Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti adnátok neki még egy esélyt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti adnátok neki még egy esélyt?

Figyelt kérdés

Hosszú sztori röviden: 8 éve együtt, ebből 1 éve házasok.

Esküvő után fél évvel a férjem beijedt, rátört valamiféle kapuzárási pánikra hajazó dolog. Párterápiára menni nem akart, pedig többször kértem, de azt mondta, nem akar pszichológust, ő nem bolond. Hiába kérdeztem, mi a baj, nem tudta rendesen elmagyarázni, azt mondta, egyszerűen úgy érzi az esküvő óta, hogy nincs elég tere, és rettenetesen ijesztő számára azt a gondolat, hogy ez már örökre így marad. Ijesztő belegondolnia, hogy a házasság egy végleges dolog, hogy mióta összeházasodtunk, azóta mindenki a gyerek témával nyaggatja, és ettől bezártság érzése van, ő erre még nem áll készen, meg hogy ez az egész helyzet szinte fojtogatja.

Egy barátja, akinek amúgy állítása szerint szintén szar volt a párkapcsolata, szintén elkezdte buzdítani, hogy egyáltalán nem normális, hogy a férjem esküvő után fél évvel ezt érzi, ez a házasság így tutira nem jó, úgyhogy nincs más hátra, ki kell lépni belőle.

Így, hogy a párterápiától elzárkózott, nekem sem nagyon volt több ötletem, hogy mégis hogyan tudnánk ebből kimászni, így végül 2 hónap nyűglődés után megbeszéltük, hogy ha ennyire nem érzi jól magát, akkor váljunk el. Bár nem értettem, hogy 8 évig semmi baja nem volt, az esküvőtől mégis mi változott meg benne, de hallottam ilyet másnál is, beletörődtem. Kényszeríteni nem fogom, hogy benne maradjon egy olyan kapcsolatban, amiben nem érzi jól magát.


Az 2 hónapos otthoni nyűglődés közben ő elkezdett közelebb kerülni egy hölgy ismerőséhez is, akivel akkoriban sokat lelkiztek, mivel mindkettejüknek gondjai voltak otthon.


Miután mi megbeszéltük, hogy elválunk, rá nem sokkal a hölgy ismerős is borította az asztalt otthon a saját vőlegényénél, és elköltözött tőle, aztán miután én is elköltöztem otthonról, ő szépen összejött a férjemmel. A románcuk alig 1-2 hétig tartott, mikor a férjem már sírva jött utánam, hogy úristen, mekkora ökörséget csinált, és kért, hogy ne váljunk el. Kipenderítette a nőt, és most foggal-körömmel kapar utánam. Kért, hogy költözzek haza hozzá, azt mondta, ha kell, le is térdel elém, akár mindenki előtt és úgy kér bocsánatot, csak adjak neki egy esélyt és hozzuk helyre ezt a házasságot, mert ő nem akar elveszíteni. Azt mondta, nem tudja, mi volt ez nála, az esküvőtől egyszerűen bepánikolt, de amikor elköltöztem, és nem voltam vele, még jobban megijedt.

A másik nő miatt nagyon haragszom. Oda a bizalmam.

Azt mondta, tudja, de azon lesz, hogy helyreállítsa a bizalmamat. Nem csalt meg, hiszen megbeszéltük, hogy elválunk és épp külön is éltünk, mikor ezzel a nővel együtt volt. Azt mondta, rettenetesen megbánta, viszont szeretné, ha megérteném, hogy neki valahol ez a tapasztalat is kellett ahhoz, hogy értékelni tudja a házasságunkat, hogy mellettem mennyivel boldogabb volt a problémáink ellenére is, és ez a pár hetes kapcsolat ráébresztette, hogy más nő soha nem érhet fel hozzám, és hogy igenis velem szeretne megöregedni.


Kértem tőle egy kis időt, hogy végiggondoljam a dolgokat, de tanácstalan vagyok, és nem is nagyon tudom, kitől kérhetnék objektív véleményt. Édesanyám már nem él sajnos, így őt nem tudom megkérdezni. Apukám szerint viszont emberek vagyunk, mindannyian tévedhetünk és követünk el hibákat, de ha valaki ebből képes tanulni és belátni, hogy a múltban nagyon rossz döntést hozott, akkor megérdemel egy második esélyt, hogy megpróbálhassa helyrehozni, amit elrontott.


Őrlődöm, mert szeretem, de érthető módon eléggé megrendült a bizalmam.

A férjem azt mondta, ő nem kér tőlem semmi mást, csak időt. Adjak neki időt, hogy bizonyíthasson és megmutathassa, hogy tényleg komolyan gondolja velem. Azt mondta, nem kéri, hogy higgyek neki, mert tudja, hogy ezt most nem kérheti, ezért csak adjak egy kis időt a számára, és ő mindent meg fog tenni, és meg fogom látni, hogy komolyan gondolja.


Volt valaki hasonló helyzetben? Ti mit tettetek? Szerintetek is megérdemel mindenki egy második esélyt, vagy lapát?


Közös gyerek nincs, csak közös ház, közös lakáshitel (bár nyilván ez érdekel most a legkevésbé), meg 8 szép közös év. Ez az első (és állítása szerint egyben az utolsó) ilyen botlása, korábban soha nem tett semmi hasonlót, mindig a tenyerén hordott. Esküvő után jött elő ez az egész, de állítása szerint ezt a kapuzárási pánikos részét is le tudta magában rendezni.



2019. dec. 13. 10:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%

Mekkora szánalom emberek vannak. Bepánikolt persze. Majd legközelebb megint bepánikol, szakít, mert akkor ugye nem megcsalás, aztán visszakúszik és ha nem bocsátassz meg akkor te vagy a szar, mert há' nem is voltatok együtt mikor mást kefélt.

Mindegy, úgyis megbocsátassz, mert ugyanolyan kapcsolatfüggő cseléd vagy, mint a nők nagy része.

2019. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
78%

Ha valami bölcs olvasmány kerül a kezembe, mind azt írja, hogy nem a tettet bocsátjuk meg, hanem a személynek bocsátunk meg. Tulajdonképpen bármit tett, lényegtelen, azt kell eldöntened, együtt tudsz-e élni vele. Vele, a személlyel, és vele, a tettével.

Én elhiszem azt is, hogy ezután angyal lesz, és abban is látok rációt, hogy csak megijedt és menti magát, kapaszkodik.

Szerintem adj időt magatoknak. Nem kell azonnal válaszolnod. Olvass önismereti könyveket. Gondolj el mindenféle szituációt. Pl. tudnál vele önfeledten szeretkezni ezek után? Ez egy elég fontos kérdés és kb. meg is adja a választ.

Nem kell sietned. Te is végiggondolod, és ő is eldöntheti, mi a fontos az életében. Az is lehet, hogy még nem tudja magáról, hogy csak megijedt, és beléd kapaszkodik. De az is lehet, hogy vár majd rád, mindent megtesz, segít, stb. Hagyj időt magatoknak és csakis a belső gondolataidra hallgass.

2019. dec. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%
Hány évesek vagytok? 35 felett már lehet nem szórakoznék új pasival. De ha huszonévesek vagytok, biztos nem pazarolnám rá az időm.
2019. dec. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Megint csak köszönöm az eddigi válaszokat. Nyilván a végső döntést nekem kell majd meghoznom, hiszen a döntésem következményeivel is nekem kell majd utána szembenézni, akár így vagy úgy, de el sem hiszitek, milyen sokat segít ebben, hogy leírjátok nekem ezeket a véleményeket külső szemlélőként. Sokszor, ha érintettek vagyunk egy adott szituációban, nem látjuk annyira reálisan az összképet, mint egy kívülálló. Ezért is tettem fel itt ezt a kérdést, hátha kapok olyan segítséget, tanácsot, ami alapján könnyebb lesz döntenem.


A "kapcsolatfüggő cseléd" megjegyzés felett nagyvonalúan átsiklok. Ha kapcsolatfüggő volnék, akkor most nyilván egy percig sem gondolkodnék azon, hogy mit lépjek. Megállok én nélküle is a lábamon, ha kell, nekem nincs szükségem mindenáron férfira az oldalamon csak azért, hogy legyen ott valaki. De szeretem a férjemet. Nyilván ezért mondtam neki igent 1 évvel ezelőtt a templomban, és én akkor komolyan is gondoltam azt, hogy jóban-rosszban... ez most egy kicsit inkább a "rosszban" része a dolognak, igen. De az élet már csak ilyen, nem lehet mindig minden csupa öröm és boldogság, gondolom, valószínűleg minden hosszútávú kapcsolatban jön előbb-utóbb valamiféle probléma vagy bukkanó, ahol felvetődik a kérdés, hogy át tudunk-e ezen vergődni valahogy együtt vagy sem. Mindenesetre nem gondolnám, hogy azért, mert elgondolkodom rajta, hogy adok-e még egy esélyt magunknak, rögtön önértékelési zavarokkal küzdő, "kapcsolatfüggő cseléd" volnék... Elfogadom, persze, ha valaki így gondolja, szíve joga.


Ő egyébként 33 éves, én 29 vagyok.

2019. dec. 13. 13:30
 15/30 anonim ***** válasza:
16%

A legfontosabbat elfelejtetted leirni... Te mit érzel iránta? (most vegyük úgy, hogy ez az egész nem is történt meg) szereted, szerelmes vagy még bele?



Mi a 12 éves hazassagunk alatt 2x is eljatszottuk ezt. Egyszer ő az első év után, aztán én a 4. Évben. Megbocsatottunk egymasnak és csak még erősebb lett a kapcsolatunk

2019. dec. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Erre nagyon egyszerű a válasz, nem is kell rajta különösebben gondolkodnom: én még mindig szeretem, még ezek után is azt érzem, hogy mindennél és mindenkinél jobban szeretem. De épp emiatt fáj annyira, hogy ezt az egészet eljátszotta.


A legjobb barátnőm szerint aki egyszer ilyet tesz, az később bármikor megteheti majd újra. Édesapám szerint azonban ez nem így működik. Ő azt mondta, szerinte hiába mondogatják egy férfinak, hogy ne játsszon a tűzzel, mert baj lesz, addig nem hiszi el, amíg tényleg meg nem égeti magát. De ha egyszer megégette, utána egy életre megtanulja, hogy soha többé ne nyúlkáljon a tűzbe.

2019. dec. 13. 14:33
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszek nèpszerű a vèlemènyemmel,de azt gondolom, hogy ez a kapuzárási pánik mizèria nála mese habbal. A valóság az, hogy rájött a kangörcs a másik nőre, ès mindenkèpp meg akarta próbálni vele. Nem vèletlen, hogy veletek egyidőben a nő is borított otthon, ès utána egyből össze is jöttek. Az sem vèletlen, hogy akkor mèg vèletlenül sem akart parterápiát, meg semmit sem tenni, amivel esetleg jobb lehet, tök simán bele ment a válásba. Mert akkor az volt a cèl, hogy megszabaduljon tőled. Aztán mivel az új seprű mèg sem sepert olyan jól, menne szèpen vissza hozzád, a biztos ponthoz.
2019. dec. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

#17 vagyok, vèletlenül elküldtem.

Ez azèrt nem egy sima "emberek vagyunk, hibázunk" dolog volt. Így nem lehet szórakozni senki èrzèseivel, csak mert viszketett a pötse másra. Viselje a döntèse következmènyeit. Èn már hagynám menni ezt a házasságot, nem pazarolnám az időm olyan emberre, akiben nem lehet megbízni.

2019. dec. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
88%
Te képes lennél jövőhéten lefeküdni valaki mással csak mert bepánikolsz? Nem. Mert szereted. Ő megtette, mert nem szeret. Ez ennyire egyszerű.
2019. dec. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Ez is benne van a pakliban. Hogy pontosan mi játszódott le benne, vagy mi történt ebben a fél évben, azt csakis ő tudhatja. Én mindössze ennyi infóval rendelkezem csak, amit nekem mondott, ezt tudom nektek is leírni. Lehet, hogy igaz, lehet, hogy nem. Lehet, ez az egész valóban csak mese habbal a részéről. Nem tudom biztosra, és nem is fogom tudni soha, mert az egyetlen ember, aki ezt valóban tudhatja, az egyedül a férjem. Most azt mondja, hogy nem a másik nő miatt akart elválni, egészen más volt az ok, és az csak menet közben alakult így, hogy a másik nővel kölcsönösen vonzódni kezdtek egymáshoz. Én ezt vagy elhiszem, vagy nem hiszem, de a lényegen igazából szerintem nem változtat. Nem teljesen mindegy, hogy miért akart elválni...? Ezt akarta, és kész, pont. Én meg elfogadtam.

Igazából ha csak a másik nő kellett volna neki, simán összejöhetett volna vele a hátam mögött is, ehhez nem kellett volna feltétlenül borítania mindent... Hány nős férfinak van titkos szeretői viszonya? Rengetegnek. De örülök, hogy az én férjemnek ennél azért több gerince volt. Ettől függetlenül nyilván úgy érzem, elárult, igen, és nyilván becsapva érzem magam. Nem tudom, mit írhatnék még, igazából teljesen tanácstalan vagyok...

2019. dec. 13. 15:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!