Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudom helyre hozni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudom helyre hozni a házasságunkat?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, mert nagyon hosszú lesz, de csak így lehet megérteni a történteket...

Az egyetemen ismertem meg a feleségemet, akivel több mint 7 évig rendkívül harmonikus, kiegyensúlyozott, szinte tökéletes kapcsolatunk volt. Soha egy hangos szó nem esett köztünk, nagyon nyugodt és boldog kis életünk volt, együtt terveztünk mindent. Az egyetem után elkezdtünk dolgozni, majd közösen házat vettünk. Minden idilli volt. Ő viszont az idő előrehaladtával egyre jobban elkezdett ráfeszülni a házasságra. A barátaink és a család is egyre többször kérdezgette, hogy na, mikor lesz már esküvő, és láttam, hogy őt ez nagyon zavarja. Én igazából úgy éreztem, hogy ráérnénk még ezzel, nem igazán akartam még megnősülni, de egyre több lett emiatt köztünk a vita, és a kolléganői is elkezdték tömni a fejét, hogy biztos azért nem veszem el, mert nem szeretem. A nyugodt kis életünk kezdett emiatt felborulni, eleinte csak havonta került szóba a dolog, később hetente, végül már szinte naponta vitáztunk emiatt, én pedig egy idő után úgy láttam, hogy ha így haladunk, előbb-utóbb oda jutunk, hogy itt vagy esküvő lesz vagy szakítás. Úgy éreztem, hogy egyfajta kényszerhelyzetbe kerültem, és mindenképpen döntenem kellett, de mivel alapvetően mindig is nagyon jó kapcsolatunk volt, így hát végül is megkértem a kezét. Egy kicsit úgy éreztem, hogy ezt a döntést lényegében rám tolta a környezetünk, hiszen magamtól még nem feltétlenül nősültem volna meg, de egyúttal lerendeztem magamban annyival, hogy számomra ez végül is nem akkora dolog, csak egy papír, neki viszont sokat jelent, szóval ha neki ez ennyire fontos, akkor legyen meg az esküvő, és utána talán mindenki nyugodtabb lesz. 1 év alatt megszerveztük az esküvőt, és ő nyugodtabb is lett. Sokkal. Én viszont nem.

Lassacskán egyfajta bezártság érzésem lett, úgy éreztem, hogy csapdába kerültem, hogy bele lettem kényszerítve egy olyan élethelyzetbe, amit nem akartam. Ingerültté váltam, elkezdtem úgy érezni, hogy fojtogat ez a kapcsolat, hogy túl sok nekem ez az egész, de azt nem tudtam, miért érzem így. A feleségemre igazából nem tudtam egyetlen rossz szót sem mondani, mégis elkezdtem távolodni tőle, és egyre több időt töltöttem külön. Elkezdtem edzeni, esténként inkább a számítógép előtt ültem, délutánonként a kollégákkal szerveztünk programot, és így tovább. Ezt ő is észrevette, és egy idő után szóvá tette. Kérdezgette, hogy mi a baj, mi bánt engem, tud-e segíteni, és hogy beszéljük meg. Én azonban nem akartam ezekről beszélgetni, csak egy kis időt és teret szerettem volna. Valahányszor a feleségem próbált volna leülni és megbeszélni velem a problémát, én azt úgy éltem meg, hogy csak nyögtet, hogy mindenféle lelki nyavalyával traktál, és hogy rám telepszik... Egyre ingerültebb voltam vele, sokszor tettem cinikus megjegyzéseket és habár tudtam, hogy nem érdemeli meg, gyakran ok nélkül is lekezelően, vagy elutasítóan beszéltem vele, akkor is, amikor semmi rosszat nem csinált. Egyszerűen idegesített. Ami a házasságunk elején egyáltalán nem vagy csak kis mértékben zavart benne, azok a tulajdonságai most hirtelen elkezdtek kifejezetten bosszantani. Azt hittem, idővel ezek az érzések rendeződnek majd és elmúlnak bennem, de fél év házasság után úgy éreztem, hogy minden csak egyre rosszabb és rosszabb lesz. A feleségem egyre többször sírt emiatt, elhanyagolva, megbántva és kirekesztve érezte magát, és nem tudta, mi a baj. Én sem tudtam, mi a bajom, csak hogy így nem érzem jól magam, és láttam rajta, hogy ő is napról napra egyre rosszabbul van mellettem. Előtte mindig mosolygott, egy vidám, cserfes, jókedélyű lány volt, most meg állandóan csak sírt, mindig szomorú vagy rosszkedvű volt, és megint egyre többet vitáztunk, mert ő meg szerette volna beszélni velem a dolgokat, én viszont nem akartam beszélgetni. Csak azt akartam, hogy egy kicsit hagyjon békén és ne kelljen folyton lelkizni, ugyanis amikor egyszer-kétszer mégis beadtam a derekamat, és elkezdtem őszintén elmondani neki, hogy mi a baj (hogy úgy érzem, talán rossz döntés volt részemről a házasság, hogy nekem ez túl sok volt és hogy talán mégse kellett volna őt elvennem, legalább is nem most és nem külső nyomásra, stb.), azon csak még jobban kiborult és még többet sírt. Hozzám vágta, hogy ezek szerint nem is szeretem őt. Megmondom őszintén, abban az időben én magam sem tudtam, hogy szeretem-e még... Nem akartam őt semmivel bántani vagy megbántani, mert nem érdemelte meg, hiszen nem tett semmi rosszat, de egyszerűen nem tudtam ugyanúgy viselkedni vele, mint a házasságunk előtt.


Egy idő után az otthoni gondokat egy kolléganőmmel kezdtem el megbeszélni, mert úgy éreztem, mással nem tudom. Elmondtam neki, hogy csak vergődöm a házasságomban, és nem tudom, mit tegyek, mire ő is elmondta, hogy neki sem jó a kapcsolata. Egyre többet beszélgettünk, ami mindkettőnknek jól esett. Egyre több időt töltöttünk együtt munka után is, beültünk ide-oda, elmentünk kávézni, vásárolni, és éreztem, hogy vele jól érzem magam. Nagyon vonzódtam hozzá, ő pedig viszonozta ezt. Viszont egyikünk sem akarta megcsalni a párját, az semmiképpen nem fért volna bele. Nem tudtam, mi lenne a megoldás, végül azonban összeállt a fejemben a létező leglogikusabb lépés: én nem vagyok így boldog, a feleségem sem volt mellettem boldog, sőt, hiszen lassan már minden este sírt, és a kolléganőm sem volt boldog a saját kapcsolatában - egyértelmű, hogy mit kell tenni. Elválok.

Hazamentem és megmondtam a feleségemnek, hogy azt gondolom, az lenne mindkettőnk számára a legjobb, ha külön válnánk, mert így csak bántjuk egymást. Neki is jobb lesz így, mert nem fog mellettem szenvedni és mivel fiatal és csinos lány, idővel egész biztosan talál majd olyan férfit, akivel boldog lehet. Abban is biztos voltam, hogy én is boldogabb leszek majd.

A feleségem először összetört, de hamar összeszedte magát, és bár szomorú volt, de elfogadta a döntésemet. Szépen megbeszélünk mindent, és lezártuk kettőnk között a dolgokat, azután ő szép nyugodtan összepakolt és elköltözött otthonról, majd elkezdett munkát keresni más városban. A családom és a baráti társaságunk teljesen kiakadt a hírtől, hiszen nem voltunk még 1 éve sem házasok, de ez sem érdekelt. A kolléganőmmel mi lelkesen tervezgettünk, miközben ő is meglépte ugyanezt és elköltözött a párjától. Segítettem neki albérletet keresni és átköltözni az új lakásába. Elkezdtünk randizgatni, találkozgatni, hol én aludtam nála, hol ő jött el hozzám, párszor le is feküdtünk.


Aztán egyszer csak rádöbbentem! Rádöbbentem, hogy mit műveltem és teljesen összezuhantam. Miután a feleségem elköltözött, 3 hét együtt töltött idő után megmondtam a kolléganőmnek, hogy részemről mégsem akarom ezt a kapcsolatot, és nagyon sajnálom, de inkább zárjuk ezt le, mielőtt egyáltalán jobban belekezdenénk. Persze ő is kiakadt, hiszen nem erről volt szó, ő sem úgy tervezte, hogy felrúgja a korábbi több éves kapcsolatát és otthagyja a kényelmes házukat, hogy albérletbe költözzön a nagy semmi miatt. De nekem hiányzott a feleségem, és vissza akartam csinálni mindent. Ráébredtem, hogy a vágy önmagában nem elég egy komoly kapcsolathoz, és akkor végre megértettem, hogy mi a különbség aközött, hogy nagyon vonzódom egy nőhöz, meg aközött, hogy igazán, tiszta szívből szeretek valakit. A kolléganőmhöz vonzódtam, viszont rájöttem, hogy a feleségemet szeretem. Sajnos szükségem volt erre a tapasztalatra ahhoz, hogy ráébredjek erre és hogy igazán értékelni tudjam a házasságomat. Megértettem azt is, hogy önmagában a vonzalom még nem elég. Azt hittem, így mindenkinek jobb lesz majd, de nem így volt. Iszonyú nagyot tévedtem! Vissza akartam csinálni az egészet, mert éreztem, hogy nem akarom veszni hagyni azt a közel 8 évet, amit a feleségemmel együtt töltöttem el szeretetben. Hiányzott. A hangja, a mosolya, mindene.


Idő közben a feleségem talált másik munkahelyet, és lakást. Minden nap beszéltünk messengeren vagy telefonon, de 1 hónapig nem láttam. Tudtam, hogy jól alakulnak a dolgai, és úgy láttam, hogy szépen halad, kezd talpra állni, ezért nem tudtam, mit tegyek. Egyfelől nem akartam szegényt visszarángatni, mert láttam, hogy végre elkezdte újjáépíteni az életét és nem éreztem volna fairnek vele szemben, hogyha én ezt ismét megborítom, másfelől nagyon hiányzott és szerettem volna visszacsinálni ezt az egészet, hogy megint olyan legyen minden, mint azelőtt. Aztán egyszer messengeren megírta, hogy nem érzi jól magát így, és rettentő honvágya van, szeretne egy picit hazajönni, ha csak néhány napra is.

Tudtam, hogy itt van az esélyem!

Amikor hazajött, mindketten sírtunk és elmondtam neki, hogy mennyire hiányzik, hogy rettentő hülye voltam, és nagyon rossz döntést hoztam, már belátom, de komolyan átértékeltem a dolgokat és rájöttem, hogy nem akarok elválni tőle, épp ellenkezőleg, szeretném helyrehozni a házasságunkat, hogyha tudom és mellette szeretném leélni az életemet. Őszintén. Elmondtam neki, hogy egy életre megtanultam a leckét, és hogy nagyon sajnálom, hogy ennyi fájdalmat okoztam neki, de levontam a kellő konklúziót és soha többé nem kell félnie attól, hogy valaha is elhagyom, mert rájöttem, mennyit jelent nekem és hogy nála jobban soha egyetlen egy nőt sem tudnék szeretni. Tudom, hogy a történtek után nem kérhetem azt, hogy higgyen nekem, és azt is, hogy nagyon sok munka lesz helyreállítani a bizalmat közöttünk, nagyon keményen kell majd dolgoznunk a kapcsolatunkon, de minden tőlem telhetőt meg akarok tenni annak érdekében, hogy sikerüljön megmenteni a házasságunkat!


Ő kért tőlem pár nap gondolkodási időt.

Mit tudok tenni annak érdekében, hogy valahogy jóvá tegyem ezt az egészet, és a feleségem megbocsásson vagy legalább adjon egy második esélyt, hogy bizonyíthassak neki? Mindenképpen szeretném megpróbálni helyrehozni a dolgokat kettőnk között és be akarom bizonyítani neki, hogy komolyan gondolom, amikor azt mondom, vele akarom leélni az életemet. Őszintén. Segítsetek, aki volt már ilyen vagy ehhez hasonló helyzetben, kérlek! Minden jó tanácsért hálás vagyok, mert óriási baklövést követtem el, de mindent meg akarok tenni annak érdekében, hogy helyrehozzam az életünket!


Előre is nagyon köszönöm. Meg azt is, hogy egyáltalán volt türelmetek végigolvasni.


Egy kétségbeesett férj



2019. nov. 12. 10:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk pontosan ugyanez játszódott le 5 éve, annyi különbséggel, hogy nem a házasság váltotta ki ezt a dolgot, hanem az összeköltözés, én vagyok a női fél.

Készülj fel rengeteg beszélgetésre, ha a feleséged úgy dönt, folytatni szeretné, akkor neki lehet hogy többszörös átbeszélésre és kibeszélésre lesz szüksége, hogy elmondhassa a hónapok alatt felhalmozódott érzelmeit. Persze te is beszélj róluk, de légy nyitott arra is amit ő mond, hogy neki miért volt fontos a házasság, mit érzett azalatt, amíg eltávolodtatok egymástól. Illetve ami az én részemről a legfontosabb volt, hogy éreztette azt, hogy szeret. Én sem örültem neki, hogy egy másik nővel volt addig, de kitartó volt, láttam rajta hogy nagyon próbálkozik, hogy jóvá tegye, minden nap láttam rajta hogy igyekszik, akár szavakkal, akár tettekkel.

Azóta nálunk minden rendben, szinte napról napra jobban szeretjük egymást, és mivel ő is rájött ezidő alatt arra, mint amire te, ő sem érzi azt hogy megfojtaná ez a kapcsolat, mert egyébként nagyon nehezen elköteleződő típus volt. Nem kell erőlködnünk, mert annyira természetesen jön minden.

Sok sikert, és kívánom, hogy nálatok is így legyen!

2019. nov. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Ritkán látok nálad nagyobb marhát. Azonban úgy gondolom, hogy te mindent megtettél. Ennél többet nem tehetsz, csak hogy átgondolod még egyszer, hogy biztosan így akarod-e.


Nem bánthatod többé azt a szerencsétlen nőt és többé nem gondolatod meg magad.


Magadtól kellett volna eleve eljutni a házasság gondolatáig. Szóval gondold át újra, mi a garancia, hogy az egész nem fog újra fojtogatni téged.

2019. nov. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Ennél többet jelenleg nem tudsz tenni, mont hogy tiszteletben tartod a gondolkodási idejét. Szerintem amit tudtál, megtettép, őszinte voltál. Bár eléggé nagy marhának (inkább butusnak) tartalak a hibád miatt (ne sértésnek vedd, mert emberek vagyunk, hibázunk, nem ítéllek el :)), ugyanakkor becsüllek, hogy gerincesen a feleséged elé álltál és bevallottad hogy őszintén bánod a hibát. És ez sokat dob latba, én szerintem van esélyetek.

Viszont kitartó kell legyél nagyon. A bizalma nagyon sérült, sok idő lesz, mire nem azon fog kattogni, hogy mikor lépsz le az első vonzalommal, ami szembe jön.

A házasság dolog meg ja... Nagy lecke... Sose menj bele valamibe, amit nem tudsz szívből adni. Mondjuk miért érezted úgy, hogy 7 év után is korai házasodni?

30n

2019. nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Ezért kell otthagyni azt, aki pár éven belül nem kér meg, és nem lesz esküvő! Lehet a nő bármilyen jó, az ilyen pasi megpattan az első nővel, akire a farka feláll.

Te két nő életét is tönkretetted, bár a szeretőt nem sajnálom.

Az nem jó jel, hogy a feleséged gondolkodik. De ez neked se ártana! Ő mindent megadott, te pedig évek óta csak fájdalmat okoztál neki, megcsaltad, elküldted. Lehet, hogy most jött rá, hogy csak honvágya van, de te már nem kellesz neki. Ezzel járna a legjobban.

2019. nov. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Pfuu veled vannak ám bajok rendesen.Csoresz lányt meg 7 ev után sem akartad elvenni,jo hogy sürgetett ennyi év után.Én tudod mit gondolok?Te még 12 év után is csak a kifogàst kerested volna.Amikor meg leült volna megbeszélni a gondokat te elhajtottad...mert neked nem fekszik a lelkizés.Aztán a kolleganő..Nemtudom kinél milyen az igazi szerelem de 8 év után már első nap az uj lotyonal aludni?!Te nem szeretted az asszonyt ha képes voltál másik nővel kezdeni.Én tudod mit gondolnék ezek után?Hogy ezt akármikor képes lennél újra megtenni.2 év múlva,5 év múlva.

Ha arany ruddal vàgnànak hozzám téged akkor sem kellenèl!!

2019. nov. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Még ilyen önző alakot, hihetetlen!


Ha a feleségednek van egy kis esze, nem fogad vissza.

2019. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igazatok van, nagy hülye voltam, de nagyon kemény lecke volt és tanultam belőle, épp ezért szeretném jóvá tenni. Többé nem fogom őt bántani, ezt biztosan tudom.

Azt nem tudom, magamtól miért nem jutottam el a házasság gondolatáig... lehet, hogy azért, mert elég fiatalon jöttünk össze, ő 19 éves volt, én meg 23. Nekem igazából nem volt különösebben fontos a házasság, én jól megvoltam nélküle is. Az elköteleződéssel nem volt gond részemről, egészen addig, amíg nem kezdtem el úgy érezni, hogy rám erőltetik. Ezt nem tudom jobban leírni, tényleg. Egyszerűen bepánikoltam a felelősségtől, azt hiszem. De már pontosan látom, hogy hol és miben hibáztam. Többet ezt a hibát soha nem követem el.

2019. nov. 12. 11:48
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Vagy mégis.
2019. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Felelősség... ugyan már! Legalább magadnak ne hazudj!

Azért nem akartad elvenni, mert nem akartad lekötni magad mellette, azt vártad, hogy lesz jobb. A házasság ezért volt neked börtön, mert úgy érezted, hogy elveszi tőled a lehetőséget, hogy új puncit szerezz. Kár tagadni, mikor az első új punciért eldobtad a feleséged.

Azért tartottad vele a kapcsolatot, hogy talonban tartsd. Mivel az új punci nem jött be, így vissza akarod csinálni. Micsoda szerencsés véletlen, hogy nem szakadt meg a kapcsolat az exeddel!


Azt nem érted, hogy a feleséged már nem azt érzi, mint 19 évesen, nem azt, amit az esküvő előtt. Minden sírással töltött este megölt belőle egy picit. Számára ez egy s2ar házasság, amibe nem biztos, hogy vissza akar kerülni. Főleg úgy, ha már kezdte jobban érezni magát.


Kezdhetitek újra, de nem ott, ahol abbahagytad, és sose lesz olyan, mint azelőtt. Nem fog bízni benned, és sokszor a fejedhez fogja ezt vágni. Óvatosabb lesz, fenntart egy menekülési útvonalat.

2019. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

Egyetértek az előzővel, arra készülj fel, hogy soha nem lesz már olyan, mint azelőtt. Ugyanakkor én hozzátenném, hogy lehet akár jobb is.

Nekem is elég homályos, hogy miért ágáltál ennyire a házasság ellen. Ez a "megijedtem a felelősségtől" csak egy frázis, amit valahol olvastál és ezt ismételgeted, mert jól hangzik. Valamiért egyszerűen nem akartad elvenni feleségül, és azt csak te tudhatod, hogy miért nem. Én azért ezt is feltárnám, ennél legalábbis őszintébben.

Ugyanakkor szerintem dicséretes, hogy most már nem áltatsz senkit. A máűsik nőnek az életét pedig nem te "tetted tönkre". Ő döntött úgy, hogy eljön a házasságából, mert rossz volt a kapcsolat. Az, hogy veled vagy mással, részletkérdés. Ennek a terhét ne vedd magadra semmiképpen. Te megmondtad neki, hogy mégsem szeretnéd a kapcsolatot - ez volt a legjobb, amit tehettél.

Most nincs mit tenni, várj.

2019. nov. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!