Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Erről nektek mi a véleményetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erről nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ismeretségi körömben közel 10 éves együttélés után egy baráti házaspár úgy döntött, hogy elválnak, mert elkezdtek eltávolodni egymástól. Régebben sosem veszekedtek, igazi mintapár voltak a baráti társaságunkban, de az utóbbi időben egyre több lett köztük a vita, állításuk szerint ezért is határozták el, hogy még mielőtt igazából elmérgesedne köztük a viszony, inkább szakítanak és befejezik a kapcsolatot. Külön is költöztek.

A férj közben megismerkedett valakivel, akivel randizott is párszor, de kb 1 hónap után szakított az új nővel. A feleség eközben beiratkozott egy tanfolyamra, majd elvállalt egy új állást, amit felajánlottak neki, ezekkel is próbálta feldolgozni a szakítást, meg persze eljárkált velünk, a barátaival ide-oda, hogy ne otthon depizzen.

Végül kb 1,5 hónap különélés után úgy döntöttek, hogy megpróbálják helyrehozni a házasságukat. Úgy látták, hogy végső soron nem voltak köztük olyan hatalmas problémák, amit ne tudnának közös erővel megoldani, ha igazán elszánják magukat, ezért most eldöntötték, hogy adnak maguknak még egy esélyt, és nem válnak el, hanem ehelyett inkább rendbe teszik az életüket. Arra jutottak, hogy a válás nem megoldás, és hogy inkább dolgozniuk kell rajta, hogy kijavítsák a hibákat, mert 10 év után ennyivel igenis tartoznak maguknak és egymásnak.


Nektek erről mi a véleményetek? A baráti körünk eléggé meglepődött ezen, és igazából nem értjük, hogy most mi van. Persze, örülünk ennek, meg minden, és elfogadjuk a döntésüket, de... mármint, valahol nekem ez fura, hogy azok után, hogy a szétköltözés alatt a férj egy másik nővel jött össze, a felesége ezen túl tud lépni. Oké, hogy előtte megbeszélték, hogy szakítanak és már nem tartoznak egymásnak semmivel, de azért mégis csak házasok voltak ezidő alatt is... Nem tudom, de én ezt nem tudnám elnézni vagy lenyelni a férjemnek, hogy még ha épp "szakítottunk" is, de kvázi ugyanúgy házasok vagyunk, azalatt ő egy másik nővel hetyeg, utána meg folytassuk a házasságot, mintha mi sem történt volna...

Vagy csak én vagyok túl naiv és fiatal?

Ilyen tényleg létezik? Ti ismertek hasonló házasságot, ahol a felek már a válás szélén álltak, sőt, az egyik félnek még új párja is volt egy kis időre, de aztán mégis úgy döntöttek, hogy nem válnak el, hanem együtt maradnak?



2019. nov. 29. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Van ilyen. Igazából nem is értem, mi a kérdés.

Majd rájössz, hogy 10-20-30 év házasság után igen ritka, ahol semmi nem volt. Ugye nem hiszed, hogy 30 évig lesznek szerelmesek beléd?

2019. nov. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Hát a leírás alapján én marhára tisztelem ezt a két embert. Sunyulas, felrelépés helyett megbeszélték a dolgot, szetköltöztek. Aztán rajottek, hogy talán mégis csak egymást szeretik, és megprobaljak rendbe hozni a dolgot.
2019. nov. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Bocs az offért. Én azt nem értem, hogy miért kell hatalmas novellákat kiírni ide. Főleg mások életéről.
2019. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazából amin én nem tudnék túllépni a feleség helyében, hogyha rólam lenne szó, hogy itt a férj közel 10 év után a szakítást követően egyből elkezdett randizni valaki mással, akivel együtt is volt majdnem 1 hónapig. Oké, hogy ezalatt az idő alatt épp külön éltek a nejével, de ez nem számít mégis megcsalásnak?

Persze, azt tisztelem és becsülöm, hogy előtte lezárták a dolgot, és tudom, hogy egy válás nyilván egy hosszadalmas, jogi procedúra, de komolyan, hogy volt képes majdnem 10 évnyi együttlét után egyből összeszedni egy másik nőt? Én ezt nagyon nehezen tudnám lenyelni hasonló helyzetben... Persze, az is lehet, hogy épp a másik nő mellett ébredt rá, hogy mennyivel jobb volt a feleségével, és lehet, hogy ez a tapasztalat is kellett neki ahhoz, hogy ráébredjen, hogy talán mégis csak megérné inkább a meglévő kapcsolaton dolgozniuk, nem tudom... de nekem mindenesetre egy kicsit fura ez az egész.

2019. nov. 29. 16:49
 5/10 hollófernyiges ***** válasza:
2019. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem itt két nagyon intelligens emberről lehet szó. A nő helyében engem nem zavarna, hogy közben lett egy másik barátnője, mert mindent meg tudtak beszélni egymással, és ez a lényeg. Nem a háta mögött ment félre. Kipróbálták a külön élést, ki így, ki úgy és belátták, hogy talán együtt mégis jobb. Szerintem ez nagyon szép és becsülendő a mai világban.
2019. nov. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
1 év vagy max. 2 és megint külön lesznek. 1.5 hónap különélés az kutyakaki, az nem elég a rendes feldolgozáshoz, átértékeléshez. Ezek simán visszafutottak egymáshoz, mert megijedtek a saját árnyékuktól.
2019. nov. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Amikor odáig elfajul egy kapcsolat, h külön költöznek, meg egyből új barátnő/új barát (aki már sztem nem egyből volt...de, ez mindegy, csak elgondolkodtató), ott már nagyon nehéz a visszaút. Ha van is, az sem 1,5 hónap után...
2019. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Rájöttek, hogy nem találnak jobbat, ezért úgy döntöttek, beérik egymással.
2019. nov. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Tessek, itt vagyok en mint élő példa. 8 év hazassag után dontottunk ugy, hogy külön utakon folytatjuk, külön költözés, válás beadása, kb. 2-3 honap után jöttünk rá mindketten, hogy borzasztoan hianyoljuk a másikat. Ő is randizott, en is, rajottunk hogy nem is olyan jo az ismerkedes, es míg a kepzeoetunkben jo dolog szinglinek lenni, addig a valosagban teljesen más a helyzet. A válást megszakitottuk és rendbe hoztuk a kapcsolatunkat. Fél évig dolgoztunk rajta és lekopogom az azóta eltelt 5 évben minden a lwgnagyobb rendben.



Kellett ez a kulonlet ahhoz, hogy megtanuljuk újra értékelni a másikat.

2019. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!