Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fura lesz így házasodni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fura lesz így házasodni?

Figyelt kérdés
Mondták hogy sokan gyorsitanák házvétel és hitel miatt a házasodást,na mi is igy vagyunk :) anyakönyvezetőnél csak aláírjuk és két barátunk lesz ott mint tanu.pár kérdés: ugy írja mindkét fèl részéről kell egy tanu. Most akkor muszály rokonnak lenni? Vagy barátok is lehetnek? Melyik kézre húzzuk a gyűrűt,és férfinak is kell gyűrű? Kiére húzzák elsőbb? Bal oldalon illik állnom nőként vagy jobb? Ha csak papir aláírás és csak a tanuk vannak,akkor csak alkalmi ruhába legyünk vagy igy is felszoktak öltözni ( öltöny,menyasszonyu ruha?) Fotózni szoktak bent? Ismerősők csak kìvül fotoztak ugy láttam. Pont ugy jön ki hogy február közepén már házasok leszünk,ha pont valentinnapkor állitanám át a nevem fb- on és lenne esküvői fotó az hülyén jönne ki,ciki lenne vagy pont jó? Köszönöm
2021. jan. 23. 14:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan gyűrűt néztek, amilyet akartok, egész jó áron is lehet már venni. Nem kell arany, nekünk se az eljegyzesi, se a karika nem arany, nem szeretem, igy olyat néztünk amit fel is vennék. Sokan vesznek most is fel menyasszonyi ruhát, még igy is hogy most a vírus miatt nem lehetett vendég. A gyűrűket aznap, az eskü előtt adtuk be nekik, ők rátették arra a párnára amit vettünk és senki se nézte mi van beleirva. Valentin napon esküdtök? Nem baj, legalább nem felejti el a dátumot 😃 olyanokon pörögsz amiken nem kéne, még én se akadtam fent ilyeneken 🤷‍♀️
2021. jan. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Tökmindegy a gyűrű, 2 tanús esküvőnél nem is mindig szokott lenni. Legalábbis nálunk konkrétan megkérdezte az anyakönyvvezető, mikor elővettük, hogy "ja gyűrű is van?"

Azon ne aggódj, hogy hol fogsz állni, ezek az esküvők nem a házasságkötő teremben vannak (hacsak nem fizetsz terembérletet), hanem az anyakönyvvezetői irodában. Mi ahogy bementünk, ott álltunk, a tanúk meg valahol az ajtónál.

Az, hogy mindkét fél részéről kell tanú, azt jelenti, hogy kell egy tanú neked meg egy a vőlegénynek. Sose voltál még esküvőn, hogy ez felmerült? Nem kell rokonnak lennie, a férjemnek egy gyerekkori barátja volt.

A ruha mindegy, de azért szerintem illik alkalomhoz illetően öltözni. Nyáron házasodtunk, rajtam egy csinos ruha volt, a férjemen szövetnadrág és egy jobb ing.

Fotózni gondolom lehet, de azért arra számíts, hogy kb 5 perc az egész, túl sok idő nem lesz rá.

Illetve azt írod, legalábbis úgy értem, hogy csak ezután fogtok időpontot egyeztetni. Azt tudod, hogy 30 nappal előbb be kell jelenteni a házassági szándékot? Vagyis ha hétfőn bementek, február végén tudtok csak házasodni, nem fogod tudni valentin napon posztolni..

(Ha sok hónapos terhes vagy, akkor eltekinthetnek ettől, a tesóm 7,5 hónapos terhes volt, csütörtökön kértek időpontot és következő hétfőn volt az esküvő)

2021. jan. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező a gyűrű sem. A házasságkötés egy polgári jogi szerződés gyakorlatilag, mely egy illetékes hivatalos személy előtt tett, egybehangzó szándéknyilvánítással jön létre. Kb. ennyi. Ruha, gyűrú, egyebek szabadon választott.
2021. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Te eddig barlangban éltél kérdező?
2021. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szuper, mégvalaki,aki hitel miatt házasodik. Tök romantikus. A statisztikai legalább növelni fogod. Most is ,meg majd válásnál is.
2021. jan. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Savlekotő ***** válasza:

Utolsónál a pont. Házasodni nem a csókért hitelekért facebook lájkért kéne,3 4 év múlva meg váltok gyerek púppal a hátadon de kirakhatod a válási képeteket.

70F

2021. jan. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Gyűrűt húzni sem kötelező, ha nem akartok, mi nem is vettünk. Ez esetben le lehet előre egyeztetni és a szövegben sem lesz benne semmi sem erről, nyilván nem fog gyűrűhúzásra felszólítnai az anyakönyvvezető, ha közlitek előre, hogy nem lesz gyűrű. Kimondani az igent és aláírni nektek, meg a tanúknak, egyedül ezek a kötelező dologok, ezen kívűl azt és úgy csináltok, ahogy akarjátok.

Az meg a kutyát nem fogja érdekelni mikor állítod át a nevedet, kapsz udvarisas szívecskéket meg lájkokat, de örülni igazán csak a közvetlen környezeted fog veled, a többi ember le sem tojja, hogy mikor leszel Kovácsné.

2021. jan. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!