Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, nektek mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, nektek mennyire fontos, hogy a nő felvegye a házasságkötéssel a vezetékneveteket kötőjeles formában?

Figyelt kérdés
Zavarna, ha maradna a lánykori neve esküvő után is?

2021. máj. 22. 10:45
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nagyon sok dolgot összemostok, azért nem veszem fel a nevét, mert nem illik az enyémhez, nem hangzik jól együtt a kettő, az ő neve túl gyakori tucatnév.
2021. máj. 23. 11:47
 12/20 anonim ***** válasza:
Én most megpróbálok lemenni akkor hídba. 🤣
2021. máj. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem mondtam a menyasszonyomnak, hogy szeretném, hogy felvegye a nevem. Elvégre már nem a középkorban élünk, nekem ebbe nem lehet semmi beleszólásom, ez teljes egészében az ő döntése.


Ha meg akarta volna tartani a leánykori nevét, engem abszolút nem zavart volna.


Ő azt mondta, hogy szeretné hivatalosan is kifejezni, hogy hozzám tartozik, ezért maradt a "Kovácsné Szabó Jolán" formátumnál, ezt a házassági nevet választotta, részben megtartva a leánykori nevét is.


Vannak persze praktikus okai is, ha nem változik a név: okmányok cseréje, bankoknál, hitelintézeteknél, földhivatalnál, stb. mehet az ügyintézés. ;)

2021. máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Akik azt irtak, hogy nem tudni, hogy a gyereknek ki az anyja, ha nem veszi fel a ferje nevet: a gyereknek lehet ket vezetekneve. Es ha jol tudom pont, hogy ha a feleseg felveszi a ferj nevet, akkor nem adhatja a leanykori vezeteknevet a kicsinek.
2021. máj. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Úgy rémlik, hogy automatikusan az apa vezetéknevét kapja a gyerek, ha felvette a nő a hapsi nevét, ha nem. Hogy az anyáét vagy mindkettőt kapja, gondolom külön kérni kell.
2021. máj. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem ismerek olyat, akinél ez fontos lenne. Szerintem normális férfi nem szól bele abba, hogy a párja hogyan akarja a nevét használni.
2021. máj. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
86%
A feleségem önálló felnőtt ember, nem a tulajdonom, hadd rendelkezzen a saját nevéről anélkül, hogy én ezért duzzognék. Ez egy régről, nagyon más világból maradt hagyomány, ma már nincs különösebb jelentősége. Nálunk végül felvette, mert tetszett neki és jól passzol az eredeti nevéhez. De eszembe nem jutna ilyesmin fennakadni.
2021. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
15: nem kell külön kérni, a házasságkötés előtti szándékbejelentés során kell nyilatkozni arról, hogy a jövőbeli közös gyerekeknek milyen vezetéknevet akarunk adni. Nincs default, megjelölsz egy verziót.
2021. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Áááhhh....na ezt pl nem is tudtam. És ha a szülők nem házasok, csak lesz közös gyerek, ott a terhesgondozásnál van ilyen nyilatkozattétel vagy akkor van default?
2021. máj. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
69%
Úgy tudom, akkor az anya neve a default, a születésnél (vagy talán még a terhesség alatt) az apa nyilatkozatban a nevére veheti a gyereket.
2021. máj. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!