Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van, aki főként azért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van, aki főként azért nem házasodott, mert félti a "vagyon"át?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a gazdagabbak kétszer is meggondolják a házasságot egymás közt is (nemcsak "rangon alul"), a szegények könnyebben, gyorsabban házasodnak. Ez igaz?

2020. okt. 28. 01:46
A kérdező szavazást indított:
A gazdagabbak ritkábban vagy megfontoltabban, több idő elteltével, alaposabb ismeretség mentén házasodnak.
A szegények könnyebben házasodnak, de könnyebben is válnak el.
Nem kellene, hogy a vagyoni helyzet ilyen értelemben szerepet játsszon.
Házassági szerződés és no para.
Még gondolni sem szabad a házasság előtt a válás következményeire, ne fesd az ördögöt a falra!
Ha féltesz valamit, ne házasodj, csak élj együtt.
Csak akkor ismered meg a másik ember valódi arcát 100%-osan, ha elveszed. Addig úgysem tudod, önző-e.
29 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Létezik házassági szerződés, szóval nincs jelentősége.
2020. okt. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy jogilag viszonylag egyszerűen kijátszható a házassági szerződés.
2020. okt. 28. 02:19
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Aki nem bízik a másikban, az ne menjen hozzá..meg alapból minek van vele? Nem értem az embereket.
2020. okt. 28. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem kell házasodni. Nincs semmi értelme.
2020. okt. 28. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem jol hallottad.
2020. okt. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem bizalom kerdese. Minden ember sokat valtozik egy kapcsolatban. 5-10 eves kapcsolatok alatt nagyon sok olyat hallottam, h a nő megkergult, talalt fiatalabb pasit es kisemmizte az idosebbet, h legyen penze es a fiatal hapsi is vele legyen
2020. okt. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Gábor Zsazsa is biztos csóró volt, de még sorolhatnánk.

Pont a szegények nem házasodnak, mert elég drága mulatság egy esküvő, és nem mindenki akar egy szürke hétköznap két tanúval aláírni.

A gazdagok elmennek ügyvédhez, és szerződést írnak.

A nagy átlag meg a kettő között. Házasodnak, lagzit is tartanak, a szerződés meg felesleges, mert ez nem az USA, ahol mindennek viszi a felét a nő. Ami a házasság előtt magánvagyon volt, az örökség és az ajándék sose lesz közös. De a nagy többség mindent közös erővel, vállvetve tud összerakni, tehát korrekt is egy esetleges felezés.

2020. okt. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Még viszonylag fiatalon (35 éves korom előtt) örököltem 2 ingatlant. Úgy tudom ezeket semmilyen módon nem tudja elvenni tőlem egy leendő házastárs, mert ez bőven házasság előtt szerzett vagyonnak számít, de az örökségre talán még akkor sem tudná más rátenni a kezét, ha a házasság alatt öröklöm meg.
2020. okt. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy hallottam, hogy jogilag viszonylag egyszerűen kijátszható a házassági szerződés."


Nem. Ráadásul szerződés nélkül is a tiéd marad a házasság előtti vagyonod.

2020. okt. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

9-eshez: plusz a hazassag kozbem kapott ajandek is, ajandekozasi szerzodessel.


Nem kell felteni a netto 250-edet, nyugi.

2020. okt. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!