Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vannak még olyan párok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak még olyan párok, akiknél mind a férfi, mind a nő tagnak evidens, hogy összeházasodnak? És NEM 10 év járás után (hacsak nem gyerekként kezdtek járni), és NEM csak a becsúszott gyerek miatt. Ha léteztek, írjatok!

Figyelt kérdés

Elmondom mi van. Mit látok ismerősi körben.

Vagy a férfinek, vagy a nőnek nem evidens, hogy egybekötik az életület. Gyerek mellett se, gyerek nélkül se.


- Tervezett gyerek született? Nem veszi el! Egy éves lett? Továbbra se kéri meg a kezét! A nő meg csak vár, reménykedik, mentegeti a palit, hogy "nem romantikus típus", és biztatgatja magát, hogy " házasság nélkül is meg tudom szülni" meg "házasság nélkül is egy család vagyunk". Közben meg reménykedik, hogy a tohonya gamer krapek összeszedk magát és megkéri a kezét. És évről évre csalódik, hogy idén se...


- Akár 10 éveket is járnak úgy, hogy csak az egyik fél akar házasságot, gyereket, és ő b+ ennyit vár a másikra. Az összes igazán fiatal évét odaadja a várakoznásnak... Mert kapcsolatfüggő!!! És fél robbantani! És azt hiszi, hogy majd megváltozik a másik! Hogy majd később elveszi és lesz családalapítás! És mi az eredmény? Ott áll valaki, aki legkésőbb 24-26 éves akart gyereket, persze úgy, hogy házasságba szülessen, van is fix párkapcsolata 20-22 éves kora óta, és most ott áll 30 évesen hajadonon, gyerek nélkül, miért? Mert vár b+. (Egy olyanra, akiről nem tudja az alábbit: el akarta őt hagyni, ezért randizott más nőkkel titokban, csak nem jött össze, így maradt vele. Mert hogy mind a 2 fél kapcsolatfüggő, egyik ezért vár 10 évet, másik is ezért marad vele 10 évet.) És tudjátok mi van? Nem ám csak a házasságra meg a gyerekre vár ennyit, hanem az összeköltözésre! Mert hogy a másik arra sem hajlandó! Pedig a váró fél egyedül lakik saját lakásban, mehetne, hívja, de csak ott alszik, meg ott ebédel, aztán lakik anyuval otthon... Hogy várhat valaki 10 évet? Hogy dobhatja oda a legfiatalabb éveit?


2021. máj. 27. 11:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk nekem több ismerősömnek is evidens. A rokonságban is az szerintem majdnem mindenkinél.


Mi aránylag fiatalon 22 évesen jöttünk össze a férjemmel, kb. 4-5 év után döntöttünk a házasság mellett. Utána 2 évig esküvőt szerveztünk, majd még mindig nem álltunk rá a babaprojektre, mert én még egy-két évet dolgozni akarok előtte, de most gondolkodunk rajta, hogy még idén elkezdjük.


Amúgy unokatesómék is hasonlóan gondolkodnak, ők is most házasodtak, illetve a nővéremék azért házasodtak, mert addig nem akartak gyereket.


A másodunokatesómék is vártak 3-4 évet a házasság után a gyerekkel, szóval ők sem csak kényszerből házasodtak.


Szóval szerintem nagyon függ a közegtől...

2021. máj. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk is evidens volt, 4 év után házasodtunk, 20 és 21 évesen jöttünk össze, 8 éve vagyunk házasok.

Amúgy sokan félreértitek a kérdést. NINCS azzal gond, ha valakinek nem kell papír, amennyiben ezt a pár mindkét tagja így gondolja. A kérdező nem erről beszél, hanem arról, amikor az egyik fél (általában a nő) hiába vár, azaz szó szerint elcsesz 10 évet az életéből.

De amúgy nem tudom, ezen mit kell pattogni, aki ilyen ostoba, az meg is érdemli. Gondolom senki nem tartott pisztolyt a fejéhez, hogy maradjon az adott pasival. Várjon, dobja ki a fiatal éveit. Kit érdekel?

2021. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
64%
Miért fáj neked ha más pár nem akar megházasodni ?
2021. máj. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi a kérdés motivációja. Szidni az olyan hülye nőket, akik egy évtized alatt nem képesek az elvárásaikat egyeztetni a hapsijaikkal? Vagy supportolni téged, hogy milyen jól látod?
2021. máj. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%
igen. páromnak egyértelmű volt, hogy összeköltözünk és ha működik, megkér. megkért, összeházasodtunk, ennyi.
2021. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
71%
Vannak azért. A házasságok fele azonban válással végződik, és még nagyobb aránya rossz házasság. Az más kérdés, hogy családi háttér nélkül saját házad, lakásod nem igen lesz húszas éveid végéig / harmincas éveid elejéig. Így ha korán házasodik az ember, akkor válás esetén a vagyon fele-fele arányban osztódik. A bökkenő ezzel az, hogy az anyagi hozzájárulás többnyire 95%-ban a férfitől származik, a nők meg szeretnek ilyen Nagy János féléket "bevonni" a kapcsolatba. Az apám első házassága mintapélda erre. Férfiként egyáltalán nem éri meg házasodni, akkor vagy biztonságban, ha van házasság előttről vagyonod. Ez olyan bölcsesség, mint a titkos apasági teszt elvégzése a "gyereked" születése után.
2021. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk evidens volt, ez gondolom neveltetés és látott minta kérdése. Mindkettőnk családja vallásos is, nem vagyunk bigottak, de úgy gondoltuk, hogy gyereket csak házasságba szülünk, a mi családfelfogásunkba ez fér bele. Az meg, hogy más hogy szervezi az életét, a legkevésbé sem érdekel, ha ő úgy boldog. Nem is az én dolgom, meg őszintén szólva kedvem sincs azon filózni, hogy mások miért nem házasodnak. Közöm nincs hozzá.

Az a szitu meg, amiről te beszélsz kerdező, az meg egy szerencsétlen élethelyzet, de ebből csak az tud kilépni, aki benne van. Nekem is volt évekig ilyen párom, aki csak szóban hülyített azzal, hogy majd el akar venni, meg majd akar gyereket, aztán sehol semmi, hosszú éveket votunk együtt, aztán kiraktam, mert én tudtam mit akarok és rájöttem, hogy az exem csak szórakozik velem.(más baj is volt vele, de abba most nem megyek bele) Neki azóta se lett se felesége se gyerek, de még egy hosszabb távú kapcsolata se volt utánam, szóval egész biztosan jól döntöttem azzal, hogy kiraktam, csak azóta se értem minek hazudozott évekig nekem egy ilyen fontos dologban, mint a házasság és a gyerekvállalás.

2021. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

#16 Mondjuk szerintem ez is attól függ, hogy milyen körökben mozogsz. Mi a férjemmel egyszerre végeztük ugyanazt a szakot. Kb. ugyanannyit keresünk. Viszont a szüleim vagy öt milliót adtak nekünk az évek során + 50 ezer forintot fizetünk egy 2,5 szobás lakásért és egy kocsiért (ez a rezsi kb.), most már egy 6 éve biztos.


Az ő szülei is támogatnak minket, amikor tudnak, de két tanári fizetésből, inkább mi támogatjuk őket.

2021. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk az ismeretségi körben és a rokonságban is inkább a házasodás jellemző.

Akik azt írják, hogy egy darab papír: Hát azért osztozkodásnál nem mindegy, hogy 50-50 százalékban lesz elosztva a létrehozott új érték, vagy pedig a szerzett jövedelem arányában (mondjuk nő esetében ez szívás többnyire, mivel bár kereshet annyit - többet is - mint a párja, csak ha gyerek születik, azzal ő esik ki a munkából pár évre.)

Engem meg pl. ez a darab papír véd meg attól, hogy a férjem felnőtt gyerekei ne tehessenek ki ebből a lakásból, ha én élek tovább.

2021. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősi körömben sok ilyen van. Huszonévesek közt mozgok, tehát talán még nem is rajzolódhattak ki az örökké várós kapcsolatok, de én úgy érzékelem kifejezetten sok eljegyzés, házasság és gyerekvállalás van a környezetemben. Akikről tudom, hogy mondjuk legalább 4-5 éve együtt vannak, azok általában házasok vagy jegyesek. Két középiskola óta tartó (7 év) kapcsolat jut most eszembe, ahol még nem.
2021. máj. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!