Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem fogadja el a feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem fogadja el a feleségem, hogy gyed-en az ö munkája a gyereknevelés?

Figyelt kérdés

Most a covid miatt home officeban vagyok. Hajtós munka, online meetingek, stb. Amikor bejártam össze-vissza telt a napom, volt hogy meg se álltam egész nap. Pont a covid kezdetekor született meg a gyerekünk. A feleségem alapnak veszi, hogy itthon vagyok és gyereknevelést vár el tölem napközben is. Szivesen segitek kisebb dolgokban, de ö fogja magát és elmegy fodrászhoz a munkaidömben vagy vásárolgatni. Munka után nem lenne bajom vele, de ö pont úgy idöziti be, hogy mire hazajön aludjon a gyerek, igy tud mást csinálni. Jelenleg is a földön ülök a gyerek mellett laptoppal az ölemben, a feleségem meg vásárolgat már 9 óta. 2-kor jön haza azt igérte. Szerintem ez abszolut nem normális! Mondtam már neki, hogy nekem a szoba most a munkahelyem, ha nem lenne covid akkor este 6-ig nem lennék itthon! Azzal jött hogy a gyerkenevelés az 2 ember munkája és így a 12 órából amit fent van 6 az enyém. Normál esetben munkaidö után csak a gyerekkel foglalkoznék! Haverok nincsenek, hobbi se, szaladnék haza. Hétvége csak a családé mindig.

Már láttam múltkor hogy egy facebook csoportban arról panaszkodik, hogy én napközben le se ... a gyerekemet és milyen rossz apa vagyok hogy nem viszem a játszóhoz, neki kell vinni mindig napközben, stb! Munkaidöben! Meg neki énidö kell és ha már otthon vagyok akkor vállaljam be a “fele müszakot” a gyerekkel. A többi anya ott helyeselt hogy micsoda szemét férfi vagyok és leckéztessen meg.


Ahogy én gondolnám ha nincs covid:

Apa reggel felkel, elkészül, elmegy dolgozni. Este hazajön, játszik a gyerekkel, fürdet, vacsorát ö adja, altatja. Anya felkel, tisztába teszi a kicsit, reggelit ad neki. Játszik vele, elmennek valami programra kettesben vagy más anyuka/baba párral, mondjuk játszótérre vagy átmennek a mamához, ilyesmi. Amikor Apa hazaér, neki van több órája magára, elmehet fodrászhoz, edzeni, barátnözni. Hétvégén ugyanúgy elmehet!


Ehelyett nálunk: Apa reggel felkel, készülödik. Közben Anya már ordít hogy tedd tisztába a gyereket. Gép bekapcs. Anya 9-kor bejelenti, hogy ö vásárolni megy, majd jön. Délben beesik, lecseszi Apát hogy szarul lett megetetve a gyerek, nem aludt eleget. Majd ö! Ebéd után Apa fejéhez vágja, hogy ö soha nem viszi játszóra a gyereket, mindig egyedül kell mennie vele hétközben! Munkaidöben! Apa egész nap a földön görnyed mert “nem látod hogy sír a gyerek? Foglalkoznod kéne vele!”

Munka mellett úgy érzem mintha én lennék gyeden már! Nem értem miért elvárás hogy én gyereket neveljek miközben dolgozom!

Érdekes, de a feleségem húgának ilyen nem jut eszébe, ö nem csinálja ezt. Söt ott a pasi olyan nagy régimódi macsó, hogy a 3 évest egyszer sem pelenkázta, egyszer sem etette meg mert ezek nöi dolgok. És engem mond a feleségem az interneten minden szarnak.



2021. febr. 8. 11:32
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Ez iszonyú gáz, még ma ülj le a nejeddel és mondd meg, hogy neked 8-16-ig MUNKAIDŐ van, és NEM VAGY OTTHON, ne testálja rád a gyereknevelést, mertha a munkád rovására megy és kirúgnak, akkor nagy gáz lesz.


Egyébként nálunk sok férfi pont a gyereke miatt megy be az irodába (kötelező home office-ban IS), mert otthonról nem tud dolgozni.

Szeretik a gyereküket, de úgy nem lehet produktív munkát végezni, ha trappol, kiabál, visít, vagy épp ordít, mert a hasa fáj 0-24.

2021. febr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Levelezőre járok, a szombati online oktatás alatt mindegyik kisgyerekes apukának a felesége elviszi a gyerekeket a nagyszülőkhöz vagy játszótérre vagy bármi. Ők is tudják, hogy nem azért fizetünk ki félévente 400 ezret, hogy a gyerek sírását hallgassuk a háttérben egy online órán. Habár ez nem ugyanaz, mint nálad, de valahogy mégis, mert dolgoznod kell, attól hogy home officeba vagy.

Próbáld meg előadni a feleségednek, hogy a főnököd megkért rá,hogy innentől kezdve a cégnél dolgozz, mert nagyon csökkent a produktivitásod (biztosan vannak mérőitek erre). Nem kell ebbe belevonni a főnöködet, mert a végén még te jársz rosszul azzal, hogy elmondod, hogy órákat nem foglalkoztál a munkáddal a gyerek (vagyis inkább a feleség) miatt. Meg kell értenie.

A kérdésedből ítélve a gyereketek púp a nő nyakán, neki csak a facebookos képek meg a vérmamis csoportok kellettek, de a gyereknevelés részét már rád akarná tukmálni. Nem egy ilyen papucs férfit ismerek, akik a gyerek születése után egy szimpla 3-4 órás baráti összejövetelre sem mehettek el, különben a feleség napokig tartó hisztit nyomott volna.

Állj a sarkadra, téged nem azért fizet a munkáltatód, hogy munkaidőben a gyerekre vigyázz, amíg anyuka fodrásznál van meg shoppingolgat!

2021. febr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
94%
Nőként mondom ez gáz és a feleséged állítson az arcából. Igenis mondd meg neki a frankót, mert ha kirúgnak akkor pislogtok mindketten, mit hal a szatyorban.
2021. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Sőt ha kirúgják a kérdezőt akkor szinte biztos hogy megtörténik az ami miatt fel megregulazni a feleségét - kidobja otthonrol, hisz már haszna nem élsz belőle...
2021. febr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Nőként mondom...nagyon nem korrekt amit a feleséged csinál. Persze fárasztó egy kisbaba de...igenis meg kell várnia amíg te végzel a munkáddal. Amennyiben tényleg mindenben segítesz inkább megkéne becsülnie. Bár nálunk már ovisok a gyerekek van olyan, hogy itthon kell lenniük és a férjem pedig Home officeban dolgozik (én olyankor szabit veszek ki vagy ha betegek akkor táppénzre megyek). Olyankor a férjem elvonul egy helyiségbe és amikor szünete van akkor lejön hozzánk egy kávéra vagy enni. Addig én elvagyok a gyerekekkel max amíg nézik a mesét megfőzöm. De nem várom el, hogy munkaidőben segítsen. Segít avval, hogy dolgozik értünk. Nyugodtan mond meg a feleségednek, hogy már szóltak emiatt és lefogják vonni a fizudból illetve ha nem változik kifognak rúgni. Illetve igenis mond meg, hogy te dolgozol és menjen máskor fodrászhoz. Ennyi. Ha nem teszed a fejedre fog nőni. Sok sikert kívánok :)
2021. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
72%
Vicc akár lenni? Én mindent megcsinálok a gyerek körül , amikor a férjem hazaér ,csak pihennie kell.
2021. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

Tegnap is veszekedés volt, hogy “nem csináltam semmit egész nap”. Mert meetingem volt, nem müködött az online rendszer és lesni kellett mikor javul meg, így a géptöl nem tudtam eljönni. Plusz külföldi fejesnek kellett beszámolni, készülnöm kellett rá (amúgy sem vagyok nagy dumás) Este játszottam, fürdettem, etettem, altattam. Ez minösül semminek nálunk sajnos.


A kommenteket köszönöm! Sajnos annyira benne vagyok ebben, hogy nem is képzeltem már, hogy más nök nem igy gondolkodnak. Ezt vettem alapnak.

2021. febr. 12. 08:55
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tudod megvédeni magadat?! Fúú bocsi, de most nagyon elszállt az agyam! Valamelyik előző kommentelő vagyok, a háromgyerekes anya. A harminc valahány kommentből felhasználtál valamilyen tanácsot vagy csak fölösleges szájtépés volt? Még egy ötlet: menj el egy közelebb vagy tökmindegy...távolabb lakó munkatársadhoz munkaidőben dolgozni, akivel jóban vagy, jól kijöttök egymással és van külön szobája ehhez. Még a közös munka is jobban megy.
2021. febr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
Rá fogom beszélni a fönökömet, hogy e-mail útján hívjon be dolgozni a munkahelyre.
2021. febr. 14. 07:56
 40/43 anonim ***** válasza:
76%
Amugy az is cink h igy hagyod magad.. te vagy a ferfi konyorgom allj a sarkadra!
2021. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!