Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azon házaspárok, akiknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azon házaspárok, akiknek teljesen mások az igényei, elképzelései kikapcsolódás, életvezetés terén, azok együtt tudnak maradni hosszabb ideig?

Figyelt kérdés
2019. nov. 7. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb attól függ, képesek-e összhangba rakni ezeket. Bármilyen képes valamilyen összhangba állni, a kérdés, hogy ez elég jó-e a lehetőségekhez képest.., ha képesek megtalálni. Ha személyiségre annyira passzolnak, ezeket könnyen áthidalhatják.
2019. nov. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a jövőképük és az értékrendjük hasonló, igen. Mi pl ugyanúgy sok gyereket akartunk mindig is, csak házasságban, kertesházat akartunk sok állattal, hasonlóan gondolkodunk pénzről, vallásról, nevelési elvekről, hűségről, párkapcsolatról. Viszont a hobbijaink eltérőek (van közös is, de nem az a kedvenc). A férjem inkább a rockot szereti, én a klasszikusokat. A férjem térképbolond, én kis túlzással eltévedek egy egyenes úton is. Őt egy gokartotás kapcsolja ki, engem, ha elmehetek színházba. Nem gobdolom, hogy ha ezekből 15 év alatt egyetlen konfliktusunk sem volt, akkor ezután lenne. 😊
2019. nov. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Mit lehet akkor csinálni, ha semmi közös hobbi nincs? Amit én szeretek, azt a férjem ki nem állhatja és fordítva. Pl ő szeret horgászni. Én elvagyok, elolvasgatok, de mint sok év után kiderült, férjem szerint csak én erőlködtem,ő sosem akarta, hogy menjek. Én szeretem a színházat, tudom, hogy ő nem. Nem is hívom, mert csak kínszenvedés neki. Ő viszont a szememre veti, hogy én elmegyek egyedül. Így a kedvem is elmegy tőle.

Úgy érzem, alapjában sincs meg az egyetértés. Pénzügyeit sosem beszéli meg velem, nem beszéli meg velem, ha nagyobb dologra akar költeni. Pl vesz egy autót javítási célra úgy, hogy hat másik áll az udvaron évek óta.

2019. nov. 7. 15:31
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nálatok már alapjában sincs meg az egyetértés, akkor mindegy, hogy kinek mi a hobbija, milyen zenét szeret, vagy hova menne el kikapcsolódni.


Mivel téged ez zavar, ezért jó eséllyel idővel azt fogod mondani, hogy köszönöd, de többet így nem. Ez vagy szakítást eredményez, vagy megpróbáltok elmenni párkapcsolati terapeutához. Persze ha a párod nyitott rá. Ha nem, akkor ennyi. Egyik jobbra, másik balra.

2019. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a különböző érdeklődés a probléma, hanem, hogy nem tekint téged egyenrangú társának. Mi egymást küldjük szórakozni, minden ünnepre koncert/színházjegy az ajándék. Pedig ez a másiknak a 4 gyerkőc egyedüli ellátásával is jár.
2019. nov. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én már most két évben is elküldtem síelni franciába. Viszont erre az a köszönet, hogy mikor én szeretnék elutazni, moziba menni, koncertre menni, bringázni, hogy minek, felesleges kiadás, amúgy is tök uncsi. Addig csavarja a dolgokat, hogy elveszi a kedvemet, utána meg én vagyok a sértődős p....csa.
2019. nov. 7. 16:06
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető dolgokban különböztök, kár volt összeházasodni. Nem hiszem, hogy az esküvő után lett ilyen.
2019. nov. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szépen lassan eltávolodtunk egymástól. Mindig próbáltam neki megfelelni, de nem sikerült. És valahogy eltört valami a lelkemben.
2019. nov. 7. 16:10
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen természetes az, ha eltörik valami akkor, amikor próbálsz a másik kedvében járni, alkalmazkodni, változtatni, és az ellenkezőjét kapod.


Nem szeretek ilyeneket mondani, tanácsolni, de a válaszaidból kiindulva akkora a szakadék köztetek, hogy meglehet próbálkozni terapeutával, de nem biztos, hogy megoldás lesz. Nem azért, mert a terapeuta szakértelme rossz, hanem mert a férjed eléggé elvan a saját világában a saját szabályai alapján.

2019. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Eredetileg azt akartam írni a kérdésre, hogy az ilyen párok már a házasságig sem jutnak el, aztán láttam, hogy mégis. Esküvő előtt nem jutottak eszedbe ilyen problémák?
2019. nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!