Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tennétek? Hogy beszélem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek? Hogy beszélem ezt meg a szüleimmel?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel elhatároztunk hogy összeházasodunk. A szüleim kedvelik őt, jól egyeznek de amikor meghallották, mindketten majdnem megfulladtak.

A gond az, hogy én 20 éves vagyok, ő 21. Én első éves egyetemista vagyok, de van jövedelmem. A barátnőm pincérnő, neki nincs érettségije, sajnos nem volt meg a kellő anyagi lehetőségük.

Lenne hol lakjunk az sem probléma. Viszont nem szeretném hogy az esküvő rossz szájízzel szajlódjon le. Hogy oldódjon meg a probléma? Mit mondjak a szüleimnek hogy elfogadják a döntésem?



2021. máj. 10. 22:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%

20 éves, tanul, de van jövedelmi...na ugyan mi?


21 éves pincércsaj...a vendéglátás most van rottyon.

2021. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%
Ha annyira házasodni akarsz, házasodj. Felnőtt férfi vagy elvégre, hát akkor ilyen egyszerűen megmondod, hogy elérkezettnek látjátok az időt. Bár, 20 meg 21 évesen, ezt még én is nagyon korainak tartom. Szerethetitek egymást, együtt is élhettek, nem kell ezt még hivatalossá tenni egyelőre, mert ha pár év múlva bajok lesznek, egy válás még mindig komplikáltabb mint ha csak simán szétmentek.
2021. máj. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem amíg nincsen biztos állásotok, biztos anyagi háttér, addig én nem vágnék bele
2021. máj. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
58%
A te életed! Lehet itt mondani bármit, valakik úgyis vérig sértődnek. Csináld! Én mindig mindenkit arra biztatok, amit a fejébe vett! Most mondjam azt, hogy 20 évesen még gyerek vagy? Vagy azt, hogy sokkal jobb egy fiatalabb nő, aki nem fog rád öregedni idő előtt? Vagy azt, hogy nem leszel örökké fiatal? Vagy azt, hogy azzal a pár év tapasztalattal még azt sem tudod, mi lesz veled holnap? Vagy azt, hogy gőzöd sincs arról mit jelent egy házasság a mai világban nulla háttérrel, szinte gyerekkel? Vagy azt, hogy te biztosan megnézted azt a lány, megnézted hogy milyen családból jöt, milyen kraft van benne önmagára nézve? Vagy azt, hogy mi lesz veletek ha beüt egy baleset, betegség? Vagy azt, hogy mit fogsz lépni pár év múlva, amikor rájössz hogy nem ezt akartad? Vagy azt, hogy megvan a gyerek, de te még nem éltél, vagy a feleséged rájön arra, hogy nem téged akart? Sorolhatnám a kérdéseim napestig, de nem teszem, szóval hajrá, irány az oltár!
2021. máj. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
81%

#2! Hát, ezt semmiképpen ne mondogasd nekik, mert csak megerősíted bennük, hogy értékének vagytok. Tudod, senki nem úgy házasodik, hogy majd úgyis elválnak, a többséggel mégis megtörténik. Szóval a felnőtté válás első lépése, hogy felismered, nem vagy jós. Sírig tartó boldog kapcsolatra törekedni lehet, de garantálni nem.

A 3.hozzászólásodat viszont erősítsd meg. A szülők általában nem azért dolgoznak egy életen át, hogy majd a nehéz munkával összeszedett ház felét vigye egy idegen.😉

2021. máj. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
51%
Jav.értékének=éretlenek
2021. máj. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

3 éve járunk, nem élünk együtt.


Köszönöm a hasznos válaszokat!

2021. máj. 11. 07:04
 18/28 A kérdező kommentje:

11

Nem mindegy neked? Van és kész. És ő is dolgozik, elég szép fizetésért a szakmához képest.


13

Hála Istennek az anyagiakkal nincs gond. Ez nem okoz problémát.

2021. máj. 11. 07:08
 19/28 anonim ***** válasza:
74%

3 év, az semmi. Elsőre inkább költözzetek össze, vezessetek egyedül háztartást, aztán elválik. Ha utána is minden rendben van 2 évig, akkor legalább van valami alapotok. Igazából nem is értem, hova siettek ennyire, ha úgyis együtt akartok lenni életetek végéig. Ha azután vágnátok bele a gyerek témába, miután végeztél az egyetemen, és együtt éltetek pár évet, illetve már van munkád, akkor nem lenne családi hiszti. Addig meg vehettek egy kutyát, vagy macskát, amiről lehet gondoskodni.

De figyi, nekem igazából mindegy. Ha fontosabb, hogy most azonnal történjen, mint a családi béke, és a megfontoltság, akkor hajrá. Vagy összejön, vagy életre szóló leckét tanulsz meg.

2021. máj. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
80%

7#vagyok

Akkor költözzetek össze először, utána mehet a házasság. Így megmutathatjátok a szülőknek is, hogy készek vagytok elköteleződni, meg a főzés, takarítás, fenntartjátok a házat, ki tudjátok fizetni a számlákat és boldogok vagytok.

2021. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!