Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha holnaptól megszűnne a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha holnaptól megszűnne a házasság intézménye, kinek lenne rosszabb? A férfinek vagy a nőnek?

Figyelt kérdés
2020. márc. 2. 19:26
1 2
 1/13 LazyJones ***** válasza:
91%
Szerintem senkinek. Legalábbis én úgy tudom, a házasság két fél közös beleegyezésével születik, nem pedig azért, mert muszáj, úgyhogy a két ember alighanem házasság nélkül is ugyanúgy élne együtt, mint amúgy. Válásnál meg nem hiszem, hogy nagyon le lehetne osztani, hogy ki jár jól, vagy jobban, mert házasságonként eltérő, meg sok olyan dolog van, amit nem lehet pénzre fordítani.
2020. márc. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

A kérdező arra akar szerintem kilyukadni, hogy a nők kihasználják házasságban anyagilag a férfit, meg jaj váláskor mindent visznek.

....

Ezért van annyi csóró egyedülálló anyuka, akiknek még gyerektartást sem fizetnek.


Az meg másik kérdés, hogy a férfiak házasságban tovább élnek, a nőknek megrövidül az élettartama...


Én mondjuk leszarom a házasságot, az esküvő meg pénzkidobás szerintem.

2020. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

A gyereknek lenne rosszabb. A házasság intézménye ugyanis nem a partnerek érdeke, hanem a gyereké és a vagyoné. Amikor az egész elkezdődött, akkor annak az volt az oka, hogy a megszülető gyerek csak az anya gondja volt, az apa meg simán letagadta. Másfelől viszont a vagyonközösségben meg kellett volna tudni, hogy a vagyon kire szálljon. Már akkor is az volt a logikus, hogy a gyerek örököljön hiszen ő éli túla szülőket.


Ezért divatba jött az, hogy a párok bejelentették ha együtt háltak, azért, hogy lehessen tudni, hogy a gyereknek ki lesz az apja, majd kialakult az is hogy az együttélés bejelentése alkalmából tartottak egy kis ünnepséget és hivatalosan is bejegyezték a kapcsolatot, aminek az lett a következménye, hogy a házas feleké (az apáé) a gyerek automatikusan. A házasság tehát egy gyereknevelési és vagyonközösség azóta is. A családjogi törvény is elsőssorban a gyerekkel mint védelemere szoruló személlyel foglalkozik.

2020. márc. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


A férfiaknak tovább csökkentetné az átlag életkorát, ha nem vigyázna rájuk nő, a nőkét pedig meghosszabbítaná,es javítana az életminőségükön, ha teljesen le lenne rombolva a jelenlegi család/házasságmodell.

2020. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Még kevesebb nő vállana gyereket, az ő életminőségük nőne, a férfiaké meg valószínűleg csökkenne.
2020. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Annak, aki CSOK-ot akart igényelni.
2020. márc. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A férfinek lenne rosszabb. Nem lenne aki fozne mosna takarítana rájuk. Ráadásul a gyerektartast is fizetni kéne a nőnek.

Hazassagigerete nélkül kevesebb no rakna szét a lábát.

2020. márc. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

Én a nőkre tippelek, elég fura indok miatt. Az a szomorú igazság, hogy a házasság önmagában semmilyen elköteleződést nem jelent, egyáltalán nem fejez ki szerelmet. Viszont annyira sok naív nő van sajnos akik eszméletlenül nagy jelentőséget tulajdonítanak neki, akiknek egy jeggyűrűvel be lehet fogni a szájukat egy életre. Túl sok ilyet láttam már. A pasi sorozatosan félrekefél, a vak is látja, hogy kicsit sem szereti. A nőnek minden második mondata panaszkodás a "párjára". De mégis amint a pasinak elég szar gyűlik össze a bűnlajstromán és villant egy gyűrűt azonnal a világ legjobb pasija lesz. Minden kétség elillan, csajszi hú de boldog, hogy akkor mégis csak mennyire szereti a párja. Természetesen biztos létező jelenség fordított nemekkel is, én sajnos nőket sokkal többször látok ilyenbe beleszaladni.

Semmi baj nem lenne a házassággal mint családot védeni hivatott jogi eszközzel. De sajnos nagyon sokan képzelnek bele olyan érzelmi dolgokat amiket a házasság nem garantál, amit önmagában nem tud megadni. Én nagyon sajnálom, hogy fordítva ülnek a lovon az emberek. A házasság a nagy cél mert akkor biztos van elköteleződés. Pedig ez pontosan fordítva van, ha egy kapcsolat bombabiztos, ha megvan a maximális érzelmi szint és elköteleződés, na akkor a házasság egy remek eszköz arra, hogy ennek egy jogi keretet adjon. De ez fordítva nem működik, csupán mert valaki elvesz még nem fog melletted elköteleződni. Ha megszűnne ez a dolog, ha nem lehetne pajzsként, érzelmi manipulációként, lekenyerezésként használni a házasságot akkor sokkal kevesebb nő szaladna bele borzasztó rossz kapcsolatokba olyan férfiakkal akik szarba se veszik őket.

2020. márc. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A hapsiknak, mert gondolom az egyéb szankciókkal is járna.
2020. márc. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%
Ahogy én látom a mostani 20-35 éves pasik nagy részét, ők baromira örülnek neki, mert eszük ágában sincs felelősséget vállalni egy komoly kapcsolatért, csak a laza szexkapcsolatokra hajtanak. Persze a pasiktól meg azt hallom, hogy szerintük a nők ilyenek, és mindkét nemben van kivétel, akire ez nem igaz.
2020. márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!