Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha egy nőnek két vezetékneve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy nőnek két vezetékneve van, kötőjellel, akkor hogy oldanátok meg hogy felvegye a férje nevét?

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 13:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Vagy a né, vagy az, hogy nem veszi fel. Legalábbis szerintem ez a legegyszerűbb módja.
2020. okt. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Nagyné Kiss-Varga Anita
2020. okt. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Vagy a férje veztéknevét veszi fel és Nagy Anita lesz.
2020. okt. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Vagy nem veszi fel a nevét, nem muszáj.
2020. okt. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy tudom, hogy ilyenkor a saját kötőjeles nevei közül el kell hagyni egyet, és csak úgy veheti fel pluszban a férjét. Vagyis Kis-Nagy Piroska Kovács Béla nevű férje után lehet Kis-Kovács vagy Nagy-Kovács, de Kis-Nagy-Kovács nem.

Ha mindenképp fel kell venni a férj nevét, akkor vagy így venném fel, szóval az egyik sajátot elhagyva, férj nevével kötőjelesen. Vagy teljesen elhagynám a saját vezetéknevem, és csak a férjé marada.

2020. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Kiss-Varga Anita

Nagy Anita

Kiss-Nagy Anita

Nagy-Varga Anita

Így oldanám meg, ezek közül válsaztanék.

Én személy szerint né nem lennék.

2020. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
3 vezetékneve már nem lehet, úgyhogy max a né toldással képzelhető el. Vagy megváltoztatja a nevét és az egyik születési nevét elhagyja.
2020. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Az anyakönyvvezető segít ebben.

Azt is lehetne, hogy csak a párod nevét veszed fel, a mostanit elhagyod, úgy lehet egyszerűbb, ha nem ragaszkodsz a mostani családi nevedhez.

2020. okt. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%
A mai világban felesleges felvenni a férj nevét, úgyis 80 %-ben válás lesz a vége.
2020. okt. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
A nevektől függ. Úgy venném fel, ahogy a legjobban hangzik számomra.
2020. okt. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!