Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért tartja mindenki furcsána...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartja mindenki furcsának, ha valaki fiatalon házasodik?

Figyelt kérdés

Én is fiatalon házasodtam 19 évesen (férjem akkor lett 21), 21 évesen született meg az első gyerekünk, és 22 évesen a második. 23 évesen vettünk házat.

16 éves korom óta dolgoztam, majd 18 évesen egy induló startup céghez mentem ahol később iroda vezető lettem és onnan mentem szülni. Sose volt hiányunk semmibe amit elhatároztunk azt véghez vittük. Egyikünk szülei se pénzesek, így mindent mi magunk szereztünk meg (esküvőt végül a szülők fizették, ebből nem engedtek).

Nekem és a férjemnek se furcsa, hogy ha valaki fiatalon házasodik, az ő és az én szüleim is fiatalon házasodtak. Egy barátom most 20 éves és házasodnának, de mindenki azt mondja hogy még korai. Miért gondolja az emberek többsége ezt?



2020. aug. 4. 09:20
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
58%

Ne haragudj Kérdező, de azért pár év után korai kijelenteni ilyeneket. Őszintén kívánom a legjobbakat, félre ne érts, de arról nyilatkozni, hogy egy házasság sikeres vagy sem, Nektek még nagyon korán van. Sajnos sokan megbánják, akik fiatalon házasodtak, egész egyszerűen mert nem élték ki magukat, nem értek meg eléggé, nem tudják mit jelent családban élni örökre, minden nap elköteleződve élni. Ez lehet nem is az elején, hanem 10-20-30 év múlva jön ki az emberen, lásd a rengeteg kapuzárási pánikkal magyarázott lelépés a változó kor küszöbén.


VISZONT ez nem azt jelenti, hogy minden ilyen házasság válásra van ítélve, ne bizonytalanítson el mások véleménye.


Sok sikert kívánok a jövőben!:)

2020. aug. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
56%
Én a 20 évesen házasodásnál sokkal furcsábbnak tartom azt, hogy 23 évesen házat tudtatok venni szülői segítség nélkül úgy, hogy neked nincs végzettséged, a férjednek pedig vagy nincs, vagy van, de pályakezdő. Persze ez jó dolog, de te úgy beszélsz róla, mintha nem tudnád, hogy az ország 95%-ának ez maximum vágyálom.
2020. aug. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy az egész tórténet olyan kicsit hihetetlen,és nem azért mert irigy vagyok. Valahogy fura,hogy minden annyira flottul ment. 16 éves korodtól dolgoztál (hol?) 18-tól startup cég,ahol gyorsan vezető lettél (és az aki létrehozra?), közben szültél villámgyorsan két gyereket,ahogy írod folyamatosan tanultál,és szülői segítség nélkül házat is vettetek. Gyesen se lehettél mert mikor? Nem hitetlenkedek,de lasd be,azért altalában nem így működik az élet,főleg szülői segítség nélkül.
2020. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy meggondolatlannak tartja. És csak furcsállja
2020. aug. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
75%
Hát ez szép, de itt az én helyzetem, 24 vagyok én is, tavaly fejeztem be az egyetemet, most folytatom a mestert. tanár leszek, nettó 120 ezret kapok majd, nem hogy házat nem tudok venni, albérletet sem. Gyerek, lagzi? miből? :D
2020. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"Cukik" itt egyesek, már ha a tudományos oldalról nézzük sem egyszerű a legelején leadni a felesleget, ha nem vagy __genetikailag szerencsés__:

- az izomláz megváltoztatja a tej ízét, a baba elutasíthatja --> marad a lightos kardió, az meg csodákat nem tesz magában.

- szoptató nőknek nem ajánlott 1800 kalória alá menni

- keto, vagy lényegesen alacsonyabb szénhidrátbevitel kilőve szoptatás alatt

- időszakos böjt megint csak kilőve


Persze vannak olyanok, akik vagy tényleg jó géneket örököltek és mindent lement róluk egyből vagy szoptatás alatt, vagy mert presztízsből/munkájukból kifolyólag (modellek, színészek, stb.) elkezdenek ismét keményen edzeni. Azért náluk vagy a tápszeres táplálás követi ezt, vagy szoptatódajka, esetleg vásárolt anyatej.


Egyik sem ördögtől való, de kérdem én, ha megfordítjuk, mi a fontosabb?

Anyukának megélni az anyaságát, a lehető legtöbbel táplálnia a kicsit amivel tudja, ahogy és ameddig tudja és akarja?


Vagy apunál a teljes rugalmasság hiánya, és hogy az ő vizuális ingerei __azonnal__ ki legyen elégítve (hisz nem elég apunak, hogy az asszonyka elkezdett tornázni, __minden nap__ tornázzon, hogy mihamarabb jó alakja legyen!) ?


Fura hogy egy házasságban ennyi tolerancia nincs, akkor inkább beszélnék meg hogy most még 1-2 hónapig nem lesz akció.

2020. aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocs ez másik kérdéshez ment volna. :)
2020. aug. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Igen,én is csodálkoztam,h miért ide :)
2020. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Azért nem volt egyszerű. 16 évesen diák melót toltam ezerrel, heti 38 órába (mivel ennyi fért bele az órarendem mellett). 19 éves koromig otthon laktam és az egész keresetemet félre tudtam rakni. Szóval a szüleim így támogattak. A férjem is ugyanígy volt. Amikor össze házasodtunk egy ismerősüknek vettük ki a lakását olcsón (ez piszok nagy mázli).

A startup nem az enyém egy barátom szólt a lehetőségről, én pedig ugrottam rá. Bele is fektettünk valamennyi pénzt a megtakarításunkból. (Ami később megtérült). Bejelentett munkahelyem volt végig amint nem diákként dolgoztam. A férjem apja programozó 16 éves korában kezdte el tanulni, aztán a bátyámtól is tanulta aki szintén programozó (már elég sok éve). Így hogy nem az iskola által diktált tempóba kellett tanulni, és volt is hozzá érzéke, 21 éves korára elég jó tudással rendelkezett. Ma már 25 évesen elég könnyen el tud helyezkedni bárhol, mivel van bőven mit letennie az asztalra. És nem először nem volt egyszerű. Egy kb 20nm “lakást” béreltünk. Mivel ezzel is tudtunk spórolni, és félre tenni. Aztán pont jókor jött előző évben ez a babaváróhitel, szóval a megtakarításból, osztalékból és babaváróból bőven megvoltunk.

2020. aug. 11. 10:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!