Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem akar a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar a feleségem javítani a házasságunkon, miért jó neki a kihűlt kapcsolat és a látszat fenntartása?

Figyelt kérdés
Húsz éve vagyunk házasok, a kapcsolatunk már öt évi házasság után csak szelíd barátság volt, tizenöt év után meg sima egymás mellett élés, mintha csak jó ismerősök lennénk. Gyermekünk nincs, mert a feleségem nem akart szülni, nagyon félt a szüléstől. Én kezdetben még szerettem volna gyereket, de erőltetni semmit nem akartam. Most viszont eljutottam odáig, hogy ebből a kihűlt kapcsolatból nekem már elég! Neki nagyon jó, úgy látom, posztolgatja ki a facebookra a közös képeinket, mert a barátnői is így csinálják (ó, a látszat nagyon fontos, a külsőségekre nagyon ügyel a drágám), de közben már évek óta nem is beszélgetünk. Kb. két hónapja kezdtem el kérni, hogy beszélgessünk végig újra teljes éjszakákat, mint a házasságunk kezdetén, ismerkedjünk meg újra egymással. A végigbeszélgetett éjszakák a házasságunk első éveiben csodálatosak voltak. Hetekig éltem belőlük. Feltöltöttek. Annyi érzést feltártunk egymás előtt, annyi titkot megosztottunk egymással. Ezért kértem, hogy újra kezdjünk el teljes éjszakákat végigbeszélgetni. A feleségem hidegen rám nézett, amikor ezt az ötletemet elmondtam, és ennyit kérdezett: - Te megbolondultál? Minek beszélgessek én veled végig egy éjszakát? - Amikor ezt kimondta, megállt bennem az ütő, elsápadtam. Egy ilyen nővel érdemes együtt maradni még, vagy hagyjam ott véglegesen? Én már az utóbbira hajlok. Akkor ugyan gondban lenne a drágám, mert milyen fotókat posztolgatna vajon a facebookon a csodálatos házasságunkról?

2020. júl. 9. 12:54
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem én sem, hogy akivel 1 órát nem tudsz beszélgetni, azzal miért akarsz egész éjszaka!? 15 éve el kellett volna válni, akkor lehetne gyereked, boldog párkapcsolatod. Változtatni most sem késő.
2020. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
15%

*Gyermekünk nincs, mert a feleségem nem akart szülni, nagyon félt a szüléstől.


Fogalmazd át: féltette az alakját-így pontos.

2020. júl. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
57%
Szóval 15 évig jó volt a langyos fos, de most hirtelen beletiportak a kis lelkedbe és megvilágosodtál. Aha... Mindjárt sajnállak.
2020. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
77%
2-es, nagyon tévedsz és nagyon ostoba a meglátásod. Képzeld el, hogy igenis vannak nők, akik rettegnek a szüléstől és ennek köze nincs az alakjukhoz.
2020. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
93%
Tizenöt évig tartott, mire eljutottál erre a felismerésre? Az szép.
2020. júl. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
39%

2+ A kedves nejed, másolt egy nőt, most meg önmagát adja. Ha a kezdetekkor is önmagát adta volna, pár hét után leléptél volna, és most ezt a kérdést nem kellett volna a gyakorira kiírnod.


Legközelebb óvatosabb leszel, hogy ne dőlj be holmi olcsó utánzatnak, az eredeti helyett, mert ha akkor figyelmesebb lettél volna, most éjszakákon keresztül jó eszmecseréket tudnál folytatni. Ehelyett marad a társasmagány.

2020. júl. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
De egy rosszindulatú pitsa a 3-as válaszoló. Fú, de nem lennék a munkatársa. Ha itt ilyen gonosz, biztos a munkahelyén is árt mindenkinek, áskálódik, aki ellen csak tud.
2020. júl. 9. 13:07
 8/51 anonim ***** válasza:
35%
7 Nálad a pont:D
2020. júl. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
95%

Valószínűleg mert kényelmes. Viszont a leírás alapján te sem tettél semmit hogy jobb legyen, az hogy két hónapja kérted hogy beszélgessetek ismét éjszakákon át, az kicsit kevés. Elmondtad neki hogy úgy érzed csak látszatházasság ami nektek van? Hogy nem törődtök egymással, nincs kommunikáció, csak fb lájkokra hajtás? Nyíltan szembesítetted a kételyeiddel és problémáiddal, amik miatt most te lezárnád ezt?


15-20 évvel vagytok elkésve ezzel, mindkettőtöknek jó volt a sima egymás mellett élés. Beszélhetsz még vele megpróbálni javítani rajta, de esélyes hogy egyrészt nem érti mi van, mert már hosszú évek óta mindkettőtöknek okés volt ez, másrészt már nem akar változtatni, mert rég vége annak a pontnak ahol még lett volna értelme.


Nagyon sokan 20-30 év házasság után jönnek rá, hogy teljesen feleslegesen pazaroltak időt olyan valakivel, akihez kb. semmi közük és sosem kellett volna együtt lenniük, szóval nem vagy egyedül. Biztos valamilyen köze van a kapuzárási pánikhoz is, hogy rájön az ember, elherdálta az életét és gyorsan kiugrik belőle, remélve hogy pótolhatja a maradék időben. Ez a te döntésed már, attól függően mit érzel és hogy akarod élni az életed.

2020. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
34%
Fáj az igazság? Vagy azt vártad hogy majd a nejedet szidjuk? És hogy jön ide a munka? =D
2020. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!