Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Menjek olyan helyre dolgozni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menjek olyan helyre dolgozni, ahol a férjem a vezető?

Figyelt kérdés
Végzettségem megvan hozzá és a gyakorlatot náluk töltöttem, imádtam. Hiába kértem azt mondta a férjem, hogy nem csinál nekem státuszt, többé-kevésbé volt munkám ezalatt. Most már fél éve nincsen, párom azt mondta, felvesz szeptembertől, ha akarom és annak idején azért nem tartotta jó ötletnek többek közt, hogy odamenjek, mert néhányan mondták neki, hogy nem lenne egészséges, ha ott dolgoznék. Ez a mai napig feljön bennem és azon kattogok, hogy olyan helyre menjek, ahol páran nem nézik jó szemmel, de talán, ha kipróbálnám magam, enyhülne a férjem iránt érzett harag a fentiek miatt, ami a mai napig konfliktust okoz köztünk.

2020. jún. 24. 16:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
36%

Folyton megkapnád, hogy a főnök kegyeiben vagy, azért jársz jól mert a főnök felesége vagy, neked nem kell annyit hajtani mert protekciód van stb. Nem szívlelnének a kollégák, meg a férjednek is konfliktusai lennének emiatt.

Vagy a másik véglet, ezt elkerülve majd minden sz*rt a nyakadba varrnak, hogy ne higgyék a kollégák hogy el vagy kényeztetve, aztán ezt meg majd felhánytorgatod a párodnak hogy igazságtalan, mert mégiscsak te vagy a feleség.

Szerintem sehogy nem jössz ki ebből jól, de mivel te ezt akarod, hiába mondja itt bárki hogy ne, te ugyanúgy generálnád a feszültséget otthon, hogy hát mert neked utazni kell a munka miatt stb.

2020. jún. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kockázatok:

- Sokan nem bíják elviselni egymást napi 24 órában (Azzal nem értek egyet, hogy ez minősíti a kapcsolatot.)


- Voltam ilyen helyzetben többször is: Saját vállalkozásba bevettem a páromat. És bizony, ebben a szituban és félre tudtam tenni, hogy a párom. Válás, szakítás lett belőle, mert emberileg leírták magukat előttem.


- Te sem tudhatod, hogy a tudásod, képességeid alapján vettek-e fel. A pénz jól, ezt megértem, de a bizonytalanság kellemetlen lesz.


- Könnyen lehet, hogy neked és a férjednek is lesz problémája abból, ha másként bírál el, mint mással tenné.

2020. jún. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem az együttdolgozással van a gond, hanem az alá-fölérendelt viszonnyal, illetve a többi munkatárs hozzáállásával.

Az alárendelt viszonnyal az a gond, hogy ha mondjuk valami szakmai vitátok van, akkor ő a fönök, és az van, amit ő mond. Neked, aki a magánéletben egyenrangú társa ez rosszul fog esni és adott esetben simán lehet - akár tudat alatt is - hogy a házasságban "vágsz vissza", pl kevesebb házasélet (tudom, hogy ez banálisan hangzik, de gondolj bele, hogy van-e kedved ágyba bújni a férjeddel miután a munkában "megsértett").

A többi munkatárs hozzáállása pedig a többértelmű fogalmazásmód alapján jutott eszembe. Az egy dolog, ha a vállalkozásra amúgy is kell egy adott pozícióra valaki, és akkor a férjed felajánlja neked (bár szerintem itt is fairebb lenne, ha melletted több jelentkezőt is meghallgatna), de ha jól értem, itt arról van szó, hogy a férjed külön létrehoz egy eddig nem létező pozíciót, hogy azt te betölthesd. Na ez utóbbit a munkatársak semmiképpen nem fogják jó néven venni, amtől csökkenhet a munkamorál és így a produktivitás is. De igazából nem egyértelmű a leírásodból, szóval lehet, hogy nem ez lenne, de azért érdemes ezt átgondolni.


Ami még feltűnt az az, hogy te haragudtál, amiért a férjed nem keveri a munkát a magánélettel/nem kivételez veled szakmailag. Szerintem emiatt semmi okod haragudni, ez az ő döntése és őszintén szólva egyetértek vele.

2020. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Régebben a pozícióban hárman voltak. Egy elment szülni, egy pedig feljebb mászott a ranglétrán. Maradt egy ember és ezért fájt, hogy egyik ember helyére sem léphetek. Írjátok, hogy sok gondot okozna, ha együtt dolgoznánk. Nem ő lenne a közvetlen főnököm, esetleg ebédszünetben találkoznánk, de nem ő osztaná nekem a feladatokat. És igazából az okoz sok gondot, hogy nem vett fel, pedig a gyakorlatom során mindenki látta mekkora örömet okoz nekem ez a munka. Lehet, hogy így egy öntelt liba vagyok, aki makacskodik, ha nem úgy van minden ahogy akarja, vállalom, de ettől nem érzem magam jobban. Nem akarom a munkakört szűkíteni, de a városban a másik hely-konkurencia, soha nem vennének fel, jogsi és autó nélkül pedig órákat kellene utaznom. Már arra is gondoltam, hogy akkor gyakorlatra megyek oda fizetés nélkül, a mostani mester szakomhoz kell, de nyilván nem annyi.
2020. jún. 25. 11:35
 15/16 anonim ***** válasza:
40%

Vágj bele bátran, jól is elsülhet!

Annál a cégnél, amelyiknél dolgozom a tulajdonos-ügyvezető a feleségét odavette pénzügyi vezetőnek (a hölgy előtte külsős főkönyvelő volt így jöttek össze). Ennek már 10 éve. Együtt jönnek-mennek, kiválóan megvannak, szeretik egymást. Szomszédos irodájuk van, vihognak, jól érzik magukat, nap, m int nap tapasztalom. A fickó elmúlt 60, nem az első házasságuk.

2020. jún. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem emiatt ne legyen harag benned. Nem hiszem, hogy rosszat akart neked, de sokan tènyleg úgy vèlik, hogy nem tesz jót a házasságnak, ha egy helyen dolgoznak. Aztán telebeszèlhettèk a fejèt, ő is elbizonytalanodott.

Èn is mennyit hallgattam ezt. Mi is egy helyen dolgozunk a fèrjemmel, ő vezető. Ő jött kèsőbb. Mi sem együtt dolgozunk, van olyan nap, hogy mèg össze se futunk ott.

Na fèrjemtől már az interjún kèrdeztèk, nem lesz-e ez nekünk problèma, meg mikor aztán felvettèk, èn is kaptam az ívet, hogy nem jó házaspároknak egy helyen dolgozni. Nem egy, ès nem kèt embertől hallgattam, csak rólam lepergett, mert korábban már másik helyen is dolgoztunk együtt, ráadásul ott tènyleg egy területen is, ès semmi gond nem volt.

Ez igazából rajtatok múlik, lehet, hogy van akinek tènyleg nem válik be. Nem tudhatod, amíg nem próbáljátok. Aztán ha tènyleg konfliktusokat fog okozni, akkor majd keresel mást.

A múlton már ne keseregj, most lesz lehetősèged ott dolgozni, èlj vele.

2020. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!