőjét szervezi, gondolom mindenki szembesült ezzel...


Tegnapi 20:42-es válaszolónak:

Annyiban függ össze szerintem, hogy én is voltam már sok vidéki lagziban, ahol már napokkal előtte elkezdte a falu apraja nagyja a csirkekopasztást, süteménysütést, stb.

Bp-en viszont nincs választási lehetőség, más az élet, mi itt nem sütünk-főzünk mert egész nap egy irodában dolgozunk... az én családom legalábbis. Tehát elmegyek az étteremhez legközelebbi cukrászdába, és onnan megrendelek mindent. Igy is 100ezer Ft csak az amit a cukrászdából rendelünk.

2010. júl. 7. 13:50
 17/19 A kérdező kommentje:

A 13:15-ös válaszolómnak írom, hogy köszi a tanácsokat, megpróbálom megfogadni őket. Ha marad süti/torta/étel akkor persze mi is elcsomagoltatjuk. Lesz éjfélkor is még két fogás, tehát nem lesz hiány az biztos.

A tortát is be fogjuk mondatni a zenekarral! :)

2010. júl. 7. 14:12
 18/19 anonim ***** válasza:
Esetleg ha még nem rendelted meg és van rá energiád keress másik cukrászdát (pláne ha azért választottad mert közel van nem azért mert az a kevenced) nekünk a menyasszonyi torta (negyvenvalahány szeletes)+egy torta+15kiló édes és sós süli olyan 60-70 körül van. És jó cukrászdából van, nagyon sokszor vettünk már ott sütit. A legtöbb helyen átviszik ezeket az étterembe, szóval nagyon közel nem kell,hogy legyen.
2010. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Már megrendeltem, jó ez a cukrászda, finomak a torták, az alapárakból kedvezményt is kaptunk. Nálunk 100 szeletes a torta, plusz a rengeteg aprósüti, ha ezt átszámolod, akkor kiderül hogy ugyanannyi mindenhol. A végösszeg max 4-5 e Ft különbség lehet. Jó lesz így! :)
2010. júl. 8. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!