Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért tartja mindenki furcsána...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartja mindenki furcsának, ha valaki fiatalon házasodik?

Figyelt kérdés

Én is fiatalon házasodtam 19 évesen (férjem akkor lett 21), 21 évesen született meg az első gyerekünk, és 22 évesen a második. 23 évesen vettünk házat.

16 éves korom óta dolgoztam, majd 18 évesen egy induló startup céghez mentem ahol később iroda vezető lettem és onnan mentem szülni. Sose volt hiányunk semmibe amit elhatároztunk azt véghez vittük. Egyikünk szülei se pénzesek, így mindent mi magunk szereztünk meg (esküvőt végül a szülők fizették, ebből nem engedtek).

Nekem és a férjemnek se furcsa, hogy ha valaki fiatalon házasodik, az ő és az én szüleim is fiatalon házasodtak. Egy barátom most 20 éves és házasodnának, de mindenki azt mondja hogy még korai. Miért gondolja az emberek többsége ezt?



2020. aug. 4. 09:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
Mikor is volt amikor ti fiatalok voltatok?
2020. aug. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
Azért, mert általánosságban egy fiatal pàrnak pár év munkaviszonnyal (vagy azzal sem) a háta mögött nincs megfelelő egzisztenciája családot alapítani a mai világban.
2020. aug. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Most vagyok 24, szóval nem rég :)
2020. aug. 4. 09:25
 4/29 anonim ***** válasza:
90%
Jó, most leírtad a saját történetedet, a 100-ból 1-et. És most lássuk azt a másik 99-et, akik pár év után elváltak, vagy nyomorogtak, vagy a szüleikre voltak utalva...
2020. aug. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet általánosan kimondani.A férjem 22 éves volt amikor házasságot kötöttünk, 23 amikor megszületett a fiunk. Azt én sem éreztem korainak, végzett a sulival, akkor kezdett dolgozni, és mi elfogadtuk/lehetőségünk volt rá,hogy a szüleimnél laktunk még 3 évig.


Viszont...a fiam 24 éves koráig tanult, félév múlva lett munkahelye, és 26 évesen lakása.

Van barátnője, a lakás vásárlása után költöztek össze.

Generációs különbség és más szemlélet. Ők most alakítják az egzisztenciájukat, most szoknak össze, alapozzák meg az anyagi helyzetüket.Még élvezik,hogy el tudnak menni nyaralni, rendezik be a lakást, és meditálnak,hogy a kellő gyakorlatot megszerezve váltanak-e munkahelyet vagy maradjanak ott, ahol vannak.


Részükről nagyon nem lett volna logikus korán házasságot kötni, gyereket vállalni.


A kolléganőm 22 éves, középiskolát végzett. 16 éves korától van barátja akivel a suli elvégzése után,18 évesen, albérletbe összeköltöztek. A srác idősebb. Most, 6 év együttjárás és 4 év együttélés után,volt az esküvőjük, hitelt vettek fel, házat vásárolnak, jön a baba.


Nem lehet ezt kijelenteni,hogy rossz vagy jó a korai házasságkötés hiszen mindenkinek másképp" alakul az élete.

2020. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%
Mert az rendszerint rövidtávú lesz.
2020. aug. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk is furán néztek, mikor a párom 23 éves koromban eljegyzett. De főleg azért, mert azt hitték, gyereket is akarunk.


Eléggé abba az irányba mutatott a kapcsolat, külön költözés, akkortájt álltam munkába, mindenki azt hitte, hogy ez a gyerek miatt lesz, nem csak úgy. Ezt abból gondolom, hogy elsősorban arról akartak minket lebeszélni, nem az esküvőről. Sokan meg még ennyire sem képesek anyagilag felkészülni egy gyerekre, pláne nem a tanulmányaik/pályakezdés közepén. Valószínűleg a többség ezért tartja korainak.


Holott nálunk például egyikünk sem akar 30 előtt családot biztosan. Végül 26 évesen kötöttünk házasságot, addigra lett meg az esküvőre a pénz, de épp ezért is gondolom, hogy volt időm gondolkodni rajta, mit akarok és semit sem csináltam másképp, mint 3 évvel korábban.

2020. aug. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
87%
Mert minimális élettapasztalattal vállalnak be egy olyan döntést, ami egész későbbi életükre nagyon komoly hatással lesz.
2020. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%
19 évesen nagyon sokan nagyon könnyen rámondják az aktuális akármilyen jöttment párjukra, hogy életük szerelme, és akár már néhány hónap múlva is fogják a fejüket, hogy milyen hülyék voltak.
2020. aug. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek mindig azt tartják normálisnak, ami éppen a társadalmi sztenderd.


Néhány évtizede még ment az a buli, hogy az eladósorban lévő lányokat a húsvéti nagy misén kor szerinti libasorba állították. Azt mondták, így legalább érzi a nyomást az a lány, aki mögül elkezdenek elkelni a többiek, hogy bizony haladni kellene, nem éretlenkedni. A hideg ráz ettől.


Most átesünk a túloldalra: ha huszonévesen valaki házasságra adja a fejét, mindenki pánikol, hogy milyen éretlenek, felelőtlenek, nincs még egzisztenciájuk, tuti el fognak válni.


Egyszer olyan jó lenne ha az emberek a lényegét értenék az egésznek... De már nem vagyok naiv :(

2020. aug. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!