Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen okokból házasodtál/háza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen okokból házasodtál/házasodnak a körülötted lévő emberek ? Hanyadik helyen állna vajon ebben a rangsorban a szerelem ? Vajon ismerőseid hány %-a házasodott szerelemből ? És megérte ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 16. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván senkinek a kapcsolatába nem lát bele egy küslő szemlélő. Az ismerőseim jelentős része még az egyetemen párt talált magának. Tehát az egész életüket együtt kezdték kialakítani. Nem voltak nagy anyagi különbségek, együtt költöztek albérletbe, többek mostanában vesznek lakást. Amennyire én látom, szerelemből házasodtak. Ezért is emeltem ki azt, hogy nem voltak anyagi különbségek, tehát nem azért került sor házasságra, mert például a férfi nagyon jó anyagi helyzetben van. Én magam is szerelemből házasodtam. Egyikünknek se volt semmije, bérelt alkásban laktunk. Most értünk el addig, hogy közösen ingatlant tudjunk venni. A környezetemben nem tudok más jellegű érdekházasságokról sem. Szóval azt mondom, akiket ismerek, mind szerelemből házasodtak.
2020. okt. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tobbnyire szerelembol, amennyire en latom. Nem tortent meg tul sok hazassag a kornyezetemben, fiatalok vagyunk, 25-30-as korosztaly, egy eskuvon voltunk nyaron, egy lesz nemsokara es ennyi. A tobbiek meg nem hazasodnak. (A Facebook ismerosoknel, akiknel latom, hogy volt eskuvo, meg nyilvan fogalmam sincs, miert hazasodtak.)
2020. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Félnek a magánytól, az egyedülléttől. Ezen személyek nagyjából belehalnának abba is, ha 1-2 hétre egyedül kellene maradniuk. Holott ez egyáltalán nem durva, vagy félelmetes dolog, csak valamiért így él a köztudatban.
2020. okt. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akiket én ismerek, azok majdnem mind szerelemből házasodtak, vagy legalábbis azt hitték. Olyan, aki érdekből házasodott volna, vagy mert "kiszaladok az időből / nem lesz más / ketyeg a biológiai órám", azok inkább az idősebb korosztályban.
2020. okt. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

csak a sajatomrol tudok nyilatkozni.


1.hazassag szerelembol, reszemrol az erzelmek az utolso pillanatig nem hunytak ki, elfogadtam a hianyossagaival egyutt is, le tudtam volna elni vele az eletem, de o uj szerelem miatt megcsalt es el is valtunk.


Evekkel kesobb 2.hazassag (5ev egyutteles utan) szinten szerelembol, ugyanakkor a tobbi dolog sokkal jobban klappol, kozosek a celjaink, azonosan gondolkodunk a legtobb dologrol, 5ev alatt kiderult h mennyire tamogatoak vagyunk egymas irant es hasonlo az ertekrendunk, a neveltetesunk, a gyereknevelesi elveink, nagyon passzolunk. Olyan dolgokban passzolunk ami a langolo szerelem elmulasa utan is stabil alap lesz a hazassagunkhoz, bar meglepo modon az erzelmeink meg mindig melyulnek, nyoma sincs a 2 eves kemia vegenek. Szerintem kell a hazassaghoz a szerelem, fizikai vonzalom de ha az alapja a hazassagnak csak ez, az idovel elcsuszhat. Plusz! Maskepp all a hazassaghoz az ember 20on es maskepp 30, 40+ evesen.

Volt akivel pl a szex jobb volt, de egy ponton tul az ember tudja h neki mi a fontos egy kapcsolatban es mik vannak hatrebb a sorban. Nekem tokeletesen eleg a kielegito minosegi szex es nem kell a falu bikaja akivel viszont fergeteges, cserebe viszont nem vagyok oda a szemelyisegeert ha egyutt kellene vele elnem.

Remelem ertheto amit makogok.


Nagyon stabilnak erzem a kapcsolatom evek ota es mindketten sok energiat fektetunk bele h ez igy is maradjon. Vegig tervezunk, mindketten "kieltuk magunkat", ha szetmegyunk az pl nem megcsalasos sztori lesz.


Van olyan hazas baratnom aki 10eves periodusokban gondolkodik, mondvan nem tudja mit hoz a holnap.

2020. okt. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
A szerelemhez nem kell papir. En azert ragaszkodtam hozza sok ev utan, hogy hivatalos ugyek, adozas, anyagiak tisztazva legyenek.
2020. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

"hogy hivatalos ugyek, adozas, anyagiak tisztazva legyenek"


Ilyen az amikor az a tipikus szürke bürokrácia erősebbnek bizonyul, mint az ún. "szerelem".

2020. okt. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi 17 éves korunk óta együtt vagyunk így nincstelenként vágtunk bele a házasságba :D együtt gyarapodunk és tervezünk, ami nagyon jó :)
2020. okt. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
23 vagyok, az ismerőseim/barátaim nagy része is ez a korosztály (+/- 3-5 év). Egy részük most végzett az egyetemen, évek óta dolgoznak (akár egyetem mellett is), örököltek vagy a szülőktől kaptak egy házat/lakást, évek óta párkapcsolatban éltek. Most jutottak el oda, hogy nagyjából adottak a feltételeik a házassághoz, pár éven belül pedig a gyerekvállaláshoz. Nem hiszem, hogy különösebb érdek lenne a dologban, többnyire átlagos anyagi helyzetű egyetemistákról vagy fiatal pályakezdőkről van szó, a korosztályból adódóan pedig még egyáltalán nem fenyegeti őket, hogy kifussanak az időből.
2020. okt. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!