Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit csináljak, ha csak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha csak a párom szülei ajánlották fel a segítségüket?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnénk házasodni a párommal, tavaly volt eljegyzés. A szüleim gratuláltak az eljegyzéshez, de semmi egyéb, nem kérdezték, mikor és hogy szeretnék az esküvőt, vagy tudnának-e segíteni stb... Nem rég (2 éve) vettünk egy lakást, ahhoz is a párom szülei tették le a tőkét a hitelhez, az én szüleim nem adtak bele semmit. Nincsenek rossz anyagi helyzetben egyébként.

Eleinte azt beszéltük a párommal, hogy ketten fizetjük, de az ő szülei felajánlották, hogy az ő meghívott vendégeik költségeit kifizetik. A párom mondta, hogy ő elfogadja a segítséget, mert így legalább marad megtakarított pénzünk, sose lehet tudni.

Akkor most mit csináljak, az én vendégeim részét fizessem egyedül? Amúgy egyetemre járok, mellette dolgozom, van megtakarított pénzem, de kb. 1,5 milliót kifizetni egyedül... Vagy kérdezzem meg a szüleimet hogy nem szállnának-e be, bár a lakás vásárlás-újításhoz való hozzáállásból gyanítom nem... Nagyon kellemetlenül érzem magam :/



2019. jún. 20. 15:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
Alapból ti akartátok fizetni, így meg csak a felét kéne. Talán beszéld meg a kedves pároddal. Aki annyira felnőtt és nagy lagzit tervez, kifizeti. Meg kommunikál... Nem?
2019. jún. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
Ezt most nem értem... az, h a szülei fizetik a saját vendégeik költségeit (mondjuk nekem ez is magas, az én esküvőmre ne a szülők barátai jöjjenek már), az miben befolyásolja a ti vendégeitek után fizetendő dolgokat...? Fizessétek úgy, ahogy eleinte terveztétek, oszt’ kész.
2019. jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
El kéne döntened, hogy felnőtteset játszol esküvővel meg saját lakással, és akkor te fedezed a kiadásaidat, vagy apu és anyu fizeti a hóbortjaidat, de akkor meg ne akarj olyant magadnak, amit anyagilag nem engedhetsz meg magadnak.
2019. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
73%

Ezt most nem teljesen értem. Eredetileg ketten akartátok kifizetni. Most csak a felét kell. Ez miért baj?

Azt sem értem, most akartok összeházasodni, közös lesz a vagyon házasság után. Ok, az előtte meglévő még nem, de akkor is, most te pénzed meg ő pénze az esküvővel kapcsolatban?

Azt sem értem, hogy a ti esküvőtökre mért az anyósjelölt hívja a vendégeket? Ilyen esetben még szép, hogy kifizeti.

2019. jún. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
2-es nem a szülők barátai jönnének, a vőlegény rokonai és barátai költségét vállalták át anyósomék.
2019. jún. 20. 16:06
 6/29 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul fogalmaztam, tehát a vőlegény összes hozzátartozójának barátjának összegét állják anyósék, nem ők akartak plusz vendégeket meghívni.
2019. jún. 20. 16:07
 7/29 anonim ***** válasza:
86%

Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér! Ha ki tudod fizetni a nagy lagzit, fizesd ki! Ha nem, akkor ne hívj sok vendéget!

Amúgy sem értem, hogy egy egyetemista lány hová rohan ennyire?

2019. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Akkor most mondjam a páromnak hogy bár te (aki teljesen állásban dolgozik) és a szüleid fel vagytok erre készülve anyagilag, én nem, a szüleim meg nem segítenek, szóval akkor ne legyen esküvő?

Ha a párom szülei kifizetik az ő részüket, a miénket meg mi felesben a párommal, akkor megint ők szálltak be a nagyobb összeggel, az én családom meg csak "élősködik". Értem én, hogy közös kassza, de most szerintetek ez így helyes?

2019. jún. 20. 16:26
 9/29 anonim ***** válasza:
24%
Ne görcsölj! Váláskor marad minden a pasidnál, te meg mehetsz amerre látsz úgy, ahogy jöttél: pucér seggel. Erre azért készülj fel!
2019. jún. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%

#9: van a kérdezonek pénze, nem ez volt a kérdés.

Húzz már el valahova a frusztracioiddal együtt. Nyilván veled max. a jobb kezed áll szoba.

2019. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!