Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségemnek egy ideje már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségemnek egy ideje már nincs állása de ragaszkodik a házimunka 50-50% felosztásához? Elvárhatom hogy megcsináljon mindent? Hogyan közöljem vele finoman?

Figyelt kérdés

Feleségem szeptember elején elvesztette a munkahelyét, és mivel nagyon maga alatt volt, nem akartam ezt a házimunka témát elővenni. Gondoltam majd magától felajánlja, h megcsinálja a dolgokat, vagy osszuk fel újra a feladatokat.


Mert egyébként az évek során kialakítottunk egy tök jól működő rendszert, ahol sikerült fele-fele arányban felosztani mindent, pedig én híresen lusta vagyok ezekhez. Tulajdonképpen büszke is vagyok hogy milyen talpraesett lettem ebben a témában.


És most nem arról beszélek h megszakadok h el kell mosogatnom sőt néha még jól is esik kitakarítani a lakást, de egyszerűen nem hagy nyugodni a gondolat h neki rengeteg szabadideje van így, akkor meg megcsinálhatna mindent. Azért sokszor van az is h hazaérek és hát nagyon nincs kedvem ilyesmivel foglalkozni.


Illetve hozzátenném h azért mióta nincs munkája elég depresszív meg demotivált tud lenni szóval nem akarom megbántani vagy fájdalmat okozni neki.


Párszor próbáltam óvatosan felhozni a témát, de teljesen sikertelenül. Általában a "pár hét múlva úgyis lesz munkám" választ kapom, viszont nagyon úgy néz ki hogy legalább jövő nyárig ez lesz a helyzet sajnos.


2020. nov. 2. 18:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
53%

Segíts csak be nyugodtan.

Eközben segíts neki, hogy munkát találjon.

Ne akar kibújni a háztartási munka alól.

Nem a cseléded, csak éppen most nincs

munkahelye.

Majd lesz.

2020. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
63%

Nem várhatod el hogy mindent ő csináljon! Vedd ki szépen a részed a házimunkából. Gondolom ha fordított lenne a helyzet, és neked nem lenne néhány hónapig munkád, te sem örülnél, ha a nyakadba sózna mindent?

A munkakeresés is sok időt vesz el.


Ezenkívül mint írtad, nem szakadsz bele, néha szívesen csinálod, hát akkor? Ha este már nincs erőd megcsinálni valamit, akkor kérd meg őt kedvesen, hogy csinálja meg helyetted. Esetleg napközben, rá írhatsz, hogy fáradt leszel mire hazaérsz, légyszíves csinálja meg. Egy rendes párkapcsolat így működik, ketten segítik, támogatják egymást, nem főnök-szolga felállás. Néha lemondunk dolgokról, hogy a másiknak kicsit jobb legyen, és ez örömmel tölt el minket, mivel a másik boldogsága ugyanolyan fontos, mint a saját.


Ő most egy nehéz időszakon megy keresztül. Legyél vele türelmes, ha úgy érzi, majd biztos felajánlja, hogy több házimunkát csinál, de ne kényszerítsd ezt rá.

2020. nov. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem jogosan várod el. A közös dolgokon a LEHETŐSÉGEINKHEZ KÉPEST osztozunk. Pénz, házimunka, bármi. Ha nekem tízszer annyi a keresetem, akkor tízszer annyit rakok be a közösbe.

Ugyanez vonatkozik a házimunkára is: az időnk és energiánk arányában osztjuk fel. Ha a másiknak alig van szabadideje, mert túlórázik és mellette még levelezőn tanul, akkor még szép, hogy a házimunka túlnyomó részét én végzem. És nem véssük kőbe a felállást hónapokra előre, ennél sokkal rugalmasabban kezeljük, pl. lehet, hogy ez a hét az egyikünknek nagyon leterhelt, a következő hét meg a másikunknak lesz.

Hozd fel higgadtan a témát. Attól, hogy valaki munkanélküli, nem lehet tartósan szőnyeg alá söpörni a párkapcsolati problémákat. Érzékeltesd vele, hogy szereted, meg támogatod (amit amúgy, ha jó partner vagy, remélhetőleg folyamatosan érez), de szerinted egy egészséges párkapcsolatban így és így korrekt, és szeretnéd, ha nálatok is működne.

Amúgy meg nem biztos, hogy annyira kímélni kell. Ilyen helyzetben a semmittevés, a tétlenség, a feladatok hiánya inkább súlyosbítja a depressziót és a demotiváltságot.

2020. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem igenis jogos, hogy megcsinálja. Én biztos így tennék, és a partneremtől is ezt várnám. És attól is depresszív, hogy haszontalannak érzi magát. Persze nem tudom, amúgy mennyi időt fektet bele a munkakeresésbe, de valószínűleg nem emészti fel az egész napját. És igen, egy párkapcsolat arról szól, hogy támogatjuk egymást, de osztozunk is terheken és örömökön. Te most, gondolom, hogy eltartod (vagy ő most a tartalékeit éli fel?). Ha így van, akkor igenis levehetne annyi terhet a válladról, hogy legalább a házimunka rád eső részének egy részét átvállalja. Nemcsak neked kell áldozatokat hozni, hanem neki is.

Ráadásul a semmittevés, a haszontalanság érzése is borzasztó. Lehet, hogy ha azt érzékeltetnéd vele, hogy te nagyra becsülnéd, ha jobban besegítene most, és jót tenne a kapcsolatotoknak, mert több időtök lenne együtt, kevésbé érezné ennyire rosszul magát. De az biztos, hogy ez így nem állapot, főleg akkor nem, ha nyárig tart.

Amúgy az nem opció, hogy tanuljon valamit, ha már munkalehetőség nincs? Ha van pénzetek, akkor akár szakmát is válthatna, ha van hozzá affinitása, és lehet, az jobban motiválná.

2020. nov. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
86%
Elvarhatod, de nem biztos hogy megcsinálja.
2020. nov. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én tartom el jelenleg.


Egyébként nem gondolom hogy a nő dolga a cselédkedés lenne.


Érdekesek a válaszok, mert mindegyikkel egyet tudok érteni valamilyen szinten. Az első két válasz a szívhez szól inkább, a második kettő a racionalitást mutatja.


Egyébként opció a tanulás is, és rajta vagyunk, de az a gond, hogy ezekben a dolgokban kicsit segítenem kéne neki, amire nincs időm, mert le vagyok terhelve, és este már nincs agyam ilyesmihez, hétvégén meg nagyon messzire szeretem elkerülni az ilyesmi témákat.


De egyébként igen, jó lenne tudni, hogy a tétlenség csak fokozza nála a depressziót, vagy jobban érzi magát tőle. Én is azt gondolnám h fokozza. De közben meg nem az van h depressziósan ül a fotelben egész nap. Jó azért elég sok időt elver sorozat nézéssel. De mellette leköti magát, egy csomó új hobbija van, elkezdett megint rendesen sportolni, szóval nem mondanám h tétlen. Csak hát.. ő TÉNYLEG sok mindent beleadott a karrier témába és most ez egy pillanat alatt szertefoszlott. Nem könnyű ezt feldolgozni és hát néha bűntudatom van h sokszor egyszerűen fáradt vagyok már a lelki dolgokkal foglalkozni. Emiatt nem feszegettem eddig nagyon ezt a házimunkát se.

2020. nov. 2. 18:57
 7/89 anonim ***** válasza:
65%

Nem kellene elvárni még ebben a helyzetben sem, hogy ő csinálja a 100%-ot. Persze az 50-50 sem fair, elvégre neki több ideje van, de azért az hogy te semmit ne tegyél hozzá a házimunkához szintén nonszensz.

Hasonló helyzetben vagyok mint a feleséged, én is szintén elvesztettem a munkahelyem. Én csinálom a házimunka nagyobb részét. Takarítok, mosok. Ez

mindig az én feladatom. de a férjem főz néha, vagy mosogat. Szerintem ennyit te is igazán megtehetsz, függetlenül hogy dolgozik e a feleséged vagy sem.

2020. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 Hellmano ***** válasza:
13%
Persze küldd ki az erdőbe fát vágni is meg barkácsoljon a ház körül.
2020. nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem, ha megtehetitek anyagilag, menjen el pszichológushoz, segítene feldolgozni ezt a traumát (mert ez egy trauma, főleg ha neki ennyire fontos a karrier). Illetve, ha kell segítség, fizessetek egy magántanárt.

Részmunkaidőre sem talál állást?

2020. nov. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
10%
Hát nem várhatod el...
2020. nov. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!