Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megutáltam a feleségemet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megutáltam a feleségemet, mert felvett egy olyan stílust, amitől kiráz a hideg. Hiába szembesítem azzal, hogy ez a stílus nem nyerő a kapcsolatunkban, nem érti. Vissza fog még változni valaha?

Figyelt kérdés
A feleségem régen olyan volt, mint én. Ezért szerettem. Művészlelkű, nyitott a spontán ötletekre, pedantériamentes, nem foglalkozott a társadalmi konvenciókkal és még humorérzéke is volt. Tavaly szeptemberben munkahelyet váltott, azóta egy hivatalban dolgozik. Novemberben vettem észre rajta a változást. Nemcsak kívülről vette fel az undorító kiskosztümöt, de belülről is. Felvette azt a bizonyos "kis rendeske" stílust, amitől rosszul vagyok. Semmi spontán ötletben nincs már benne. Mindent elkezdett megtervezni. Jegyzetfüzetbe, naptárba ír fel mindent. Elkezdte érdekelni a külvilág véleménye (pedig azelőtt magasról tett rá, mint én). Kitalálta, hogy minden hónapban veszünk valamilyen háztartási kisgépet. (Ettől égnek áll a hajam, hülye elgondolás.) "Kis rendeske" módjára elkezdett felpakolni a facebookra képeket a családról, és ugyancsak a "kis rendeskék" szokása szerint nekiállt befőttet eltenni és lekvárt főzni (pedig korábban ilyen ökörségek eszébe sem jutottak). Mitől vált ilyen nyárspolgárivá? A kolléganői hatására? Mert úgy látom, az ő stílusukat vette át. A sok sótlan, unalmas hivatalnok liba stílusát. Az ilyen "kis rendeske" típusú feleségek a legborzasztóbbak, rémálmaimban se jöjjenek elő. A vagány, spontán ötleteket pártoló, kis dolgokra nem adó, laza, humoros csajokat szeretem. A feleségem ilyen volt, csak a sok sótlan libához asszimilálódott. Vissza tud még változni vajon?

2020. júl. 11. 13:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/151 anonim ***** válasza:
99%
Ha húszas éveitekben vagytok, akkor lehet nincs még egy kiforott személyisége és most a kolleganok, a munkakor hatasa miatt felvette ezt az ujonnan jott stilust. Lehet szimplán csak keresi még a stilusat, hogy ki is o valojaban. Persze lehet csak a munkahely miatt ilyen, de ha o igy jol erzi magát akkor nem tudod befolyásolni. Ha uj korszakba lepett és megváltozott akkor lehet ilyen marad de az is lehet csak egy idoszakos viselkedes. Ha nem stresszes mellette akkor lehet o ilyen valójában. Próbáld igy elfogadni
2020. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/151 anonim ***** válasza:
94%
Ha ő jól érzi magát ne akard megváltoztatni. 10 évente mindenki változik valamennyit, szerintem ragadtál le a múltban. Mi a baj azzal, ha csinál befőttet?!
2020. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/151 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek kérdező, és örülök hogy vannak ilyen emberek is mint te, de különben a befőtt és lekvár télen finom, nézd a jó oldalát. Bár lefagyasztva is jó a gyümölcs.
2020. júl. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/151 anonim ***** válasza:
42%

Azelőtt a feleséged egy más szerepet vett fel jobb esetben, vagy másolt valakit, amit most látsz az ő a valóságban.

Ezek szerint ami ő most, attól kiráz a hideg. Akkor kérdezd meg tőle, hogy megérte színészkedni? ugyanis idő kérdése és egyre jobban fog téged irritálni a lénye. Egy-kétszer újra fog színészkedni, huzamosabb ideig nem tud. A vége pedig borítékolható.

2020. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/151 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként ha meg akarja tartani a munkáját, muszáj kicsit alkalmazkodnia, különben nem illik hozzá a munkakör, vagy kifúrják, így megy ez. Örülj hogy van munkája, vagy el akarod tartani?
2020. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/151 anonim ***** válasza:
90%
Megértelek valahol hat nehez ügy. Beszélgessetek erről szerintem.
2020. júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/151 A kérdező kommentje:
Ma is ez volt. Könyörögtem neki, hogy ne kezdjen el ebédet főzni, sütni órákon át. Nekem ez nem kell. Nem várom el tőle. Egy melegszendvicsnek jobban örülök. Inkább olvasson, pihenjen. De ő nem! Elkezdett rakott krumplit csinálni, s közben mondogatta, hogy a kolléganői is mind főtt kaját csinálnak. Majd az elkészült rakott krumplit lefényképezte, kirakta a facebookra, utána meg panaszkodott, hogy ő fáradt, egész délelőtt a gáztűzhely előtt táncolt. "De szívem, erről beszéltem! Mondtam, hogy nem kell!" De ő rám se figyelt, hanem leste, hogy a kolléganőitől hány lájkot kap a posztolt rakott krumplis képre.
2020. júl. 11. 14:49
 8/151 anonim ***** válasza:
89%
Nem veszitek észre, hogy ez egy viccnek szánt kérdés?
2020. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/151 A kérdező kommentje:
Az vicces, hogy valakinek sótlan, unalmas nyárspolgárrá válik a felesége, úgy kezd viselkedni, mint egy undorító "kis rendeske"????
2020. júl. 11. 14:59
 10/151 anonim ***** válasza:
90%
Jó figyelj régen is ezt csinálta egy jó háziasszony de ha nem volt jó rákényszerült hogy az legyen... Most tényleg jobb mc donaldsban enni mindennap? Inkább ertékeld a kedvességét és törekvését. Nem hiszem hogy az tetszene ha egesz nap bagózna és es vedelné a kavét közben tojna mindenre.
2020. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!