Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A koszorúslányruhát kinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A koszorúslányruhát kinek szokás fizetni?

Figyelt kérdés

Ha esküvőre kerülne sor, nagyjából van egy elképzelésem, hogy milyen koszorúslány ruhát szeretnék a koszorúslsnyaimnak. De semmit nem erőltetnék, olyan lenne amiben mindannyian jól érzik magukat és később is fel tudják venni.

Ezt a pár fizeti, vagy a lányok maguknak?



2019. máj. 13. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megegyezés kérdése. Figyelembe kell venni a pár anyagi helyzetét és a koszorúslányokét. Az sem mindegy, hogy bérelt vagy vásárolt ruha, mennyi az ára, mennyire tetszik nekik, stb. A legjobb, ha egymás között beszélitek meg.
2019. máj. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megegyezés kérdése, de azért ha konkrét elvárás van a pár részéről akkor illik fizetni is. Én voltam olyan esküvőn ahol valami 120 ezres habos-babos ruhát fizettettek ki a koszorúslányokkal, szerintem ez nem korrekt. Persze ha mondjuk csak a szín vagy fazon adott, akkor lehet választani olyan ruhát amit fel tud venni máskor is és úgy nyugodtan ki lehet velük fizettetni ha ők választhatják ki maguknak.

Meg nem mindegy a koszorúslányok száma nyilván, 2 ember könnyebben választ ki egyforma ruhát ami mindkettőjüknek tetszik, mint 10 ember.

2019. máj. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltam egyszer koszorúslány, meg a tesóm is, egy másik esküvőn. Mindkét helyen a menyasszony választotta a ruhát, és ők is fizették. Ha konkrétan megmondod, mit kell felvenniük, akkor szerintem fizesd is ki. Hiszen különben lehet, hogy csak választanának egy ruhát a szekrényből, így meg kötelezően pénzbe kerül a ruha. Én biztosan nem vállalnám a koszorúslánykodást, ha a menyasszony kitalálja, hogy mit vegyek fel, és még fizessem is ki.
2019. máj. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, amikor szerveztem az esküvőmet, és felkértem a koszorúslányokat, egyértelműen megbeszéltük, hogy ők állják a ruhát, ha így is vállalják a "tisztséget ".

Egyedül a színt kértem, hogy legyen adott (dekorációhoz) és egységes. A fazon már az ő döntésük volt, kinek mi állt jól, rövidebb térdig érő, és maxi ruha is volt. Volt, akinek bőszabású volt, de volt, aki testresimulósat varratott.

Nyilván, ha lett volna pénzem rá, én fizettem volna az ő ruhájukat is.

2019. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer voltam koszorúslány.

Egyszer a barátnőm esküvőjén, hárman voltunk. A menyasszony annyit kért, hogy élénk rózsaszín legyen, nem kell földig érő, fazon mindegy. Mi fizettük magunknak (én egy kínai boltban vettem meg, testhez simuló, térdig érő, vállpántos, többször volt rajtam azóta is).

Másodszor unokanővérem esküvőjén voltam, ott konkrétan kikötötték, hogy milyen ruha legyen (babarózsaszín habos-babos), de ott ők fizették a kölcsönzést.

2019. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Illik megbeszélni, mert égő szituációk lehetnek . Engem barátnőm kért meg legyek koszorúslány. Persze igent mondtam. Semmilyen megbeszélés nem volt, csak egyszer csak célozni kezdett rá, hogy "ilyen-olyan szint ne vegyek". Ebbõl esett le, hogy akkor ez az én költségem. Ideáig rendben is volt. Rá pár hétre jött, hogy a másik koszorúslány megvette a ruhât, vegyek én is olyan színt legalább...oké... Meg, hogy majd hozzák a meghívót. Mivel a fiú is lány is ugyanabban a városban élt mint a 2 násznép, mindenkinek evidens volt, hogy akkor a közelben lesz az esküvő. Majd a meghîvó hozásakor megfejelték, hogy az Isten háta mögött lesz 250km-re az ország másik végén, mert nekik ott olcsó a terembérlet, ja és a szállást fizesse mindenki maga. Sztem vérlázítôan paraszt dolog volt, annak tükrében, hogy ez több tíz ezer forintos többletköltség (szállás, rengeteg benzin, autópályamatrica stb) még a ruhát is fizettetni. Vagy azt vesz fel amit akar (szin, fazon stb és akkor tudja használni másra- bár igy sem biztos, hogy egyáltálán szüksége lenne hasonló ruhára, ha pl "farmer pólóval" tipus az életben, de ha bármit megszabsz úgy illik, hogy fizesd ki. Kicsit túl van tolva a mai világban, hogy házasodjunk házasodjunk más kontójára. Régen, ha valaki esküdött, akkor állta a szállást, kaját, koszorúslányruhát stb, elvêgre ő esküdik. Ma meg fizessen mindent a násznép, adjon borítékot, meg még menyecsketánc. Részemről, ilyen költségek után a minimálisat adtam borîtékban és úgy is mindent összevetve a 4* -ét költöttem a lagzira, egy nem családtagnak, ahova ha előre szólnak, hogy piripócson lesz saját szállásfizetéssel el sem megyek. Szóval, sztem fizesd ki. Te akarsz házasodni.
2019. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is megbeszélés kérdése, én is megkérdeztem a koszorúslányaimat, hogy szeretnék-e, ha én fizetném, mert amúgy belefért a költségvetésbe, de ők mondták, hogy mivel csak annyit kértem, ugyanolyan színű legyen kettejük ruhája, és semmi mást nem szabtam meg, ezért úgy voltak vele, hogy belefér nekik. De szerintem ha ennél jobban meg van szabva (konkrét szín és fazon és bolt és minden), akkor érdemes neked fizetned, mert nem biztos, hogy egy átlag esküvői költségvetés mellé mindenkinek belefér egy plusz (potenciálisan jó drága) ruha.
2019. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind nagyon hasznos volt!


A barátnőm megy nemsokára lagziba koszorúslányként, és mondta hogy a pár családjában az a szokás, hogy a koszorús ruha habos babos abroncsos, bérelni 40 ezer forint.

Ezt valószínűleg én sem fizetném ki, elvégre csak bérlésről van szó, meg nem is érezném jól magam benne.


Nekem annyi kritériumom lenne, hogy egyforma színűek legyenek a ruhák, ha találnak a lányok olyat, aminek a fazonja mindenkinek megfelel az szuper lenne, de ha valamennyire eltérnek abból sincs gond.

2019. máj. 13. 15:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer voltam koszorúsrém, magam álltam a költségeit. De egyik helyen csak a színt mondta meg a menyasszony, a másik helyen teljesen szabad kezet adott.
2019. máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben, ha semmilyen spéci kívánalmad nincs se fazonban, se színben, akkor a lányoknak. Ha van kívánalmad, akkor neked.

(pl. ha csak annyi a kikötés, hogy térd alatt végződjön, akkor sztem azt nem neked kell)

2019. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!