Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csináljak, ha a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a feleségem extrém rendetlen?

Figyelt kérdés

A feleségem egy kreatív nő. Kicsit művészlélek talán. Jól főz, finomakat süt, ruhákat varr, jó ötletei vannak, mindenki oda van érte. Csak éppen az otthonunk egy élhetetlen káosz. Nem vagyok az a fajta férfi, aki szerint a háztartás egyedül az asszony dolga, viszont napi 10 órát vagyok távol az otthonomtól, van, hogy többet, annyit nem tudok tenni, hogy a helyzet jelentősen javuljon. Szoktam mosni, hogy legyen tiszta gatyám, zoknim, be-kipakolom a mosogatógépet, de az a helyzet, hogy nagyon nem is látom át, hogy mit kéne tenni. A feleségem két kicsivel van itthon, tudom, elég munka neki a két gyerek is, de az igazság az, hogy akkor sem volt rend, amikor még nem volt gyerek. Csak akkor néha besokallt és egy nap alatt kitakarított, most meg nem tud ilyen nagytakarítást csinálni a gyerekek miatt.

Mit kéne tennem? Hogy tudok neki segíteni? Ő is szenved ettől az egésztől, utálja, hogy rumli van, de az ő családja is ilyen volt, ez családi minta. Én nem szoktam szóvá tenni, sokszor ha ideges leszek miatta, inkább nekiállok mondjuk pakolni a konyhában, azzal levezetem a feszkót, nem veszekszek. De már az is eszembe jutott, hogy veszekedni kéne, és akkor majd több motivációja lesz. Mert szerintem a motiváció hiányzik. Ideje lenne legalább szinten tartani picit, ezt ő is bevallotta. Nem az időhiány miatt nincs rend. Szoktunk beszélgetni róla kulturáltan, elmondta, hogy szerinte is gáz ez így, de nincs változás. Nagyon érzékeny pont ez egyébként nála, tényleg szar neki, hogy így van. De nem értem, hogy miért nem tud akkor változtatni.

Szóval szerintetek?



2020. márc. 11. 08:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

A 2 gyerek 5 perc alatt rumit csinal. Az a baj ha eddig nem szokta meg hogy kell rendet tartani,es ugy tűnik te sem a.gyerekeket sem tudjatok raszoktatni legalabb alap dolgokra hogy pakoljon el maga utan, ilyesmik.

Pinteresten lehet talalni heti takaritasi tervet, probaljatok meg beosztani, ki mikor mit csinal. Legalabb nagyjabol. Legyen mindenkinek feladata. Azt nem ertem hogyhogy nem latod at mit kell csinalni, de ez talan segithet.

Nagytakaritasra, vagy ha ez nem mukodik béreljetek fel egy takaritonot, mondjuk 2 hetente egyszer eljon takaritani.

2020. márc. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
27%
Sajnos a rendszeretet, a rendre való igényesség, illetve ezek hiánya olyan személyiségvonás, amely ha felnőttkorra kialakult, már önmagától nemigen változik. Az egyetlen esélyt abban látom, hogy esetleg megpróbálhat eljárni pszichológushoz, mert lehet, hogy a dolog mögött depresszív beállítódás áll, amelyen viszont lehetne egy szakember segítségével változtatni.
2020. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
12%
Olyan nincs, hogy valaki nem látja át, mihez kéne nyúlni, mit kéne tenni. A feleséged flegmatikus típus. Flegmatikus pszichológiai értelemben nem feltétlen negatív jelző, egyszerűen személyiségtípus, mint a szangvinikus, kolerikus, melankolikus. Az ilyen művészlelkek általában ilyenek, hanyagok, lusták, nem törődömök a környezetüket illetően. Keressetek fel egy pszichológust, mert ez így nem oké. Gyerek rumlit csinál, ez benne van, de lehet ám azt a gyereket nevelni is, hogy pakoljon el maga után, kicsit erélyesebben rászólni. Nem megdicsérni egy Maxi Kinggel, ha kiborította a konyhában a lisztes zsákot. Az a baj, ez már kiskorban kialakul egy embernél, hogy mennyire rendtartó, igényes a környezetére. Ahogy írod, családi minta, de van egy jó hírem. Kellően erős akarattal, elhatározásaal fejleszthető. Nincs kőbe vésve semmi. 32F
2020. márc. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

#3

Na ilyet se hallottam még,hogy ehhez szakember kéne :D

Üdv, egy rendetlen pszichológus

2020. márc. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, egyszerű ez valóban fejleszthető. Viszont "az a helyzet, hogy nagyon nem is látom át, hogy mit kéne tenni. A feleségem két kicsivel van itthon"

Persze azt mondod hogy kiveszed a részed a házimunkából de valójában a rendrakáshoz ezek szerint nem járulsz hozzá, ami óriási meló. Ha nincs anyós aki besegítene akkor lehet legegyszerűbb egy takarítónő lenne. Vagy beszabadulni az ikeába és rendezőket venni, mindennek legyen a helye, a mosnivaló cumiktól kezdve a fehér és színes szennyesig. És akkor te is be tudsz jobban segíteni.

2020. márc. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Igen, nem látom át, mert nálunk otthon anyam pakolt, talarított. Szégyen, nem szégyen, én ebben nevelkedtem.

Példa: Vendégeket vártunk, rendet kellett rakni viszonylag szűkös határidővel. Az én dolgom volt a nappali. És én nekiálltam ablakot pucolni. Mert kellett, nem volt tiszta. Amikor a feleségem meglátta, majdnem elájult, hogy a drága időt ablakpucolással cseszem el, amikor annál sokkal fontisabb dolgok vannak. Na erről beszélek, amikor azt mondom, hogy nem látom át.

2020. márc. 11. 09:56
 7/25 anonim ***** válasza:
75%
Akkor beszéld rá, hogy fektetea után mindennap csak egy fél órát pakoljon.
2020. márc. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Akkor nagytakaríts te, ha ő foglalkozik a kér kicsivel.
2020. márc. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%
Ne hozz már szégyent ránk, férfiakra. Én mosok, főzök, takarítok, anyám csinált nálunk is mindent, míg otthon laktam, de ellestem tőle a dolgokat, és tökéletesen rendben tartom a lakást, fontossági sorrendet figyelembe véve, hogy mikor mit kell takarítani. Jesszus, ez nem egy agysebészet. Néha megértem a nőket, amiért egy nagyra nőtt csecsemő van mellettük a férfiak személyében. 😄 32F
2020. márc. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%
Jó, hát a feleséged már akkor is rendetlen volt mielőtt összehoztátok azt a két gyereket, nem értem miért most zavar ez téged. Ő ilyen, neki ez normális, ezt eddig is tudtad, nem értem min vagy meglepődve. Vegyetek fel takarítónőt aki hetente kétszer kimegy és kitakarít. A feleséged nem fog megváltozni, ezt akkor is tudtad, amikor elvetted, meg akkor is, amikor kétszer teherbe ejtetted.
2020. márc. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!