Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit szólnál hozzá ha.......

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnál hozzá ha.... (anyagi)?

Figyelt kérdés

Mit tennél házasságban élő félként, ha a társad/másik feled, nem hogy külön/közös kassza lenne (is-is a felsoroltak közül)

Ami úgy néz ki hogy ami a tiéd az közös” ami az övé az az övé.

És a saját eltartásába sem adna egy fillért sem, rád végképp nem költ, nehogy neked jó legyen címszóval”. A bérpapírtól kezdve mindent dugdosna, és kocsira fogná hogy azt fent kell tartani valahogy” meg hogy te azt nehogy elmerészeld várni hogy majd neki abból áll az élete hogy dolgozik és hazaadja a keresetet.

Úgy.. hogy természetesen együtt éltek.

Ellenben hogy jót is írjak elvileg nagyon szeret” :))

Hogyan lehetne ilyen helyzetet megoldani?


2021. márc. 6. 22:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

10


Több ilyenről hallottam már, de a baráti körömben is azt látom, hogy a barátnőim kb. 150% többet fektetnek a kapcsolatba anyagilag és érzelmileg is. Vagy munka után még kizárólagosann csak ők foglalkoznak a gyerekkel, háztartással, bevásárlással stb.

Nemrég derült, ki hogy a szüleinmél is hasonló votl a felállás, csak apám mindig úgy állította be előttünk, hogy anyum a "lúzer". Közben ő volt a családfenttartó.

A fiútestvéreim is hasonlóan gondolkodnak, anyánk a bank, de közben leszarják.


És mégis előszretettel hangoztatják a mai napig férfiak, hogy a nő költi a pénzt, a feleség az élősködő, ha válás van a feleség visz mindent.

2021. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem fikázás a cél 3# A tök okos jelzőt... nem hinném hogy kocsiba ölni minden pénzt annyira kivitelező tett lenne!

Szeretem ezt az embert, szeretnék megoldást találni a problémára, mert a környezetemben lévők mindenki arra buzdít hogy dobjam ki ha amúgy is én tartom el, + a hozzáállása miatt, és én nem ezért mentem bele a házasságba! Reméltem hogy legalább ezen a platformon tud valaki érdemben hozzáfűzni valami pozitívat hogyan lehetne ezt az egészet helyrehozni, volt e valaki ilyen helyzetben.. és mi lett a vége? Ha számít valamit első szerelemből lett házasság mindkettőnk részéről, persze voltak előjelek” mármint a pénzzel kapcsolatban, hogy.. takarékos, aminek részben annó” örültem is, magamat is ilyen beállítottságúnak mondom, normális keretek között... olyan szinten eldurvult az egész hogy a fent említett mondatokat elhagyta a szája többszörösen az elmúlt 2 hónapban, nem tudom a hozzáállása miértjét, ez iszonyatosan zavar, egyik pillanatról a másikra lettem a legnagyobb ellensége, pedig, nem csaltam meg, családtagjaihoz normálisan viszonyultam, mindig is luxusautót akart magának, ami nem olyan régen meg is lett, szülei/az én segítségemmel, és itt kezdődtek a gondok...

Számtalanszor próbáltam vele ezt a helyzetet megbeszélni, hogy ezt így nem lehet, nemhogy házasságban, sehogy sem, azt mutatja érti, ő tudja... csak továbbra sem változtat a helyzeten.

Tettileg a maga módján kimutatja hogy szeret..

Azt a kocsit napi 25km tesz meg vele, szóval nem egy nagy táv.. semmi baja, de tuningoltatni kell” minden hónapban (előre be van jegyezve) szerelőnél van 2-5 napot (ez változó).

Olyan minthogyha ez a kocsi lenne az élete”.

Egy porszem van a kocsiban idegbajt kap, hát régen nagyon nem ilyen volt.

A nehogy nekem jó legyen jelzőt pedig arra kaptam, hogy megmondtam neki hogy megtetszett egy szakma (mentős) és hogy ki szeretném tanulni. Mivel tudja hogy van félretett pénzem, Oldjam meg magamnak” felfogással áll hozzá, a pénzem persze fogyóban a kocsi miatt..

Egyszerűen nem tudom felfogni hogy lett ennyire önző, és hogy miért áll így hozzám. Mellesleg köszönöm az eddigi hozzászólásokat. ❤️

Közös anyagi” rész nem igen van, én örököltem házat, benne lévő dolgok közül csak tv, meg számítógép ami az övé/közös lenne illetve az autó.

2021. márc. 7. 15:29
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

" Reméltem hogy legalább ezen a platformon tud valaki érdemben hozzáfűzni valami pozitívat hogyan lehetne ezt az egészet helyrehozni, volt e valaki ilyen helyzetben.. és mi lett a vége?"

Szerintem nagyon sok értelmes hozzászólást kaptál. Sajnos általában az ilyen házasságoknak nincs jó vége, és senki sem fogja hazudni, hogy náluk minden rendbejött, ha egyszerűen nem így volt.


"Ha számít valamit első szerelemből lett házasság mindkettőnk részéről"

Sajnos ebben az esetben nem számít. Minden ember szerelemből, szeretetből megy bele egy kapcsolatba. Senki sem választ úgy kizsákmányoló, bántalmazó személyt, hogy előre tudja, milyen.


"Egyszerűen nem tudom felfogni hogy lett ennyire önző, és hogy miért áll így hozzám. Mellesleg köszönöm az eddigi hozzászólásokat."

Eddig is ilyen lehetett, csak most érez annyira biztosnak, hogy kimutassa a foga fehérjét. Hiszed a felesége vagy, ráadásul el is tartod. Nem számít arra, hogy elválsz tőle, pedig szerintem is az lenne a legjobb út.

2021. márc. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer láttam egy videót, ami arról szólt, hogy ha megnézed egy kapcsolatban mennyire közösködnek az anyagiakban a felek, az nagyjából tökéletesen le is írja annak a kapcsolatnak a dinamikáját.

Amikor hatalmas a szerelem, akkor pénz nem számít, minden közös. Ahogy valamelyik fél elkezd kifelé figyelni a kapcsolatból, úgy egyre inkább vonja ki az anyagiakat is a kapcsolatából. Első blikkre azt mondanám nálatok is ez a helyzet, ha eddig nem volt ennyire ilyen...

Ezt csak úgy lehet helyrehozni, ha mindketten akarjátok és dolgoztok érte, új szabályrendszert állítotok fel.

2021. márc. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálad még nem telt be a pohár eléggé.


A kérdésed amúgy olyan: leégett a házam ti, hogy előznétek meg a tűzet?

Hát basszus belemész így egy kapcsolatba. És most jut eszedbe, hogy ez nem jó????? Te szoktál gondolkodni? Vagy csak történnek veled dolgok azt kész?

Már ne is haragudj, de bármi ami megmenthette volna a házasságod, azt még előtte kellett volna meglépni. Most már csak kármentesítés fog folyni akármit csinálsz. Legközelebb elébe menj a dolgoknak, mert az 1000x könnyebb és egyszerűbb.


Amúgy meg nem akarom a kisördögöt a falradra kenni, de ugye tudod, hogy a férfiak egy része miért erőlteti a luxus autókat? Ez következő gondolkodni valód, mert sajnos a megfejtés rád nézve aggályos lesz.

2021. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 lizzi77 ***** válasza:
Rájött a kedves férje, hogy nem elég megvenni a luxusautót,fenn is kell tartani, aztán beijedt, hogy nem marad pénze... casco,kötelező szervíz,meg gyűjt az extrákra... Neki most ez a szenvedélye, kissé függő lett. Vagy eltartod,vagy kifizeted a rezsit,és csak magadnak veszel kaját, elzársz mindent, amit elhasználhatna,pl.mosószert.Aztán vagy észbe kap, vagy nem.
2021. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!