Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha meghív egy távoli rokon/ism...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha meghív egy távoli rokon/ismerős az esküvőjére akkor örülsz vagy nem örülsz neki?

Figyelt kérdés
Esetleg el sem ész?
2019. jún. 12. 11:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Semleges, mert mindenképp visszautasítom. Nem szokásom olyan emberekkel erőltetni a jópofizást, akik nem az életem részei, lényegtelen hogy rokonok vagy nem.
2019. jún. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán hívnak esküvőre, lagziba, évente max. 1-2 alkalommal, de van hogy 2-3 évig meg sehova. De szeretek lagziba járni, régen nem látott ismerősökkel, rokonokkal találkozni, meg csak úgy bulizni is egy jót, szóval örömmel veszem a meghívást, és szívesen elmegyek.
2019. jún. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem örülök.

Rengeteg felesleges kiadás. Ruha, cipő, fodrász, keresni valakit a gyerekek mellé, mert újonnan nagy divat kimondottan megkérni, hogy őket otthon hagyjuk. Plusz ugye nászajándék, menyasszony tánc. Még utazás, ha földrajzilag is távoli rokon.

Nekem a zabálás nem szórakozás, inni nem szoktam, rokonokkal jópofizni utálok, és biztos, hogy a zene se az én műfajom.

Röviden utálom az esküvőket.

2019. jún. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ milyen a viszony vele. Van olyan rokonom aki a szomszéd városban lakik de 6 éve egy szót nem beszéltünk, meg olyan is, aki másik országban lakik de folyamatos kommunikáció van és mindig találkozunk ha hazajönnek.

Aki nem az életem része annak én sem fogok elmenni az esküvőjére. Nem fogok egy csomó tök ismeretlen emberrel jópofizni. Illetve utálom azokat az embereket és esküvőket ahol minden arról szól, hogy mit illik meg mit nem, és kötelező jelleggel hívnak meg mert hát mégis csak rokon vagyok. Utálom az ilyen elavult társadalmi normákat, nem veszek részt ilyen esküvőn.

2019. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem örülök, sajnálom a pénzt rá. Lehet, hogy szemétségnek, meg zsugoriságnak hangzik, de nem akarok egy kb. idegennél kajálni, idegen társaságban és utána még fizetni is.
2019. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ki hív meg.

Végig gondolnám, kik lesznek ott, szeretném tisztelemet tenni, vagy sem, ha igen, elmegyek, nem sajnálom rá a pénzt, ha nem, akkor udvariasan visszautasítom a meghívást.

Nem agysebészet.

Például egy unokatestvérem meghívott a lakodalomba, akikkel igazán sosem tartottuk a kapcsolatot, nem is a szívem csücske az egész família,de a vendégsereg egy nagy része azokból a rokonokból állt, akiket szintén ritkán látok és jó lenne sűrűbben, itt meg mindenki együtt volt.

De ha olyan hív, akivel nem is tartom a kapcsolatot,nem ismerem a barátokat, rokonokat, valószínűleg nem megyek el.

2019. jún. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tartjuk a kapcsolatot, akkor nem megyek el, esetleg küldök egy képeslapot gratulációval.
2019. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Attól függ. Alapvetően szeretem az ilyen alkalmakat, mert kicsit kimozdít a hétköznapokból és általában jó, kellemes, vidám hangulat szokott lenni. Ha jól érzem magam, akkor engem tök jó le tud nyugtatni, ellazít vagy feldob, beszélgetek másokkal, eszek, iszok stb., kis színt visz ez is az életembe. Olyan nagyon nagy plusz költségekkel sem jár pl. fodrászhoz soha nem szoktam elmenni külön egy esküvő miatt és nem is vagyok az a típus, aki mindig új ruhát, cipők, kiegészítőket vesz (vagy ha mégis, akkor azért az sem egy nagy durranás, alapból kell ruhákat venni), egyedül ugye az ajándék ami nagyobb tétel. Viszont, ha pl. olyan emberről van szó, akivel nem kedveljük egymást és tudom, hogy igazából ő sem örülne nekem vagy mondjuk kifejezetten rossz időben van és minden mással kellene foglalkoznom vagy mondjuk a helyszín van nagyon messze és macerás lenne utazni stb., stb. akkor nem örülök neki.
2019. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem megyek el. Nem vagyok híve ezeknek az erőltetett látszat emberi kapcsolatoknak. Tipikus példája az unokatestvér, nagynéni stb. akikkel 1 évben kétszer találkozol: húsvétkor és karácsonykor. Rohadtul nem érdeklitek egymást, de azért egy évben kétszer eljátszátok, hogy ez nem így van.

Az esküvőkön pedig ilyenkor általában "bio-díszletnek" hívják meg a nagyérdeműt. Kell az, hogy sok ember legyen, hisz ez mutatja meg a fiatal pár presztízsét. Ha nincs 100 ember legalább az nem esküvő... Nem szokásom elmenni muszájból/kötelességtudatból egy olyan eseményre, ahol igazából senkit nem izgat, hogy ott vagyok-e vagy sem.

2019. jún. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem örülök. Képmutatásnak tartom az ilyen nagy dobra vert esküvőket. Elválni úgyis majd csendben, suttyomban fognak.
2019. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!