Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvő / házasság tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvő / házasság tényleg rosszat tesz a kapcsolatoknak?

Figyelt kérdés

Mostanában többször is belefutottam abba, hogy sokan evidenciaként kezelik azt, hogy a boldogság és a szerelem csak az esküvőig tart, onnantól pedig "jön a feketeleves".

Az a riasztó, hogy sok házas is ezt mondja.


Szóval a házasság a jó kapcsolatokat is próbára teszi?


2019. júl. 18. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Ez hülyeség.
2019. júl. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Hülyeség.
2019. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem feltétlenül. Inkább arról van szó, hogy itt ebben a világban minden átmeneti. Házasság nélkül is tönkre mennek a kapcsolatok.
2019. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem sem igaz, eleve már előtte is együtt él a párok nagy része. Szóval már együttéléskor kellene buknia a dolognak, ha nem megy.

Amit viszont én megfigyeltem, hogy évekig járnak, (együtt is élnek), aztán megházasodnak, és egy évre rá elválnak, ezt nemigen tudom hova tenni. (De aztán lehet, hogy addigra így is, úgy is, szóval esküvő nélkül is gallyra ment volna a kapcsolat.)

2019. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Az jár így, aki valamilyen változást vár az alapból nem működő kapcsolattól vagy ha felelőtlenül ugrik bele az egészbe úgy, hogy még nem ismeri teljesen a másikat, nem éltek együtt, stb.. Normális esetben a jogi részén kívül semmennyire nem kellene változnia egy kapcsolatnak a házasságtól.
2019. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha igaz lenne, rég eltűnt volna a házasság intézménye. Manapság a legtöbb pár csak hosszas együtt élés után köt házasságot, tehát gyakorlatilag semmi nem változik ettől.


Ez a hiedelem onnan eredhet, hogy amíg friss a kapcsolat, még izgalmas. Mindig lehet tervezgetni a következő közös lépést. Sokan az esküvő, vagy legkésőbb a gyerekvállalás után megállnak, mert úgy érzik, elfogytak a közös mérföldkövek. Így nagyon hamar bele lehet unni a hétköznapokba. De ez nem csak házasoknál történik meg, hanem bármelyik párnál.


Aki azt hiszi, hogy az esküvő garantálja az örök szerelmet és már soha többet nem kell érte dolgoznia, az szidja később a leghangosabban a házasság intézményét, amikor csalódik.

2019. júl. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem az esküvő/házasság teszi tönkre a kapcsolatot, hanem a megszokás, és/vagy az együttélésnél és pláne a gyerekvállalásnál kiütköző, addig szóba sem került különbségek, a felmerülő problémák, változásokkal járó nyűgök.

Sokan a párkapcsolatot is fogyasztói attitűddel kezelik, már eleve úgy gondolják, hogy x. év alatt el fog úgyis romlani és már előre is unják és kifelé kacsingatnak, hátha a másik, pláne a másé jobb vagy legalább kevésbé macerás.

Ráadásul ahogy az élet minden terültén, itt is a félelem is hajtja őket, hogy esetleg lemaradnak valami jobbról. Az ilyen, rohamosan tönkremenő házasság ahhoz hasonlít, mint amikor végre megveszel egy tök jó cipőt, amiért bejártad a fél várost, tetszik is, kényelmes is, de mégis hazafelé még nézegeted a kirakatokat, hogy talán a másik még jobb lett volna :D

A harmadik oka pedig, ha valaki valami külső dologtól várja azt, hogy őt majd boldoggá és különlegessé teszi: ilyen a karrier, a szerelem, a gyerek, az anyagi javak... és akkor jön, hogy tipikusan negyven évesen (kinek már 35, kinek csak 50) mindegyik úgy-ahogy kipipálva és el kellene gondolkozni, hogy mégsem elég, mégsem tetszik, hogy csak ennyi lenne az élet és nem vagyok boldog a saját társaságomban se... és jön a kapuzárási pánik meg a válás, a férfiak fiatalabbat akarnak, a nők meg végre szabadságot (tisztelet a kivételnek). Nagyon stabil, közös értékrend és az önismeret az, ami öregen is együtt tartja azokat a párokat, akik tudják élvezni és megbecsülni egymás társaságát és nem csak jobb híján.

2019. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

A nőnek jót, a férfinak rosszat tesz.

Csak olvasgass itt. Megérted.

2019. júl. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszöntöm a válaszokat. Mindenkit csak felpontoztam, mert szerintem hasznosak voltak.


Azért én remélek egy kis pluszt a házasságtól. Szomorú lenne az is, ha semmit sem jelentene.

2019. júl. 18. 16:52
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A jó kapcsolatot csak megerősíti, ha meg rossz a kapcsolat, nem kell összeházasodni. Mi majdnem öt év együttélés után házasodtunk össze, és csak jobb lett tőle a kapcsolatunk.

72N

2019. júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!