Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem fogadja el a feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem fogadja el a feleségem, hogy gyed-en az ö munkája a gyereknevelés?

Figyelt kérdés

Most a covid miatt home officeban vagyok. Hajtós munka, online meetingek, stb. Amikor bejártam össze-vissza telt a napom, volt hogy meg se álltam egész nap. Pont a covid kezdetekor született meg a gyerekünk. A feleségem alapnak veszi, hogy itthon vagyok és gyereknevelést vár el tölem napközben is. Szivesen segitek kisebb dolgokban, de ö fogja magát és elmegy fodrászhoz a munkaidömben vagy vásárolgatni. Munka után nem lenne bajom vele, de ö pont úgy idöziti be, hogy mire hazajön aludjon a gyerek, igy tud mást csinálni. Jelenleg is a földön ülök a gyerek mellett laptoppal az ölemben, a feleségem meg vásárolgat már 9 óta. 2-kor jön haza azt igérte. Szerintem ez abszolut nem normális! Mondtam már neki, hogy nekem a szoba most a munkahelyem, ha nem lenne covid akkor este 6-ig nem lennék itthon! Azzal jött hogy a gyerkenevelés az 2 ember munkája és így a 12 órából amit fent van 6 az enyém. Normál esetben munkaidö után csak a gyerekkel foglalkoznék! Haverok nincsenek, hobbi se, szaladnék haza. Hétvége csak a családé mindig.

Már láttam múltkor hogy egy facebook csoportban arról panaszkodik, hogy én napközben le se ... a gyerekemet és milyen rossz apa vagyok hogy nem viszem a játszóhoz, neki kell vinni mindig napközben, stb! Munkaidöben! Meg neki énidö kell és ha már otthon vagyok akkor vállaljam be a “fele müszakot” a gyerekkel. A többi anya ott helyeselt hogy micsoda szemét férfi vagyok és leckéztessen meg.


Ahogy én gondolnám ha nincs covid:

Apa reggel felkel, elkészül, elmegy dolgozni. Este hazajön, játszik a gyerekkel, fürdet, vacsorát ö adja, altatja. Anya felkel, tisztába teszi a kicsit, reggelit ad neki. Játszik vele, elmennek valami programra kettesben vagy más anyuka/baba párral, mondjuk játszótérre vagy átmennek a mamához, ilyesmi. Amikor Apa hazaér, neki van több órája magára, elmehet fodrászhoz, edzeni, barátnözni. Hétvégén ugyanúgy elmehet!


Ehelyett nálunk: Apa reggel felkel, készülödik. Közben Anya már ordít hogy tedd tisztába a gyereket. Gép bekapcs. Anya 9-kor bejelenti, hogy ö vásárolni megy, majd jön. Délben beesik, lecseszi Apát hogy szarul lett megetetve a gyerek, nem aludt eleget. Majd ö! Ebéd után Apa fejéhez vágja, hogy ö soha nem viszi játszóra a gyereket, mindig egyedül kell mennie vele hétközben! Munkaidöben! Apa egész nap a földön görnyed mert “nem látod hogy sír a gyerek? Foglalkoznod kéne vele!”

Munka mellett úgy érzem mintha én lennék gyeden már! Nem értem miért elvárás hogy én gyereket neveljek miközben dolgozom!

Érdekes, de a feleségem húgának ilyen nem jut eszébe, ö nem csinálja ezt. Söt ott a pasi olyan nagy régimódi macsó, hogy a 3 évest egyszer sem pelenkázta, egyszer sem etette meg mert ezek nöi dolgok. És engem mond a feleségem az interneten minden szarnak.



2021. febr. 8. 11:32
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
56%
"Nevelő pofon! Aztán elmagyarázod neki, hogy a fizud nélkül éhen döglene." Te is éhendöglöttél volna anyád nélkül, bár lehet az lett volna legjobb.
2021. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Ez így ebben a formában baromira nem normális, a sarkadra kellene állnod.

Az oké, ha egy-két apróságra megkér, amikor nem meetinged van, és viszonylag kötetlen a munkád, meg ha leszaladna boltba tejért, mert egyedül gyorsabban megjárja, hogy legyen ebéd, mert el lett felejtve. De te igenis dolgozol, és ha nem lennél home office-ban, ennyi segítsége sem lenne, szóval ezért is hálásnak kellene lennie. De az, hogy eljárogat fodrászhoz meg vásárolgatni... az max. akkor, ha neked eléggé flexibilis a munkaidőd, és MEGBESZÉLITEK, és neked is megfelel ez. Az én párom meg tudná oldani, hogy nap közben legyen rám/ránk/a gyerekre egy óra szünete, és akkor egy órával később végezne, de ez abszolút olyan dolog, amit EGYÜTT kell megbeszélni, nem az egyik fél eldönti önkényesen, hogy ez lesz. Ha meg nem rugalmas a munkaidő, akkor meg pláne.

Állj a sarkadra, mondd azt, hogy ez neked munkaidő, vagy elmész te gyedre, és akkor menjen ő dolgozni, te pedig ellátsz mindent a gyerek körül - valószínűleg ez sem tetszene neki. Nekem úgy tűnik, mintha minden felelősséget le akarna rázni magáról. Akarta ő egyáltalán ezt a gyereket?

2021. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg, hogy nem tűrik a munkahelyen, hiszen téged sem azért fizetnek, hogy babyszitterkedj hanem a szakmai munkádért.

Ha emiatt kirúgnak és nem lesz pénz az nagyobb pofára esés lenne.

2021. febr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
0%
Covidkor nincs fodrász.
2021. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek (majdnem). Ö nem akar visszamenni dolgozni. Az egyik munkatársam elrendezte már, hogy ne tudjam azt hazudni vége a home officenak. Feleségemnek barátnöje az övé, ez a hülye meg ahelyett hogy falazott volna, még ki is fényképezte a céges levelezésböl az asszonyának, hogy szeptemberig biztosan maradhat otthon az egész részlegünk.

Ahogy írtam foglalkozom a gyerekemmel de a földön ülni kettesben nem tudok vele munkaidöben. Eddig nem volt baj, de még lehet.

Beszélni nem nagyon lehet a feleségemmel, mert ezekben a nöi csoportokban adják alá a lovat, hogy neki jár a pihenés, jár az énidö (ezt a szó aki kitalálta annak adnék két pofont), jár a szépészet. Mert ö a kifáradt anya! Én meg a tipikus férfi mint mindegyikünk. Valami olyasmit akarna mint az egyik barátnöje, csak dolgozás nélkül. Ott a csaj ment vissza dolgozni 6 hónapos kortól, azóta a férje magárakötve hordozza egy kendöben a gyereket mindenhova. Olyan mint valami kismama, a játszótéren azt hitték többen hogy özvegy mert a gyerek anyját hónapok alatt egyszer sem látták. Közben a nö kávézgat, céges bulikra jár (covid elött). Volt hogy 3 napos csapatépítön volt, a pasi meg otthon a gyerekkel. Hát én ilyen biztos nem leszek, pénzt meg kell valakinek keresni.

Esetleg lebeszélem a fönökömmel hogy adjon nekem egy kamu fegyelmit, hogy nem megfelelöek a home office feltételeim. A covid elött voltak ellenörzések nálunk, kijött egy ember megnéznj, hogy zárható, különálló helység van-e, stb. Most ez sincs. Most mindent lehet.

Amúgy hogy ne lenne fodrász? Budapesten simán van ezer is. Söt konditerem is van.

2021. febr. 8. 14:31
 26/43 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nem vásárolni ment. N
2021. febr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
87%
Ez durva! Álj a sarkadra! Háromgyermekes anya vagyok, nem egy férfi. Nyugodtan mutasd meg neki a választ!
2021. febr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 BeefEater ***** válasza:
93%

Kérdező, ezzel nem vagy egyedül sajnos. Több olyan kollégám van, aki a hétvégi túlórára is inkább bemegy, mert a feleségétől nem tudna dolgozni.


Csukd magadra az ajtót valahol és mondd meg a feleségednek, hogyha az ajtó csukva akkor tekintse úgy, hogy nem is vagy otthon.

2021. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
90%

Próbáld megbeszélni a főnököddel is a helyzetet mindenképpen. Ha lehet, menj vissza az irodába, mert ennek nem lesz jó vége. Mellesleg csodálom, hogy ilyen jól bírod még mellette.

Mondom ezt úgy, hogy nálunk ugyanez a helyzet, azzal kiegészülve, hogy a HO és a pici lakás miatt állandóan tojáshéjon lépkedek, mert ne csak a gyereket ne zavarjam pl. alvás közben, hanem a férjemet se mondjuk meeting közben. Szóval két emberhez kell alkalmazkodni, ami bevallom néha nagyon nehezemre esett egy-egy ébren töltött éjszaka után.

Ő mondja a magáét, hogy ne most porszívózzak, vagy kapcsoljam ki az elszívót, esetleg csináljak valamit a gyerekkel, mert nem tud figyelni a munkájára a sírásától. Én állandóan kialvatlan és stresszes vagyok, mert nem elég hogy a babához kell igazítani az egész életemet és ki sem dughatom az orrom, még a férjem is szívja a vérem, nem tudok haladni az itthoni dolgokkal. Ő a munkája miatt stresszes és miattunk is az... Szóval nem volt ez így jó, gyakran egymásnak feszültünk.

Szomorú vagy sem, nálunk az lett a megoldás, hogy igenis bemegy az irodába heti 2-3 nap. Rajta kívül van még egy-két ilyen kis gyerekes pancser bent... :D Jókat vigyorgunk is ezen. A zsúfoltabb, stresszesebbnek ígérkező napjait tölti bent, így én nyugodtan haladok itthon, ő pedig a munkájában. A nyugisabb napjain pedig jó kedvvel segít nekem, akár csak annyiban is, hogy megkeveri kétszer a kaját, amíg én mással foglalkozom, vagy megfogja a gyereket, amíg én megjárom a boltot 10 perc alatt. Szerintem ez most így tökéletes. Sokat van velünk, de mégsem nyírjuk ki egymást.

Meg kell tanulnotok kommunikálni és közösen felismerni a probléma forrását, ha azt akarjátok, hogy ez működjön. Amíg ez nem történik meg, addig nincs megoldási lehetőség.

2021. febr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
86%

A feleséged egy barom. Jó dolog ha kiveszed a részedet így hogy otthon vagy, de nem ilyen módon.

Nálunk én vagyok a gyerekkel, a férjem időnként (szünet gyanánt) kijön a szobából és velünk/a lányunkkal van 10 percet. Addig én nyugodtan el tudok menni wc-re vagy meginni egy kávét vagy csak simán szusszanni ha épp nehéz nap van.

Ha meg el kell menni bevásárolni (nem shopppingolni) akkor nem viszem a gyereket, hisz covid van..de mindig előre megbeszéljük, hogy mikor van meeting mentes, könnyebb két órája, lehetőleg alvásidőben és akkor én igyekszem mihamarabb lerendezni.

Én időm is van, ami néha shopping a férjem munkaidejében, de ez is előre egyeztetve van, szintén alvásidőben.

Szóval szerintem oké ha otthon segítesz, baromi fárasztó ha olyan napja van a gyereknek és egész nap nyúz, de azért nem ez a megoldás amit a feleséged csinál.

2021. febr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!