Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha megromlott házasságunkban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha megromlott házasságunkban feleségem vagyonával próbál megtartani, de kapcsolati problémáinkon nem változtat, akkor ti mitévők lennétek?

Figyelt kérdés

Évek óta próbáljuk (főként én) rendbe hozni kettőnk viszonyát, de hasztalan. Testi kapcsolatunk régóta szinte egyenlő a nullával. Feleségem elhanyagolja magát, meg sem próbálja régi megjelenését visszaállítani.

Természetesen, bonyolult lenne mindent leírni, de a lényeg, sok a problémánk. Két kisiskolás gyerekünk van.

Komoly mértékű örökölt családi ingatlan vagyonát szeretné most pénzé tenni (testvérével elosztani) és abból, úgymond új életet kezdeni. Ház és autó vásárlás, a ház berendezése, stb.

Fel van lelkesedve, de kettőnk problémáiról továbbra is mélyen hallgat, és persze semmi változást nem érzek részéről.

Kissé úgy érzem, eladom a lelkem, ha belemegyek ebbe az egész "jó életbe". Mintha megvásárolna, magához kötve avval, hogy sokkal jobb módú életet élhetünk ezután.

Egyszerű életet éltünk eddig, családja nem igazán támogatott minket, engem kifejezetten nem kedveltek, mert nem vagyok gazdag.

Kecsegtető a jobb élet, de ez a nő már rég nem az, akibe szerelmes lettem. Lényegében, régóta csak a gyerekek miatt vagyunk együtt.



2016. okt. 30. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

szerintem ha elkezdenéd megint farkalni,akkor összekapná magát.

lehet pont azért van lepusztulva,mert már nem tekintesz rá nőként.

ha rendesen elkezded ápolgatni,akkor felébredhet benne újra a megfelelési kényszer feléd és igényesebb lesz a táplálkozására a megjelenésére.

2016. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1-es! Gondolhatod, férfiként megpróbálkoztam evvel, de semmi változást nem hozott a dolog.
2016. okt. 30. 22:13
 3/14 anonim ***** válasza:
17%

az kemény...

akkor viszont a helyedben én azt tenném,hogy megvárod amíg valóban meg lesz a rengeteg lóvé,bele is lesz ölve valamibe és akkor utána beadni a válópert.

házasság kötés után minden házasságba befolyt pénz házassági közös vagyon egészen addig,amíg a bíróság mást nem állapít meg.

vagyis ha szerzel egy jó ügyvédet akkor a fele a tied lesz.

2016. okt. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%

Haver! Úgy látom nagyon bonyolúlt a helyzetetek!

Megértem, hogy nem akarod eladni magad! Próbálj meg beszélni vele. Konkrétaan kérdezz rá ő mit akar.

Állítsd kész tények elé. Állj a sarkadra! Mond neki te nem akarsz költözni, ha továbbra is ilyen narad a házasságotok. Mi értelme lenne? Gazdagabban élnétek, de nem lennétek boldogok továbbra sem. Ennek semmi értelme!

Megcsalnátok egymást és az mindenkit megviselne.

Most, hogy van pénze az asszonynak ő fogja viselni a nadrágot te pedig csak egy papucsférj leszel mellette. Mint egy pincsi körbeugrálod ha fütyül.

Eddig sem volt pénzed, ha elhagyod nem változik semmi a te anyagi életedben, de boldog még lehetsz mással.

Én rég elhagytam volna és kerestem volna másik nőt!

28 F

2016. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3-as!

Ötlet jó, de szerintem nejem nem hagyná magát. Az örökölt vagyonról van házassági szerződésünk, ami kimondja semmi közöm hozzá. Ebből vásárolt ingatlan esetében hivatkozhatna arra, az ő vagyonából vettük a házasság alatt a házat és a bíróság neki adna igazat.


4-es! Abban igazad van, már rég lépnem kellett volna!

2016. okt. 30. 22:29
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as az öröklött vagyon az különvagyon, szóval ahhoz soha semmi köze nem lesz a férjnek.

Kérdező, párterápiára nem gondoltál még? Ha úgy érzed, hogy tudsz még küzdeni ezért a kapcsolatért, akkor érdemes lenne megpróbálni.

2016. okt. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

akkor viszont te voltál barfarok,hogy aláírtál bármi ilyesmit.

így viszont akkor csak a gyerekek maradnak mint ok,ami valóban a létező legnagyobb ok,ezt a részét neked kell mérlegelni,hogy a gyerekekért cserébe elviseled-e ezt a nőt és ahogy írta az előző várhatod a még nagyobb keret megfordulást,most,hogy végképp ki leszel golyózva,mint domináns férfi.

2016. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem, ha eddig bírtad nejed mellett, akkor várd ki, mit tesz vele a pénz. Hátha megembereli magát. A szépség sok pénzbe kerül. Akinek fodrászra is alig futja, attól nem lehet csodákat várni. Kínai boltból, lidliből is lehet öltözni, de közel nem olyan, mint egy minőségi szexi ruha.

Ha lesz pénzetek, járjatok el szórakozni néha. Telleni fog bébiszitterre, tehát passzoljátok le a csemetéket néha.

Ne a legdrágább helyre vidd eleinte, ne hozd zavarba. Hátha gátlásai vannak külseje miatt. Csak mozduljatok ki.

Utazzatok el nyaralni, tervezzétek meg családostul és fizessétek be mielőbb.

A pénz sok lehetőséget hoz, ha aktívabb életet éltek, talán kizökken feleséged a depressziójából.


Megeshet, ha most elhagyod akkor fokozódik a depressziója. Egyedül nem biztos, hogy végigtud csinálni egy ingatlan adás-vételt, ház berendezést, stb. Beleroskadhat, ami pedig a gyerekeknek sem lesz jó.

A gyerekeknek a költözés is csak addig pozitív élmény, amíg együtt vagytok, ha elhagyod őket, evvel fogják összekötni a kis agyukban és örök életükre rossz élmény lesz számukra a változás, a költözés.


Várj ki! Ha nem megy a dolog, később is elhagyhatod még!

2016. okt. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Öcsém, agyam eldobom. És akkor a nők az anyagias pitsák. Vagy ez megint csak a nők kiváltsága? A pasik nyugodtan lehúzhatják az asszonyt váláskor, meg elnyaralgathatják a pénzét? Beszarok...

Kérdező, úgy tűnik asszonypajtásnak megfelel így a helyzet, csak neked nem. Szóval, vagy ülsz tovább a langyos fo_sban, vagy válsz és keresel egy új nőt.

2016. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

7-es! Valóban balfarok voltam, de a szerelem azzá teszi az embert. Akkoriban felségem is más volt még. Attól, hogy szülei nem szívesen adták őt, még mi összeházasodhattunk. A házassági szerződéshez öregei ragaszkodtak. Engem pedig akkor sem a vagyonuk motivált. (ahogy manapság sem vagyok pénzéhes típus, lelkem mélyén egyfajta Hair korszaki srác vagyok, aki az életet szereti nem a rendszert)


8-as! Igazad lehet. Magam is gondoltam ezekre. Eddig is nagy visszatartó erő volt, hogy a gyerekek életét nem akarom tönkretenni. Persze feleségemet sem, hiszen nem utálom, hanem elhidegültünk.


9-es! Ha nem jött volna át. Engem nagyon nem érdekel nejem pénze! Elutazgatni nem akarom, elkölteni pedig végképp nem! "langyos fo_s"? Van neked családod, gyerekeid? Tudod, te egyáltalán mi az a szülői felelősség???

Az én gyerekeim, most, hogy pénz áll a házhoz, még egy playstation-t sem kérnek, annak örülnek, hogy saját külön szobájuk lehet. Tudod mit szeretnek szabadidejükben? Olvasni, rajzolni, karatézni, kerékpározni. A számítógép, tablet előtt napi 30-60 percet töltenek maximum. Ők azok a gyerekek, aki megérdemlik, hogy ne tegyem/tegyük tönkre az életüket!

2016. okt. 30. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!