Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem bírom ki amíg elhagy, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem bírom ki amíg elhagy, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Párom indiai és Angliában élünk. 7 éve vagyunk házasok, nincs gyerek. Amikor megismerkedtünk, akkor ő tanult, részmunkaidőben dolgozott, én dolgoztam teljes állásban. Végzett a tanulmányaival, dolgoztunk, költöztünk, eltelt pár év és én most kezdtem el az egyetemet. Eddig az volt a terv, hogy gyűjtünk házra és szeretnénk gyerekeket. Viszont párom folyamatosan megutálta az országot és tegnap bejelentette, hogy szeretne hazaköltözni. Nem szeretne terápiára járni, így csak tippelni tudok, de a depresszió jeleit vettem rajta észre. Emiatt nem volt túl felhőtlen a kapcsolatunk, de szeretjük egymást. Tegnap mondta, hogy nem látja, hogy boldoggá tudnánk egymást tenni, és jobb lesz nekünk külön. Szerinte én is boldogabb lennék valaki mással és ő is boldogabb lenne "otthon" Indiában. Otthon van neki 6 testvére, rengeteg unokatestvér és azok gyereke, illetve a szülei. Ott barátai vannak, itt meg nincs senkie rajtam kívül (eléggé introvertált). Nem tudom mennyire lát tisztán, mert 10 éve nem járt Indiában.

Mondta, hogy ha most különvállnánk, akkor nem tudnám magam eltartani és abba kellene hagynom a tanulmányaimat, amit nem szeretne hiszen én is mellette voltam amíg ő tanult és nem szeretne kitolni velem, így támogat addig amíg be nem fejezem. Ami még 2 év és addig együtt élhetünk.

Eléggé mérgező a légkör most és nem tudom, hogy ki tudok-e bírni így 2 évet, hogy akivel egy hete még közös jövőt terveztem, nem lesz sokáig része az életemnek. Nem tudom mit csináljak, mit érezzek, mi lenne a helyes.



2020. jún. 9. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, Angliában szokás-e ilyet csinálni, de egyetem mellett dolgozni? Levelezőre átmenni esetleg nem opció? Én semmiképpen sem maradnék benne így a kapcsolatban, hogy gyakorlatilag csak pénzel, miközben már nyíltan jelezte, hogy a közös jövőnek ennyi volt. Ráadásul az a 2 év alatt te simán továbbléphetnél, találhatnál egy másik párt, építhetnéd az életed, de nem tennéd meg, mert azért mégis milyen lenne már az ő orra előtt randira készülni esetleg külön tölteni az éjszakát vagy valami.
2020. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ez a szituáció.

Biztos nem tudnád rávenni valahogy, hogy kezeltesse a depresszióját? Nekem eléggé úgy jön le, hogy a betegség mondatja csak ezt vele

2020. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a férfi nem szeret igazán szerintem. Ha szeretne, nem hagyna el, nem tudna élni nélküled.
2020. jún. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

5 éve mentünk közösen párterápiára. Főleg azért, mert nem akart beszélgetni. Mármint mintha egy szobanövényhez beszélnék, még csak visszahümmögés sem volt. Akkor nem jutottunk sokra, mert vagy direkt húzta az időt, hogy lekéssük az időpontot vagy plusz munkát vállalt arra a napra.

A szak ahová járok elég sok gyakorlatot igényel és csak nappali képzés van ami sokszor reggel 9-től déltán 5-ig való elfoglaltságot jelent. Mellette dolgoztam hétvégén heti 8 órában hotelben, de most még nem nyitott ki és nem tudni, hogy mikor fog és hány embert küldenek el. Persze találni lehet másikat is helyette, mert a Brexit miatt több munkahely szabadult fel, mert sokan elhagyták az országot. De ez kevés pénz arra, hogy fenntartsam magam, még diákhitellel is. Viszont ezzel a szakkal tényleg lenne munkalehetőség, jó fizetéssel és tényleg azt csinálhatnám amit szeretek.

Annyira szerettem volna, ha jól érzi magát. Próbáltam programokat szervezni, túrázás, múzeum, indiai fesztivál, mozi, színház, közös edzőtermezés, úszás stb... de semmit nem élvezett és nem akart mást csinálni csak otthon ülni és a Jóbarátokat nézni újra meg újra, mert szerinte amikor őket nézi akkor olyan mintha neki is lennének barátai.

2020. jún. 9. 22:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Súlyosan depressziós a csávó
2020. jún. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezért írtam, hogy minden jel arra utal. Viszont nem tudom rákényszeríteni semmire. Azt is mondtam neki, hogy menjen egyedül is akár. Volt egy idő amikor a kollégáival beültek péntekenként sörözni, de nem érezte magáénak a brit társaságot és többet nem ment.
2020. jún. 9. 22:43
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Anglia depressziossa teszi azt, akinek honvagya van. Es nem mindegy, hogy hol van az a honvagy. Az angolok is elpusztulnanak allando holiday nelkul. A kepeslap falvakat leszamitva iszonyatos sivar a varoskep, pocsek az eghajlat, annyira szerethetetlen.

En tiz eve hiaba kezeltetem azt, hogy nem akarok itt lenni. Az angol parommal elotte mas orszagokban eltunk, es nem volt szo arrol, hogy itt kotunk ki. En mikor eppen nem valni akarok, meg tudnam olni magam. Nagyon szeretem ot, de megfontosabb, hogy ne itt eljek.

Ne haragudj, hogy semmi otletet nem tudok adni. Abban vagyok biztos, az o utja nem Anglia.

2020. jún. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!