Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek, ha nem szeretne a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nem szeretne a párom közösködni, sem esküvő sem bármilyen hivatalos papír amivel bizonyítható hogy együtt élünk évek óta, mindketten teszünk a 'közösbe?

Figyelt kérdés
Közös gyerekeink is vannak. Mindkettőnél apasági nyilatkozatot tett nem akart esküvőt. Dolgozunk mindketten, én minden egyes forintot beteszek a közösbe, viszont a jóváhagyása nélkül nem költök semmire. Az ő házában élünk viszont sokat tettem bele a felújításba. Én sokat rágtam a fülét hogy jó lenne hivatalosan is egy pár lennénk, bármi történik ne legyen az, hogy itt maradok semmi nélkül mert ugye csak élettársa vagyok az sem papíron. Szerinte ez hülyeség. Sem házasságot nem akar sem pl azt hogy nevemre kerüljön bármi vagy mondjuk csak haszonékvezeti jog. Semmi. De a kerestem mind bekerül ennek ellenére a közösbe ami nem is közös. Legjobb barátnőm szerint hagyjam el, jobban járok, nem szeret csak kihasznál. Eléggé elgondolkodtató valójában ez. Mit tennétek? 12 éve vagyunk így.

2020. ápr. 5. 08:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem teljesen jogosak az elvárásaid. És nem igaz az sem, hogy amíg GYES-en voltál, addig "jogos" volt a hozzáállása, mert hiszen "eltart". Az Ő gyerekeivel voltál otthon. Családot adtál neki. Ez sem az a szint, hogy nem csináltál semmit, csak a feneked meresztetted, amíg ő dolgozott. Szóval nem, nem érthető akkor sem.


Mit mond, miért nem akar házasságot? Köthettek házassági szerződést is, ha nagyon az a baja, bár mivel a ház egyértelműen a házasság előtti vagyon, ahhoz technikailag amúgy sem lenne közöd, viszont az, hogy a teljes bevételed odaadod és csak az ő "jóváhagyásával" költesz (wtf?!), az nem igaz, hogy nem ér meg egy papírt. Nekem is kicsit gyanús lenne, hogy nem akar semmilyen hivatalos formában felvállalni, miközben már gyerekeitek vannak és együtt éltek 12 éve.


A helyedben beszélnék vele. Mondanám, hogy ha papír nincs, akkor mostantól a fizetésem sem adom be a közösbe. Mármint persze, rezsi meg ilyenek igen, de nem a jelenlegi helyzet, hogy a 100%-áról ő rendelkezzen kábé. És elkezdenék félretenni, hogy ha úgy adódik, mehessek albérletbe a gyerekekkel.

2020. ápr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon ostoba vagy kérdező, hogy ezt így csináltad. Kezdve ott, hogy nem ujutjuk fel más lakását, főleg nem saját névre szóló számla nélkül.

Abban is hülye vagy, ahogy a közös pénzt kezeled. O is mindent belead? Semmire nem költ az engedrlyed nélkül?


Számold ki, hogy ez neked mekkora rafizetes, és koltozz el.

2020. ápr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Persze hogy tudom mekkora ostoba vagyok /voltam. Az elején szerelmes és odaadó, lestem a kedvét és mivel amúgy is szakács /cukrász (is) vagyok mindig azt főztem amit szeret és ez neki nagyon tetszett. Közben mióta megvannak a gyerekek már más munkakörben dolgozom, irodában vagyok hogy többet legyek a családdal ezáltal több idő van a hatalmas keretes házat is rendezni.Mindent rendben tartok mintha az enyém is lenne, aztán mikor rátérek a témára csak hárít, hogy majd majd.... Most pl arra fogta, hogy nem rendezzük a sorainkat hogy itt a koronavírus és majd ha ennek vége. De tudom, hogy ez is ámítás. Arra már nagyon sokat gondoltam hogy nem teszem le a teljes fizut csak kb felét a rezsinek kajának. De erről hallani se akar, rögtön vitába száll, és sajnos én vagyok a gyenge mert engedek.
2020. ápr. 5. 09:57
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

Na, hát itt a példa, hogy miért nem kell házasság nélkül szülni. Bocs, kérdező, tudom, hogy te ezzel már nem vagy előrébb, csak fel szokott merülni az oldalon a kérdés olykor, és sokan nem értik, miért fontos ez. Ezért.

Amúgy, hogy neked is válaszoljak, rohadtul ne érdekeljen, hogy ő hallani se akar róla, hogy te nem adod le minden pénzedet. Megmondod neki, hogy márpedig ez lesz, mert ha bármi van, nem mész az ő irigysége miatt csupasz seggel az utcára, ennyi. Majd elfogadja, kénytelen lesz.

2020. ápr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
8%
Az a te hibád is, ha hagyod magad kihasználni. Mit akarsz, elhagyni és vinni mindennek a felét, úgy hogy nem is a tied? A házimunkát amúgy is elvégeznéd a saját lakásodban is, így ezt hülyeség felhozni kompenzálásként. Miért nem vettél akkor te házat anno? Miért nem a tiedben éltek? Hol van a pénz, amit félreraktál házvásárlásra és miért nem abból vettetek? Miért nem fizetted ki a felét? Ha már eleve megvolt a háza szintén kifizethetted volna a felét. Ja, hogy sosem volt pénzed és most kéne másé. Erről csak te tehetsz.
2020. ápr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Utolsó te nagyon bunkó vagy! És még csak közelében se jársz az igazságnak! Azért nem vettem házat mert neki már volt. A házasoknal is van külön háza mindkét félnek? Nincs! Ha annyira a pénzre mentem volna akkor már az elején előálltam volna ezzel. És nem 1-2%t tettem bele azóta hanem 4 millió forintot ami vidéken nagy dolog falun! Volt minden tetőcsere, nyílászárok ez az! Nagyszüleim földjét adtam el ezért egyetlen örökségem. És képzeld nem azért írom mert én akarok elmenni, inkább tartok attól hogy ő hagyna el mint fordítva! A házimunkával meg ne gyere itt nekem, hogy úgyis meg kellene csinalnom ha egyedül lennék is. Az lehet, viszont ő sosem csinálta így neki kéne azt amit eddig más csinált!
2020. ápr. 5. 12:16
 17/20 anonim ***** válasza:
73%

"hanem 4 millió forintot ami vidéken nagy dolog falun"


Nem vagy százas. Tudod bizonyítani?

2020. ápr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ha bizonyítható az, hogy egy életközösséget alkottok (márpedig ott vannak a gyerekek és közös címre szól 12 éve a lakcím kártyátok), akkor elküldhet ugyan egy szál bőrönddel, de ha pert indítasz, akkor vagyonmegosztást lehet kezdeményezni és a jog melletted (is) fog állni.

Én a helyedben elmondanám, hogy amiért ő nem akar közösködni, te sem akarsz. Nem érzed érzelmileg biztonságban magad, ezért a fizetésed x részét saját megtakarításba teszed, hogyha az lenne a terve, hogy egyszercsak kirak, se kelljen az utcára menned.

Ha vele valami történne, akkor figyelembe kell venni, hogy a teljes vagyonát/vagyonotokat a gyerekek fogják örökölni, ami felett te önállóan nem rendelkezhetsz. Ez azért baromi veszélyes játszma. Ha a párod esetleg meghal és az ő számláján van minden pénzetek, akkor a hagyatéki eljárás lefolytatásáig zárolják a számláját. Az ingatlant is a gyerekek fogják örökölni, a pénzt is. Amíg ők kiskorúak, addig te minden vagyonukról csak a gyámhatóság beleegyezésével dönthetsz gyakorlatilag.

Sajnos a baráti társaságban pont volt egy ilyen eset azzal cifrázva a történetet, hogy a hölgy tag egyedül nem tudta fenntartani a házat, ezért észszerűen azonnal el kellett adniuk, de jelentősen lassította a folyamatot az, hogy a gyámügyet be kellett csatlakoztatni az ügybe és mindenféle módon alá kellett támasztania, hogy az ingatlan csere az öröklő gyermekek érdeke.

Szóval ha csak attól félsz, hogy kisemmizne... Nem fog tudni. Egy életközösséget alkottok bizonyíthatóan. Az más kérdés, hogy minden egyéb praktikussági szempontból jó lenne, ha lenne rendelkezési jogod a közös vagyonotok felett.

2020. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia Kedves Kèrdező! Szerintem ìrj egy pappìrt hogy te is ugyan ùgy, tettèl a közösbe pènzt! S ìrasd alà.Èn megèrtelek hogy vàrtad minden 1-es napjàt hogy elvegyen felesègül. De szerintem sem fog.. 12 èv RENGETEG idő s te ez idő alatt, A-Z-ig megàllìtottàl MINDENT!! Ebben nem te vagy a bűnös! Minden a gyermekeid apjàè!! Te megajàndèkoztad 2 szèp gyermekkel a köszönet..0!! Màs is szült hàzassàg előtt 2 gyermeket!! Aztàn kèsőbb lettek felesègek!!De nem 12 èv!! Az èn Ismerősöm 15!! Èvet vàrt rà ès semmi mint kiderült, fiatal tyùk volt a hùs levesben. Csak kitartàst!! Kèrlek legyèl hatàrozott s ne hagyd magad! Ne gyengülj el mert ezt làttàn, kihasznàlja a helyzetet s le pattint egyből. Remèlem nem voltam bunkò. Ha igen ezer bocsànat.. 😯
2020. jún. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!