Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha jövő májusban szeretnénk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha jövő májusban szeretnénk a párommal összeházasodni, addigra elvégezhetem a felnőttként való elsőáldozást illetve bérmálkozást? (Római katolikus vallásban)

Figyelt kérdés
Gyermekkoromban csak keresztelőm volt, további szentségekben már nem vettem részt. Tervezünk a párommal egyházi esküvőt is, méghozzá jövő májusra. Egyik templom honlapján azt olvastam, hogy 2 év "előkészítés" kell ahhoz, hogy valaki felnőttként megszerezhesse az elsőáldozás illetve a bérmálkozás szentségét. Ez Magyarországon mindenhol így van, vagy különböző templomok különbözőképpen határozzák meg a felkészülés időintervallumát és feladatait? Az biztos, hogy nem konkrétan a vallás határozza meg, mert más országban - szintén római katolikus templomban - csak pár hetes/hónapos a felkészítés. Előre is köszi a válaszokat!

#vallás #egyház #római katolikus #felnőttkori szentségfelvétel #esküvő előtti egyházi teendők
2019. júl. 1. 15:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Elég, ha meg vagy keresztelkedve, hogy legyen katolikus templomi esküvő.
2019. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy az első írta, a keresztelő elég, de ha az egyik fél meg van keresztelve, a másik nincs, vagy más vallású, azt is elfogadja az egyházjog. Ha egy pap kekeckedik, az csak az ő rigolyája, el kell menni máshoz ilyen esetben.
2019. júl. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Semmi szükseged ilyesmire egyhazi eskuvohoz.
2019. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Kicsit off, de nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy ha valaki nem ápolja a vallását, eddig semmi szükségét nem érezte az elsőáldozásnak meg szentség izéknek az minek akar egyházi esküvőt? Tényleg semmi értelme nincsen így és egyszerű képmutatás.
2019. júl. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

#5 +1


Ha vallásos lennél, és gyakorolnád a vallásodat, akkor tisztában lennél az ezekre a kérdésekre adható válaszokkal.

Ha a párod vallásgyakorló, és miatta akarod ezt az egészet, akkor ő tisztában lenne az ezekre a kérdésekre adható válaszokkal.

Ha egyikőtök se vallásgyakorló, templomot is csak akkor láttok, ha véletlenül elmentek mellette, akkor minek az egyházi felhajtás? Ilyen alapon buddhista esküvőt is tarthatnátok.

2019. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Idén házasodunk, párom csak megkeresztelve van, nem kellett neki semmi egyebet intézni.

Annyi, hogy kell jrni egy ún. jegyesoktatásra, úgyhogy ajánlott egy fél évvel is elébb jelezni a plébánián, hogy legyen idő az oktatásra. (nem mindehol indul ilyen kurzus minden hónapban, ha pont lecsúsztok róla, lehet, hogy hónapokat kell várni)

2019. júl. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, a párom vallásgyakorló, viszont mivel ő gyermekkorában felvette ezen szentségeket, így természetesen nem kell tudnia, hogy felnőttként milyen feltételei vannak az ezekben való részesülésnek. Annál is inkább, mivel eddig nem Magyarországon gyakorolta vallását, és a náluk lévő szokások eltérnek az itteniektől. Például az is, hogy náluk nem elég az egyházi esküvőhöz az, ha csak az egyik fél vette fel a szentségeket. Ott lesz az esküvőnk, ezért kell nekem is elsőáldoznom illetve bérmálkoznom. Magyarországi lakóhelyem révén azonban könnyebben kivitelezhető lenne itt járnom a felkészítőkre, ezért tettem fel a kérdést, hogy itt hogyan is működik mindez.
2019. júl. 1. 17:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Férjem még gyerekkorában átesett ezeken, engem csak kereszteltek. Márciusban volt az esküvőnk, az atya megkérdezte, akarok-e, mondtam, hogy nem, és ennyi volt. 3 alkalmas jegyesoktatás volt kötelező, három nap alatt megvoltunk vele, még egy misére se kellett elmenni. Viszont a másik közeli templomban 6 hónap lett volna, és sokkal keményebb - de az elsőáldozás ott sem lett volna kötelező. Amennyire én tudom, egyházilag a jegyesoktatás kötelező, hogy az milyen időintervallum, hány alkalom, azt az adott atya mondhatja meg.
2019. júl. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

Szinte csak hülyeségeket írtak eddig neked. Jelenleg a felnőttkori keresztelkedésre, elsőáldozásra és bérmálkozásra készülök, úgyhogy nagyon benne vagyok a témában.

- Mivel a vőlegényed gyakorolja a vallását, volt elsőáldozó és bérmálkozó is, ezért neki, mint katolikusnak, joga van a templomi esküvőhöz. Akkor is, ha nem katolikust vesz el. Annyi az egész, hogy meg kell ígérnie, hogy a leendő gyerekeiteket mind katolikusnak fogja kereszteltetni és olyan szellemben neveli őket.

- Az egyik félnek mindenképp át kell esnie a bérmálkozáson is. Mivel a párodnak ez adott, neked nincs semmi teendőd. Úgyhogy ostobaságot mondott, aki azt írta, hogy elég a keresztelkedés. Nem az.

- 2 év előkészítés szükséges, ez igaz, viszont az az atya, akihez én járok hitoktatásra, azt mondta, hogy manapság ezt lerövidítik 1 évre.

- Sajnos vannak olyan papok, akik pénzért bármikor a kezébe nyomják a keresztlevelet az ilyen esküvőért házasodó egyéneknek. Ezért hallasz többféle variációt arra, hogy meddig tart a felkészülés. Na, ezeknek max. a formaság kedvéért pár hét/hónap. Pl. sógoroméknak csak egy díszlet volt a templom, és ezért a színházért megérte neki a megfelelő zsebekbe kenőpénzt csúsztatni.

Összegezve: nem szükséges megkeresztelkedned, a párodnak "jár" a templomi esküvő, így automatikusan neked is.

2019. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

#10-es


"Az egyik félnek mindenképp át kell esnie a bérmálkozáson is. Mivel a párodnak ez adott, neked nincs semmi teendőd. Úgyhogy ostobaságot mondott, aki azt írta, hogy elég a keresztelkedés. Nem az"


Te írsz nettó hülyeséget épp. A bérmálkozás feltétele a keresztelkedés ÉS elsőáldozás.

Ergo ha azt írod, hogy egyiküknek megvan, a másiknak akkor elég a keresztség.

Ja és légyszi ne oktass ki, meg hülyézz le, amióta megszülettem, katolikus szokások szerint megkaptam minden szentséget annak idején,születés után, 9 évesen, majd 18 évesen. Köszi, de asszem a 30 év tapasztalatom nem csal.


30n

2019. júl. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!