Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

ATY. kérdése:

Adnátok-e esélyt?

Figyelt kérdés

Volt barátnőmmel távkapcsolatban éltünk, több mint kétszáz kilóméter volt közöttünk, három évig voltunk együtt, egy gyönyörű kapcsolat volt, nap mint nap beszéltünk, igazából olyan volt ez a kapcsolat, mintha nem is lenne távkapcsolat, leírtuk mit csinálunk, és már azt terveztük, hogy összeköltözünk, talán azt kell hogy mondjam, ezalatt a három év alatt, ha húszszor összevesztünk, akkor sokat mondok, nagyon megértettük egymást! Amikor csak tudtunk találkoztunk, ő többet járt, hisz én dolgozok, és ő még suliba járt. Na már most, közbeszólt az élet, és ő elment máshova suliba, pedig mondogatta, hogy ő bezzeg nem fog továbbtanulni! Összejött neki az, amit igazából szeret csinálni, és eddig erre nem jött rá. Volt egy tervünk, miszerint ha a jelenlegi munkahelyem bezár, odaköltözök hozzájuk, és a szülei segítenek nekem mindenben (külön országban élünk)

Ott hibáztam, hogy választás elé állítottam, mert egyszerűen dühös voltam rá, és nem tudtam abban a pillanatban hova tenni őt, mivel mondogatta hogy ő onnan ahol most tanul nem fog hazajönni, hisz azt csinálja amit szeretne, végül én szakítottam vele, persze ezt csak írásban, mert azt vártam, hogy észhez térjen, és tényleg összeköltözzünk ahogyan az évek során tervezgettük. Nem tudom, hogy komolyan gondolta-e velem ezt a kapcsolatot, vagy csak játszott, de annyira láttam hogy akarja, és mégis egy iskola lett a vesztünk? Prsze ő is tett kisebb-nagyobb dolgokat az évek során amik nem tetszettek, és én is úgyszint, szó nem volt soha megcsalásról a részünkről, mégis azt mondja hogy elbizonytalanodott, és nem tudja mit szeretne..viszont én szeretem őt, de nem tudom mit tegyek.

Ti adnátok egy esélyt? Ez lenne a legelső esély, amit kérek tőle, és még ezt sem kapom meg, ennyit jelenthettem neki, hogy a karrier fontosabb?



2019. okt. 31. 15:25
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%

Igen, a karrier és az iskola fontosabb. És ez teljesen rendben van, ez az alap. Mielőtt bárkire is alapozol, bárkivel összejössz először magadba és a saját életedbe kell energiát fektetned, a saját életeded, egzisztenciádat kell felépítened.

Aki erről lemond egy kapcsolatocskáért az egyszerűen csak hülye. Annak, hogy te haladj az életeddel, a céljaid felé mindig az első számúnak kell lennie. Ha valakivel ez nem összeegyeztethető akkor azzal az emberrel nincsen közös jövőd.

2019. okt. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
73%
Jóreggelt. Kvázi kitanult melletted egy szakmát, most várjja a nagyvilág. Te hátráltató tényező vagy már neki. Keress egy közelebbi csajt.
2019. okt. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Savlekotő ***** válasza:
100%

hogy ő bezzeg nem fog továbbtanulni! Összejött neki az, amit igazából szeret csinálni, és eddig erre nem jött rá. Volt egy tervünk, miszerint ha a jelenlegi munkahelyem bezár, odaköltözök hozzájuk, és a szülei segítenek nekem mindenben ---

Te neked ő csak egy eszköz lett volna,kényelmi szempont,lehet ráérzett,és nem volt ínyére. Lépj tovább ez a vonat elment.

2019. okt. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a karrier bizonyos szempontból tényleg fontosabb. Összejött neki valami, amire vágyott, ezt szeretné csinálni, ettől függ a jövője, későbbi megélhetése. Nagyon helyes, hogy tovább tanul. Nem hisztizned és zsarolnod kellett volna, hanem igenis támogatni, és az előállt új helyzetből újratervezni a jövőtöket. Biztos úgy is lett volna valami megoldás.

És igen, zsaroltad, bedobtad a szakító kártyát, hogy "észhez térjen", csak nem jött be a számításod, most edd meg amit főztél.

Nem hinném, hogy játszott veled, de valljuk be, gondolom fiatal, épp csak érettségi után van, és távkapcsolat...fakulhattak az érzései.

Ha nem akar esélyt adni, megvan rá az oka, fogadd el.

2019. okt. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Kedves Savlekotő, vagy csak egyszerűen nem akar dolgozni, vagy fél a munkától, hangoztatta hogy ő bezzeg továbbtanulni nem fog, sosem tanult a suliban, és igazából nem is azt a szakmát tanulta, ahol most tovább folytatja, teljes mértékben eltér..
2019. okt. 31. 15:41
 6/34 A kérdező kommentje:
Rendben, "megeszem amit főztem"..de nem hiszem el akkor sem hogy nem ad egy esélyt, hogy mellette legyek, és megoldjuk ezt a problémát..Igen, elmenekültem, megijedtem, "bedobtam a szakáító kártyát", és nem támogattam..de leültem gondolkodni, és bevallom hogy hibáztam, de ezért vagyunk emberek, nemde!? Hibázunk, mindenki hibázik! Viszont azt nem írtam le, hogy én nem azt kértem hogy hagyja ott, hanem egy kis időre, míg össze nem költözünk, de ő addig folytathatta volna azt amit szeret, hisz népművészetről van szó, és azt lehetne gyakorolni otthon is, vagy felkészülni egy tanárral, és pár hónap múlva, vagy egy év múval nyugodtan beiratkozhatott volna a suliba..De igen, mindig csak a volna, volna.
2019. okt. 31. 15:48
 7/34 anonim ***** válasza:
0%
Ha tényleg szeretne,a szakítást ( szakítás belengetését) nem venné ilyen lazán,minimim beszélni akarna veled.
2019. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt kifejtenèd kicsit, hogy ez a továbbtanulás miben húzta keresztül a terveiteket? Mert akkor addig nem tud dolgozni, vagy messze van az a suli?
2019. okt. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Savlekotő ***** válasza:
85%
Akadályoztad,helyette akartál dönteni h mikor tanulhat,hozzád költözzön,mit mikor hogy csináljon,volt beleszólása? Ha szeretne igen beszélne,ő viszont 90% h fellélegzett h szakítottál vele. Futhatsz még utána de ő már rég más utakon jár.
2019. okt. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Két okból nem adnék neked esélyt a helyében.

1. Olyan dologgal kapcsolatban adtál ultimátumot, ami az egész életét befolyásolja és a saját tehetetlen önzőséged miatt megfosztottad volna az álmától.

2. A szakítást manipulációként használtad, zsarolási célból.

Ha valaki szeret valakit, akkor inkább belepusztul a hiányba de összeszorítja a fogait és kibír némi távolságot, de nem hozza ilyen helyzetbe a párját, nem tesz ilyet. Olyan szerelemből, amibe belefér ez a viselkedés én nem kérnék, ezek szerint ő sem.

2019. okt. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!