Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek mi lenne a jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi lenne a jó megoldás erre? Jöjjön mindenki vagy csak aki nagyon számít?

Figyelt kérdés
Erdei szertartást szeretnénk egy erdő széli vadászház mellet, a lakodalom is itt lenne. De vannak olyan személyek akiket csak a szertartásra szeretnék meghívni a vacsorára nem. De az mennyire bunkóság, hogy meghívom és vége a ceremóniának és szia te menny haza mert te nem kapsz kaját. De nem akarunk minkenkit megkajáltatni.

2019. máj. 29. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Ilyen esetekre kétféle meghívót szoktak készíteni, az egyik csak az esküvőre szól, a másik az azt követő lakodalomra is.

Ha személyesen hívjátok meg a vendégeket elég hangsúlyozni,hogy szeretettel meghívjátok az esküvőre, legyen részese a nagy eseménynek.Nem kell az utána következőkről beszélni,érthetnek ebből.


A mi esküvőnkön pl. a kollégák az ebédre, és azt követően az esküvőre voltak hivatalosak. Volt polgári és egyházi szertartás is, ami után egyáltalán nem volt ciki,hogy már nem jöttek vissza.

2019. máj. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így ciki lenne, és lenné belőle sértődés is.

Akkor inkább ne hívd meg egyikre se, és csak az legyen jelen, akit vendégül is láttok.

2019. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szép dolog kihagyni a vendégek egy részét a kaja miatt. Oké hogy sokba kerül az étel ital, de azért az kellemetlenebb ha megcsináljátok ezt a húzást és akiket kihagytok a kajából azok nem azt fogják mondani utána hogy milyen szép volt a lagzi, hanem hogy a kaja miatt szelektálás volt és páran haza lettek küldve.


A lagzi a mulatás, evés ivásról szól. Nem szabad sajnálni rá a pénzt. Akit úgy gondolsz hogy helye van a szertartáson, akkor annak nyugodtan lehet adni egy tányér valamit vagy egy szelet tortát üdítővel.


Sok lagziban voltam ahol elmérték magukat az ünneplők és gyakorlatilag olyan kellemetlen helyzet alakult ki, hogy olyanok lettek etetve itatva akik barátok vagy távolabbi ismerősök voltak, a közeli hozzátartozók meg szépen fogták magukat és hazamentek, mert ülőhely se maradt az olyan nem odaillő vendégek miatt meg a kaja is problémás volt.

Úgyhogy oda kell figyelni kiket hívtok meg, de aki ott van az igennél, az kapjon vacsit is. Mivel erdei és szabadtéri lesz, ezért adott a dolog hogy bográcsozás, grill.

2019. máj. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet csinálni vérciki és fillérb@@ás. Ha engem csak a szertartásra hívnának el, biztos, hogy nem mennék. Egyrészt ugyanúgy kell készülni (ruhával, sminkkel, fodrásszal, ajándékkal), mintha egész este a párral lennék, másrészt meg ha nem vagyok olyan közeli ismerős, akkor a szertartáson mi a célja a párnak az ottlétemmel? Legyek ott tömegnek, hogy jól mutasson a képeken, hogy mennyien voltak? Vagy mégis mi?
2019. máj. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Csak szertartásra én se mennék,teljesen hülyeségnek tartom ezt a divatot mostanság.Vagy akarok valakit hogy teljesen ott legyen,vagy nem.Mivel 1 helyen van mindkettő,csak olyat hívj,aki végig ottmarad,mert kicsit gáz lenne utána eltessékelni azokat,akiket csak a szertartásra hívtál el.
2019. máj. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk volt olyan, akinek el se mondtuk, hogy mikor lesz és hol, mert képes lett volna beállítani részegre inni magát és zabálni. (Ezt hívják lakodalmas kutyának.)

Akit meghívsz, de utána elküldesz, az nem biztos, hogy tényleg haza is megy. Akkor meg elrontja az egészet, ha balhézni kezd akár csak egy is.

2019. máj. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

Több ilyen esküvőn voltam, általában munkatársakat/sulis társakat szokta így meghívni.


Nincs ebben semmi ciki.Mi, egy 8 fős munkatársi kollektíva, el sem vártuk volna,hogy az egyébként szűkkörű családi rendezvényen vendégül lássanak.

Viszont értékeltük,hogy az esküvőn szerették volna ha ott vagyunk.

2019. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk szokás távolabbi ismerősöket, pl. kollégákat vagy a szomszédnénit csak a szertartásra hívni. Szerintem nincs ezzel baj, HA más helyszínen van a lagzi és pl. a hivatalból vagy a templomból át kell menni az étterembe. Aki a szertartásra hivatalos, az megnézi, utána gratulál, nem is ad ajándékot.

Viszont így, hogy ki kell caplatni a sárba az erdő közepébe, aztán meg "kiraknak" a helyszínről, azért elég kellemetlen...

2019. máj. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk se jön mindenki a vacsorára (mondjuk nem lagzi lesz, csak a szülők-tesók-tanúkkal egy szimpla vacsi), de nálunk nem az étteremben lesz a szertartás, így kétféle meghívót csináltattunk - egyiken csak a szertartás, másikon szertartás plusz vacsi.

De szerintem te nem is ezt kérdezed, mert ezzel nincs is baj. De szerintem az valóban bunkóság, hogy meghívsz mindenkit az erdőszélre, aztán a szertartás után kvázi el kell őket küldeni. Valahogy meg kellene oldani, hogy ne egy helyen legyen a kettő, mert szerintem így baromi sokan meg fognak sértődni.


(Aki azt írta, ugyanúgy kell mindkét esetben ajándékot vinni: mi megmondtuk azoknak, akik csak a szertartásra hivatalosak, hogy ne hozzanak semmit, mivel mi sem fogjuk őket még egy pogácsával sem megvendégelni. Meg nem hinném, hogy egy 20 perces esemény miatt, ahol ők csak nézők lesznek, bárki fodrászhoz meg sminkeshez menne)

2019. máj. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én ezt valahogy fordítva fogom fel. Szóval nem is azon van a hangsúly nálam, hogy akarom-e fizetni XY kajáját. Inkább azon, hogy akivel nem ülök össze együtt ünnepelni, azt nem szívesen látnám a szertartáson sem, mert nem jelent nekem annyit.
2019. máj. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!