Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő után kollégákat külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő után kollégákat külön meghívni étterembe nem fura?

Figyelt kérdés

Tehát nem sörözni hívni őket, hanem étterembe a feleségeikkel, férjeikkel együtt. Félek, hogy ez szokatlan Magyarországon és esetleg a meghívottak is kényelmetlenül éreznék magukat. Szerintem a sörözni hívás megszokottabb, vagy az étterem is normális?

Pl. egész munkacsoport vendégül látása étteremben a házastársaikkal, függetlenül attól, hogy jó-e a munkaviszony velük?



2019. máj. 11. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Hat, en elegge meglepodnek rajta, ha valaki a hazassagkoto terembol sörözesre invitalna engem, mivel hazassagkotest altalaban etellel unnepeljuk, nem pedig a sarki kocsmaban sörrel.
2019. máj. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, nem sikerült érthetően leírnom. A "külön" szóval próbáltam érzékeltetni, hogy nem a házasságkötés napjáról van szó, hanem egy későbbi időpontról. Tehát, az esküvő utáni hetekben majd egyszer.
2019. máj. 11. 11:34
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Hat, akkor mar szerintem ne eroltessetek semmit. Ha annyira nem kozeli a kapcsolat, hogy meghivjatok oket a konkret eskuvore, akkor utana minek kene nekik kulon barmilyen vendeglatast is csapni? Ez sokaknak eleg furan jöhet ki, es nem a vendeglatas modja miatt.
2019. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szerintem az azért ma elfogadott, hogy az ember csak a "kötelező elemeket" hívja meg lakodalomba (ha erre gondolsz), hiszen az nagyon sokba kerül.

Esetünkben azonban más a helyzet, nem volt lakodalom, csak házasságkötés és mi is csak pont előtte tudtuk meg az időpontot, így a családjainkkal, barátainkkal nyilván később kell ünnepelni.

Tehát abban a kérdésben kérek segítséget, hogy ha így utólag ünneplünk csoportokkal, akkor a kollégákat nem túlságosan rendhagyó étterembe invitálni a házastársaikkal együtt, akiket nem is ismerünk? Nem éreznék magukat kényelmetlenül vagy úgy, hogy most nekik is viszonozniuk kellene ezt? Mert egy sörözés az más. (Túlnyomóan férfi kollégákról van szó.)

2019. máj. 11. 11:48
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha engem hívna meg egy kollégám így, nagyon kényelmetlenül érezném magam. Azt se tudnám, hogy bújjak ki alóla úgy hogy ne bántsam meg. Igen, úgy érezném, viszonoznom muszáj lenne, valami ajándékkal. Az is átfutna a fejemen hogy ezt azért rendezik hogy még tőlünk is begyűjtsenek ajándékokat.

Én és az emberek nagyja ugyanis nem haverkodni megy a munkahelyre. Van 1-2 közelebbi kolléga, oké, de az összeset így meghívni, nem is értem nagyon hogy miért szeretnétek ezt?

2019. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, hogy az esküvőn "spórolni" szeretnél, viszont azért villogni az eseménnyel. Ez a kettő egyben nagyon nem smakkol. Én kellemetlenül érezném magam, kvázi mint másodrangú valaki, akit muszájból vendégelnek meg.

Döntsétek el, hogy mennyire fontosak. Ha tényleg ennyire, akkor legyenek hívva az esküvőre, viszont ha nincs rá keret, akkor még spóroljatok. Ha pedig nem állnak hozzátok közel, akkor nem is értem a kérdést. Viszont eut akárhogy is nézzük, mindenhogy kellemetlen szitu. Én el sem mennék

2019. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is az jutott eszembe, amit az 5-ös ír. Hogy vajon akkor ez most egy amolyan utó-lagzi és kell borítékot is vinni? Meg a párom mit csináljon ott, senkit nem ismerne, ahogy a többiek párja sem. Tuti valahogy kihúznám magam alóla.

Az mondjuk furcsa, hogy azt mondod, csak az utolsó pillanatban tudtátok meg az esküvő időpontját, külföldön volt? Magyarországon legalább 30 nappal előre be kell jelentkezni, szóval legrosszabb esetben is van egy hónap.

2019. máj. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy furcsa, de egy nem részletezett okból fel kellett gyorsítanunk az ügyet és felmentést kaptunk a várakozási idő alól, viszont nem volt időpont, de egyszer csak jött egy hívás, hogy valaki betegség miatt törölte az esküvőjét és így el tudunk menni mi. Szó sincs arról, hogy mellőztünk volna vendégeket, ismétlem, hogy nem volt lakodalom és nem anyagi okokból. Ráadásul itt simán kijön annyira egy éttermi fogyasztás is, mint egy lakodalmi menü. Ajándékra meg egyáltalán nem is gondoltam, de ha véletlenül megvalósulna ez a meghívás, ezt akkor külön ki fogom emelni, hogy nem kérünk ajándékot/borítékot stb.

Köszönöm, hogy leírtátok, Ti hogyan éreznétek, pont erre vagyok kíváncsi, hogy ez mennyire elfogadható vagy szül-e hátsó gondolatokat, kényelmetlenséget.

2019. máj. 11. 21:41
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Pontosan ezért sem jó ötlet az ilyet megvalósítani, mert ezt a történetet mindenkinek egyesevel nem fogod tudni elmondani, ergo mindenki ezen fog csámcsogni, hogy "bezzeg a lagzin nem lehettek ott". Mindenképp kellemetlen szitu. Egyébként csak udvariasságból akarjátok őket meghívni, vagy tényleg ilyen jóban vagytok? A párom is egy nagy cégnél dolgozik, de csak 1 embert tervez onnan meghivni az esküvőre, nem az egész részleget akikkel dolgozik, pedig velük is jóban van 😂😅
2019. máj. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerintem a történetet mindenki ismeri, különösen, hogy egyikük volt a tanú, de heten vannak a csoportban, akiket ez a meghívás érintene.
2019. máj. 12. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!