Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Manapság nagyon divatosak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság nagyon divatosak a házassági szerződések, de mivel utánanéztem , hogy ami előtte volt tulajdona a félnek, illetve ajándék, örökség az csak az övé akkor tulajdonképpen mi értelme van?

Figyelt kérdés

Illetve ha pl. vásárolnak egy közös lakást, amiről írnak egy szerződést , hogy az egyik 10%-ot a másik 90%-ot rakott bele, de nem válnak el, hanem együtt megöregednek, akkor mi történik a másik féllel?

Olyan furcsa nekem, hiszen akkor ennyi erővel pl ha anno őseink is kötöttek volna ilyen szerződést és csak egyik fél nevén lett volna a lakás akkor annak a félnek a halála után a másik fél mehetne az utcára házasság ide vagy oda?

Vagy hogy van ez?

Illetve olyan furcsa nekem ez az egész, hiszen nyilván a másik családjának a vagyonára amúgy sem teheti rá senki a kezét, viszont amiért együtt küzdöttek, amit együtt szereztek ott az szerintem megilleti a másik felet is ha véletlen elválnának.

Hiszen pl. hiába keres a férfi többet, ha a nő esik ki a munkából a gyermek vagy gyermekek miatt, ő viszi a háztartást magyarán a nőnek több munkája van a közös életben általában a munkáján kívül..

Az , hogy kevesebbet keres, az ilyen szempontból azt gondolom, hogy nem számít, hiszen amíg a férj dolgozik, addig a nő a legtöbb esetben viszi a háztartást, mos , főz , takarít, neveli a gyereket stb stb..

Ha beteg lesz a gyermek( és amíg kicsik ált. gyakran betegszenek meg) akkor a nőnek kell otthon maradni vele és veszélyeztetni akár az állását, karrierjét..

Ilyen szempontból mindig a nő szívja meg jobban , így nem is értem miért ne érdemelne meg annyit, hogy legalább a közös vagyon fele az övé legyen..

Nem tudom ki hogy van vele, de én ahogy egyre jobban beleásom magam a témába, egyre kevésbé értem ennek az egésznek a lényegét..

Azt maximálisan megértem, hogy amiért a felek családja küzdött, az ne lehessen másé, de itt a közös vagyonról van szó..

A közösen felépített élet, évek után azt gondolom felelőtlenség egy nőnek pl aláírni egy ilyen szerződést, hiszen mi van ha a férfi lecseréli egy fiatalabbra és ő meg mehet amerre lát.

Vagy ha nem így van akkor meg minden nőnek folyamatosan azon kellene lennie (vagy legyen férfi lényegtelen, tehát a kevésbé vagyonos félnek) hogy legyen egy saját lakása, és az egész házasság alatt egy saját egzisztencia megteremtésére kellene , hogy törekedjen.

Nem tudom..

régen valahogy egyszerűbbek voltak a dolgok..

régen valahogy nem volt divat a válás sem...

leéltek egy életet egymás mellett, most meg már a házasság előtt a vállás esetére próbálják az emberek bebiztosítani magukat..

Nagyon szeretném ha a párom a férjem lenne, és nem csak a gyermekem/gyermekeim apja , (ha lesz/lesznek egyáltalán, de ehhez az egész vagyoni szerződéses mizériához nagyon nincs gusztusom...

Szeretem a páromat és soha nem venném el tőle azt ami a családjáé, de viszont azt gondolom ha házasok leszünk és minden jól alakul és lesz/lesznek gyermekeink akkor azért ha úgy alakulna , hogy lelép egy fiatalabbért akkor az is nagy igazságtalanság lenne, ha nekem nem járna semmi...



2020. jún. 15. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Átlag embereknek nem sok értelme van.
2020. jún. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom itt arról van szó, amikor van egy komoly vállalkozása, befektetése.

Aztán ne legyen már az, hogy a végén felezik a pénzt, közben meg egyedül kockázatatott.

2020. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Osztom a véleményt, hogy átlag embereknek nem sok. Legfeljebb, ha szeretnék papíron is lefektetni, elismerni, hogy ki mit vitt a házasságba. Akkor van értelme, ha nagy a vagyoni különbség.

A magyar jog lefektet egy jogrendet válás esetén. Ez nem kötelező. Ettől el lehet térni, ha a pár úgy gondolja, hogy nem 50-50%-ban osztoznak a házasság alatt megszerzett közös vagyonból, hanem más módon osztják el, akkor van értelme.

2020. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják fentebb, hogy átlag embernél nem sokat oszt-szoroz, de itt egy példa, hogy értsd:

Adott egy fószer, akinek mondjuk van 3 budai kaszinója és pár egyéb cége, amikből évente adózva 7 milliárdot vesz ki. Ez a fószer összejön egy fiatal fruskával, aki a csupasz popóját viszi a kapcsolatba. Tegyük fel, hogy a fruskára 5 év után (amikor még csak 30 éves lesz) rájön a kancagörcs és el akar válni. Akkor jogosan követel az 5 évért 17,5 milliárdot (azaz tizenhétezer-ötszázmillió magyar forintot), vagyis kb. 7db rekord közeli lottó 5ös fődíjat?

2020. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Szerintem nagyon is fontos. Ha megnézed a 2013.évi 5.tv.4.pontjának minden részlete a házassággal kapcsolatos törvényeket írja le. Az ide vonatkozó rész is úgy kezdődik rögtön(nem fogok pontosan idézni),hogy mindenki rendelkezzen házasságkötéskor a vagyoni helyzetével. Amennyiben ez nem történik meg,a szabályozás a következő blablabla. Tehát a jogalkotó is arra kér,hogy legyen,mert az számodra előnyösebb lehet,mint amit a törvény előír!!! Illetve ha értelmezed az ott leírtakat,benne van,hogy TELJES KÖRŰ FELELŐSSÉGGEL TARTOZOL A HÁZASTÁRSAD MINDEN anyagi dolgával kapcsolatban. Hány olyat hallani,hogy vki a házastársa tudta nélkül "üzletelget"? Attól,h nem tudsz róla ,még ugyanúgy felelősséged van aziránt,ha pl. a férjed felhalmoz a tudtod nélkül egy tartozást. Ilyenkor csak lesni szoktak az emberek,hogy ha a pali nem tud fizetni,a te fizetéses ugyanúgy felhasználható. + Arról rendelkeztek,amiről akartok,sok csúnya válás elkerülhető lenne,ha az emberek élnének a jogaikkal.Szóval de,az átlagembernek is kell.
2020. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Azért van értelme, mert olyan szinten kitudnak fordulni magukból az emberek h szavak sincsenek. Értem ezt magamra meg az exemre is. Egyetlen szerencséje h 10 év alatt a házassági sem jutottunk el. De arra képes volt 10 év után h megcsaljon. Ha te is így jársz, akkor nem tudod öt bosszúból kiforgatni a vagyonából.
2020. jún. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Ennek nem az az értelme (nálunk), hogy ki mit visz a kapcsolatba vagy mennyit keres vagy bármi. Jó esetben minden normális embernek vannak egyéni céljai. Olyan dolgok amik régi vágyai, amiket a párkapcsolattól teljesen függetlenül el akar érni. Na most ezeknek az ég világon semmi értelme közös pénzből. Van mondjuk 200 ezer forint megtakarításunk és akkor számolgassam, hogy ebből mennyit raktam én el erre a bizonyos célomra? Mi értelme ha nem látod benne a saját fejlődésedet, ha nem látod ahogy szépen közeledsz felé?

Nálunk a külön pénznek semmi köze a kapcsolat jövőjéhez, soha nem amiatt volt, hogy úr isten ki ne forgasson a másik a vagyonomból. De mind a kettőnknek van rengeteg egyéni célja amihez semmi köze a párunknak, ő nem tud dolgozni érte és nem is lenne értelme mert a célok akkor értelmesek ha egyedül éred el őket. Enélkül nem sok értelmük van, semmit nem fejlődsz és sokkal kevésbé értékeled. Nálunk mindössze ezért van a külön kassza. Muszáj látnunk, hogy hogy állunk az egyéni céljaink fedezeteivel. És ehhez nem kell gazdagnak lenni. Ha az én célomhoz csak 10 ezer forint kell az semmin nem változtat, ugyan úgy látni akarom számolgatás nélkül, hogy mennyire vagyok közel hozzá. Két értelmes, haladni akaró ember esetében ez így megy. Nem fogok azon agyalgatni meg nézegetni a számlakivonatokat, hogy vajon én a saját céljaimra most 50 vagy 100 ezret gyűjtöttem eddig.

A régi kapcsolatokat pedig ne romantizáljuk. Nem azért voltak együtt mert szerették egymást, nem azért nem váltak el mert jó volt a kapcsolat. Egyszerűen csak NEM LEHETETT elválni. Amikor meg el lehetett akkor még jó pár évtizedig baromi ciki volt. Én még gyerekkoromból (kb 25 éve) is emlékszem, hogy mindig furcsán és lenézően néztek az elváltakra. Viszonylag sokat voltam idős emberek között, ezek a kapcsolatok semmit nem értek. Azért voltak együtt mert muszáj volt. Mert kellett házasodni különben nőként éhen haltál. De ugyan úgy rommá csalták egymást, veszekedtek, sokszor utálták egymást, másba voltak szerelmesek. Csak egy életre meg lettek bélyegezve ha leléptek. Ez nem egyszerűbb volt hanem egy boldogtalan, langyos fos.

2020. jún. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Én azt gondolom átlagembereknél is van ertelme. Családomban lett volna. Szüleim elváltak, apám vitt egy lakást, amibe kb egy büdös fillért nem tett bele CSAK Ő, es mégis az övé lett. Soha nem laktunk benne, ő se, csak bérlők, de az is bevétel lett volna, amihez neki nem sok köze volt.

Na ilyenekért kell...

2020. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%
Menekülj, és keress mást...
2020. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyik félnek pl. van egy családi vállalkozása (értsd: a saját családjával/szüleivel van egy kft, amiben tag, tulajdonos), akkor az osztlékágon kivehető vagyonnak követelheti a felét a házastárs váláskor. Mármint a férjére jutónak a felét követelheti, szóval így. Két ismerősöm is ilyenért kötött házassági szerződést. Amúgy átlagos esetben tényleg nincs semmi értelme, eléggé szabályozottak az átlag dolgok (öröklés, ajándékozás, házasság előtt már megvolt vagyon, stb.)
2020. jún. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!