Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért tartja mindenki furcsána...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartja mindenki furcsának, ha valaki fiatalon házasodik?

Figyelt kérdés

Én is fiatalon házasodtam 19 évesen (férjem akkor lett 21), 21 évesen született meg az első gyerekünk, és 22 évesen a második. 23 évesen vettünk házat.

16 éves korom óta dolgoztam, majd 18 évesen egy induló startup céghez mentem ahol később iroda vezető lettem és onnan mentem szülni. Sose volt hiányunk semmibe amit elhatároztunk azt véghez vittük. Egyikünk szülei se pénzesek, így mindent mi magunk szereztünk meg (esküvőt végül a szülők fizették, ebből nem engedtek).

Nekem és a férjemnek se furcsa, hogy ha valaki fiatalon házasodik, az ő és az én szüleim is fiatalon házasodtak. Egy barátom most 20 éves és házasodnának, de mindenki azt mondja hogy még korai. Miért gondolja az emberek többsége ezt?



2020. aug. 4. 09:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
19%

"Egyszer olyan jó lenne ha az emberek a lényegét értenék az egésznek"

A papír a lényege.

2020. aug. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

"A papír a lényege."


Pontosan: a házasság a kapcsolat hivatalossá tétele. Mint egy cégalapítás: szerződéssel igazolom, hogy mi közös projektet tolunk, lehet belénk fektetni.


Márpedig az, hogy ki mikor és hogyan akar (vagy egyáltalán akar e) céget alapítani, az mindenki szuverén magánügye. Van, aki vállalkozónak születik, van aki beletanul és van akinek ez nem lesz kenyere sosem.


A lényeg alatt azt értettem, hogy nem kéne egyik irányt sem erőltetni.

2020. aug. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
60%
12 Csak mivel azt a szerződést kissé sok macera (és potenciálisan komoly anyagi veszteség) felbontani, komoly és felelősségteljes gondolkodás kell a megkötéséhez. Céges példánál maradva, a legtöbb 19 éves azt se tudja, mi fán terem a könyvelés, legfeljebb elkapja a hév, hogy ő most céget akar alapítani.
2020. aug. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

20 éve is furcsán néztek rám, hogy miért akarok én 20 évesen férjhez menni, mikor fogok élni, tuti elválunk, biztos terhes lettem, minden volt... 😄


Na ehhez képest annyira nem voltam terhes, hogy a nászéjszakán szexeltünk először, eszembe sem jutott soha a válás és mi vagyunk az egyetlen pár a baráti körben, akik együtt vagyunk és boldog házasságban élünk, mindenki más, aki “jó korban”, 30 körül házasodott, elvált pár év után.

2020. aug. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
29%
Mátyás király első felesége 15 évesen halt gyerekszülésben.
2020. aug. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
45%

De tanulni mikor volt időd?

Nem rosszindulatból kérdezem, csak írod, hogy 16 évesen már dolgoztál.


Szerintem mindenkinek magánügye, hogy mikor köt házasságot, a lényeg, hogy boldogok legyenek.

Van aki például soha nem megy férjhez. Lásd, én.

35 éves elmúltam, van gyerekem, párom is, de férjnél sose voltam.

Ilyen is van.

2020. aug. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Kedves 16!


Máig van időm tanulni. Most is tanulok a két gyerek mellett. A férjem is tanul (programozóként mindig van mit tanulni). Sose volt olyan hogy ne tudtunk volna időt szakítani tanulásra. Két gyerek mellett egyértelműen okosan kell megoldanunk, de még most bírjuk a tempót, és szeretjük amit és ahogy csinálunk. :)

2020. aug. 4. 15:37
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Az viszont jó. :)

Azt pedig külön jó olvasni, hogy ilyen pozitívak vagytok.

2020. aug. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Az a divat, hogy ugráljanak egyik ágyból a másikba, és beleszóljanak az ember magánéletébe. Csak azért mert vannak akik élvezik a komolytalan kalandozást, vagy a teljes szingliséget, még meg kéne érteni, hogy nem mindenki vágyik erre. Nem kell velük foglalkozni. Én már kifejezetten fiatal sem voltam mikor férjhez mentem ( 25), a férjem 22, mégis mindketten megkaptuk, hogy túl fiatalok vagyunk a házassághoz. Ez azért vicces mert aki ezt vágta hozzánk, rég elvált, még az 5 évet se élték meg együtt, és elég viharos is volt a kapcsolatuk, mi együtt vagyunk 10 éve boldogan. Szóval szerintem az ilyeneknek inkább a maguk háza táján kéne rendet rakni mielőtt más kapcsolatába beleugatnak.
2020. aug. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
45%
Aki fiatalon köt házasságot ami tartós marad kb annyira helyesli mint aki 30+osként találja meg az igazit,semmiről nem maradva le.Én nem hallom,hogy konkrétan a kor annyira vitatott téma lenne.
2020. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!