Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ahol az egyik fél nem dolgozik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ahol az egyik fél nem dolgozik/háztartásbeli, a házimunkát hogyan osztjátok fel?

Figyelt kérdés
2020. nov. 2. 16:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Ebben a felállásban nincs mit elosztani. Max az olyan feladatokat, amiket fizikailag nem tudna megcsinálni venném át.
2020. nov. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Anyósomék így élnek.

Apósomnak annyi a dolga otthon, hogy saját maga után azért elpakol, az autókat ő intézi (szerelés, műszaki, gumizás, stb) plusz a kertben a nagyobb munkákat együtt végzik, pl. nemrég ki kellett vágniuk egy fát mert beteg lett, azt ketten csinálták, annak azért nem jó egyedül nekiesni.

2020. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván az csinál közel mindent, aki nem dolgozik. Ott van rá az egész napja. Nem mintha egy átlagos méretű lakás/ház tisztán tartásához és esetleg két emberre főzéshez napi 6-8 óra kellene.
2020. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%

#3

Hát, én is így gondoltam régen, de.... ha van kerted, akkor sok nap úgy érzed, hogy napi 24 óra se elég. :)

2020. nov. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Párom diák volt, mikor kezdtük. Nem dolgozott. Felesben végeztük a házimunkát, mert a tanulás volt a dolga. Ha a gyerekkel lenne otthon, akkor is ezt mondanám, nevelje a gyereket, mosogatás, mosás, főzés stb közös munka. Ha betegség miatt nem dolgozna, akkor értelemszerűen a házimunka sem rá vár...


Minden más esetben max fél évig tolerálnám, hogy otthon terpeszt, egyébként mehetne a fszba. Nem kell csinálni a házimunkát, ugyanis minden nem fogyatékos ember meg tudja csinálni magának. De eltartani senkit nem fogok azért, hogy heti egyszer felporszívózzon meg valami kaját kotyvasszon, ha jobb dolga nincs. Menjen csak el dolgozni, tanuljon vagy babázzon, az valóban munka. A többi nélküle is megy.

2020. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván az, aki nem dolgozik csinál mindent. Azért háztartásbeli. Akár van kertje, akár nem. Millió ember képes lenyírni a füvet munka mellett is. Ha meg nem megy, akkor lehet menni panelba, vagy kertészt fizetni. Azért ne vicceljünk már, mások nyolc órát dolgoznak meg még utaznak is. Egy házat ennek a töredkéből rendben lehet tartani.

Nyilván ha az illető tanul/óvodásnál fiatalabb gyerek van/foglalkoznak állatartással, növény termesztéssel akkor más a helyzet.

2020. nov. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Pontosan mi volt ennyire rossz a 4-es válaszomban? :D
2020. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
Te vagy a "keccsöpös tésztás" lány?
2020. nov. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

4-es, én nem pontoztalak le, mivel alapvetően minden véleményre kiváncsi vagyok és hasznos. Én főleg konkrét felosztásokra lennék kiváncsi, pl.

nő - főzés, vasalás, mosás, stb

férfi - mosogatás, szeméthordás, kerti munka, stb


De egyébként én egyetértek vele, hogy egy kertes házban rengeteg munka van. Ugyanakkor sztem ezt kicsit magának is alakíthatja az ember. Pl. ha csak néhány fenyő meg gyep van, akkor azért kéthetente végigtolni a fűnyírót nem nagy művelet. A gyümölcsfa, zöldségek, kertészkedés sztem már inkább hobbinak tekinthető, nem házimunkának. Ha meg ebből él a család, vagy legalábbis számottevő bevétel vagy a megspórolt pénz, akkor meg munkának. Inkább az a baj a kertessel, hogy nonstop elromlik valami, és meg kell szerelni, mert a szerelők trógerok mind és nem lehet bennük bízni. Lakásban sokkal kevesebb dolog tud elromlani.

2020. nov. 2. 18:10
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
De miért kéne felosztani ha az egyiknek más dolga sincs, mint otthon mereszteni, és házimunkát csinálni? Csinájon mindent, vagy keressen munkát. Én legalábbis ilyen feloszást szoktam látni.
2020. nov. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!