Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit lehet tenni ha egy kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ha egy kapcsolatból kihalt a beszélgetés?

Figyelt kérdés

Az elején sokat beszélgettünk, aztán ez kb 2 év alatt kikopott. Most is megbeszélünk minden fontosat, elmeséljük egymásnak a napunkat részletesen, együtt vásárlunk be, közben is együtt vagyunk. De olyan egyáltalán nincs, hogy leülünk csak úgy beszélgetni.

A kapcsolatunk minden más téren tökéletesnek mondható, szeretjük egymást, de beszélgetések helyett a párom egy jóideje késő estig, sokszor napi 4-5 órát videojátékozik a barátaival. Nem mást csinál, nem nőkkel beszél, tényleg videojátékozik, ezt biztosan tudom.

Én addig csak vagyok itthon, ugye covid miatt nem is nagyon tudnék menni sehova Pesten, home-officeban vagyok, ő eljár dolgozni.

Mondtam neki, hogy ez zavar engem de azt mondta megbeszélünk minden fontosat azon túl pedig nincs miről beszélgetni, nem tud témát felhozni.

Azt is mondta, hogy kell az énidő mindenkinek és erre hivatkozva videojátékozik 4-5 órákat.

Fiatal házasok vagyunk, ő 27-én 26, ötödik éves a kapcsolat. Próbáltam sokáig türelmes lenni, sokszor kibuliztam, hogy ne videojátékozzon, hanem velem legyen, nézzünk filmet, beszélgessünk, de látom rajta, hogy az énideje elvesztésének éli meg.

Tuti nincs szerető vagy másik nő a képben, azt érezném.

Amikor együtt vagyunk az fantasztikus, de egyre kevesebb az ilyen :(


2020. dec. 18. 00:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Tudtára kell adnod, hogy elveszíthet ha ezt így folytatja. Most úgy áll hozzá, hogy te biztos pont vagy neki, úgyis ott leszel mindig. Sajnos mi férfiak eltudunk így kényelmesedni és elfelejtjük, hogy egy kapcsolatba fektetni kell időt, energiát és a másikféllel megtalálni a kompromisszumot, hogy mindenkinek jó legyen.

Még egy darabig ezt csinálja és lefogsz róla mondani, onnan pedig már menthetetlen lesz a kapcsolat.

Szóval kicsit rázd fel, nyitsd fel a szemét, mert ennek nem lesz jó vége.


32/f

2020. dec. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
4-5 óra videójáték naponta nagyon sok, én ezt tartanám inkább fő problémának. Mert azt valljuk be, nem értem mi az istent lehet annyit beszélgetni. Persze az régen rossz ha egyáltalán semmi kommunikáció nincs, de minden nap egyszerűen nem lehet órákig beszélgetni. Nálunk ez úgy van, hogy mióta együtt élünk, valamilyen szinten természetes módon csökkent a beszélgetések száma, hiszen együtt vagyunk, nem kell a napunk minden egyes percéről beszámolni a másiknak, hiszen mindennap látjuk egymást. A kapcsolatunkat, életünket és más fontos dolgokat természetesen megbeszéljük. De van, hogy egy nap tényleg nem beszélünk sokat. És olyan is, hogy pl átbeszéljük az aktualitásokat, híreket, esetleg valami cikk tartalmát amit olvasunk. Vagy én pl a gyakoriról is hozok fel neki témákat :D De ha látom hogy fáradt és nincs kedve hozzá, nyilván nem erőltetem, és ő sem. Van olyan amikor csak egyszerűen jó leülni a gép elé és bambulni. Meg kell találni az arany középutat. Add tudtára a párodnak hogy soknak érzed a videójátékot és szeretnéd ha kicsit többet foglalkozna veled. De teljesen ne "tiltsd" el tőle, hiszen valakinek ez a nap végi kikapcsolódás. De ha lecsökkentené 1-2 órára, már az is sokat jelentene.
2020. dec. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is csökkent a kommunikáció az évek alatt, de engem pl nem zavar az én idő. Mi is együtt élünk, mindent együtt csinálunk. Covid miatt hónapok óta tényleg össze is vagyunk zárva.

Az alap dolgokat mi is megbeszéljük, de mivel amúgy sem ér minket jelenleg semmi inger, nem történik semmi a vírus miatt is nem nagyon van téma. Persze van amikor csak úgy eszmét cserélünk stb de nem minden napos.

A párom amúgy is nyomja az online pókert, most, hogy otthon dekkolunk hónapok óta napi 4-5-6 órát is pókerezik egyhuzamban.

Engem őszintén nem zavar. Néha én is játszom, vagy addig olvasok, betétek, főzök, filmezek. Engem nem zavar, hogy a hobbijának hódol. Attól még velem van minden nap és mellettem alszik el.

De nyilván nem vagyunk egyformák

28/N

2020. dec. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Csatlakozz be jatszani velük te is. Ők jól érzik magukat, multizás közben rengeteget poénkodnak és jól elvannak, te meg savanyodsz magadban.


Ha ez neked gáz, akkor nem illetek össze. 30f

2020. dec. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Mi is hasonló cipőben vagyunk, mint a 3-as. De az én feleségem nem hisztizik.
2020. dec. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
0%
Kèrdező, dehát ő játszhat, te azért vagy hogy szüülj
2020. dec. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem azért van, hogy szüljön. :)

De, nap mint nap miről lehet beszélni 4-5 órát? A kérdező is találja fel magát.

2020. dec. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem úgyértettem, hogy 4-5 órát szeretnék beszélgetni naponta. Hanem úgy, hogy 4-5 órát gépezik. Nekem kb napi fél-1 óra beszélgetés kellene
2020. dec. 18. 08:37
 9/14 anonim ***** válasza:

De miről ha amúgy megbeszéltek mindent?

Ezekszerint neked sincs témád és te sem tudod miről szeretnél beszélgetni, ugyanis akkor nem tetted volna fel a kérdést miszerint kihalt a beszélgetés és nincs téma. Vagy tévedek? Ha van mondanivalód stb akkor miért nem kezdesz bele?

Gyanítom te sem tudod miről akarnál beszélgetni csak ne játszon... Inkább üljetek egymás mellett csendben, az is jobb mintha játszik és jól érzi magát... Nem? 😀

2020. dec. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
0%
Hogy méretek lepontozni, 6-os voltam
2020. dec. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!