Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem le akarja mondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem le akarja mondani a tervezett közös nyaralásunkat, mert fontosabb neki a céghez való lojalitás, mint én. Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
Augusztus második felében mennénk (azaz csak mentünk volna) két hétre Olaszországba. Erre most az egyik kolléganője lebetegedett, a főnök meg azt találta ki, hogy feleségem álljon be a helyére. A céges hűség, a céghez való lojalitás szempontját emlegette a főnök, amikor berakta a feleségemet helyettesíteni. De vannak más kolléganők is, akik nem mennének nyaralni, miért nem azokat rakja be oda? Ja, azok a főnök feleségének a barátnői. Megmondtam a feleségemnek, hogy felejtse el a céghez való lojalitást, ez úgy hülyeség, ahogy van. A cég csak egy munkahely, nem a családja. A munkahelyen csak annyit kell dolgozni, amennyi a munkaköri előírásban benne van. Túlórázás ingyen a cégért? Ez hülyeség! Külön bemenni hétvégén ingyen a cég miatt? Ez is hülyeség! A cég csak egy munkahely, ahhoz nem kell lojálisnak lenni. Engem egyetlen munkahelyemhez sem fűzött semmilyen érzelem. Nem kell a munkahelyet szeretni, nem kell érte áldozatot hozni. Nem éri meg. Napok óta mondom a feleségemnek, hogy adja vissza a helyettesítést, ne vállalja. De nem hallgat rám.

2019. aug. 3. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Érzelmileg zsarolja a cég is és te is. Én ennyit látok.


A helyében se dolgozni se nyaralni nem mennék. Egyedül lennék, nem manipulatív emberek mellett.

2019. aug. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már nagyon várta ezt a nyaralást. Ő kereste ki a helyet, ő választotta ki a szállást is. Most mégis mindent szemétbe dobna, mert a cég érdeke SZENT! A főnökét még itthon, kettőnk között is csak úgy emlegeti, hogy az "igazgató úr", és rám szól, amikor kettőnk között úgy nevezem a főnökét, hogy "a Gyuri".
2019. aug. 3. 13:51
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem azért vagy lojális a céghez, mert szereted hanem azért, mert onnan kapod a fizetésed és ha nekik jól megy (optimális esetben) akkor neked is ha meg csak magadra gondolsz akkor esetleg majd leépítéskor nem fognak marasztalni. (nem tudom hol dolgozik de erősen kétlem, hogy a ledolgozott túlórát nem fizetik ki)

Első körben talán a hiszti helyett le kéne ülj vele és megtudd, hogy ő mégis miért akar maradni (miért "lojális" a céghez). Pl. lehet karrier építési stratégia, lehet csak szimplán beszari aki nem mer ellent mondani a főnöknek és ha már tudod az ő érveit álláspontját akkor el lehet azon gondolkozni, hogy mi az a megoldás ami mindkettőtöket boldoggá tesz.

2019. aug. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
nem,a nő nem normális,ilyennel soha többé nem mennék sehova,de sztem el is hagynám.ez beteg.
2019. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha a cégnek jól megy, akkor a tulajdonos zsebe (és a kisfőnökök zsebe) lesz vastagabb, nem az egyszerű dolgozóké. A plusz munkáról annyit, hogy az igazgató odaszól a feleségemnek délben: - Ugye ma délután még itt tud maradni munka után egy kicsit? Holnap tárgyalunk az egyik új partnerünkkel, a tárgyaláshoz meg kellene csinálni a prezentációt.- Erre feleségem: - Természetesen, igazgató úr. - Egy fillért nem kap a pluszban ott töltött órákért.
2019. aug. 3. 14:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

En egyetertek veled kerdezo. Arra figyelj, hogy amikor beszelsz vele akkor te ne ugy banj vele, mint a fonoke. Ok manipulaljak, erzelmileg zsaroljak. A ceghez valo huseg mas szavakkal, de ugyanaz, mint "ha igazan szeretsz, akkor...". Ha te nem igy viselkedsz vele, akkor tenyleg nalad az igazsag.

Segits neki, hogy ne legyen meghunyaszkodo a munkahelyen.

2019. aug. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Igazán jó munkahelyet, ahova szeretsz bejárni nap mint nap, nehezebb találni, mint jól működő párkapcsolatot.


Ezt ne felejtsd el.

2019. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

hát most engem se érdekelne ennyire a munkahelyem.

ha már megterveztétek a nyaralást, és már ki is vette a szabadságot arra a két hétre, akkor nem is értem hogy történhet ez...

én biztosan mondanám a munkahelyemen, hogy sajnos nem tudok maradni, már befizettük a nyaralást, a repülő/busz/vonatjegyet. ha előbb kiderült volna, hogy az a kolléga elmegy, akkor még át tudtam volna szervezni, de így már sajnos nem. ennyi.

az én munkahelyemen pl simán megértik ezt, nem szívatják az embert.

aztán a feleséged lehet más. kérdezd meg, beszéld meg vele, hogy most miért olyan fontos neki ez. vádaskodni felesleges és nem célravezető.

2019. aug. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!