Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Válaszút, egyedül nem megy?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válaszút, egyedül nem megy?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagy bajban vagyok.

Férjemmel hat éve vagyunk együtt, van egy két éves kisfiunk.

Férjem három hete elköltözött mondván, én mindenért bas@zogatom, utál hazajönni, állandóan piszkál, hogy kozmetikusnál voltam, az ő pénzéből, körmösnél voltam, az ő pénzéből, mindig hangoztatja, hogy az ő pénze. Valóban, ő nagyon jól keres, nem kell bölcsibe adnom a fiunk, egy évet még maradok vele itthon. De már nagyon kezd megalázó lenni ez az örökös pénz emlegetése, mindent erre hegyez ki. Három hete összevesztünk, ő szerinte én mindenért beszólok,ő már nem akar velem élni, ezért elköltözött. Munkája után mindig jön, játszani a fiával, de a cuccait nem hozza, azt mondta, bizonyítsak, hogy megérje neki, hogy vissza jöjjön.

Kérdeztem, hogy oké, de mondjon gyakorlati példákat. Azt mondta, hogy hódoljak be, legyek szolgalelkű, ne beszéljek vissza neki, mindent csináljak meg szó nélkül, hagyjam őt békén.

Hát köpni nyelni nem tudtam. Most normális az ilyen? Nagyon visszaél az anyagi helyzetemmel, hiszen én nem kapok fizetést, ezt is folyton hallgatom, hogy mit teszek hozzá a család fejlődéséhez.

Azt hiszem megfogok őrülni, de sajnos maradnom kell, nincs munkám, nincs családom, senkim nincs. Bölcsik, ovik zárva, az egyetlen időszakos bölcsi fizetős, 2.100 Ft /nap.

Ti mit tennétek a helyemben? Alázkodjak meg? Az elmúlt három hétben egy Ft - t nem adott, egyszer sem ment el boltba vásárolni.


2021. júl. 12. 21:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Keresnék munkát.
2021. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem futnék utána. Aki menni akar arra rá kell adni a kabátot
2021. júl. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ilyet mond, hogy hodolj be, hol a tisztelet? Ez már halott dolog.


Váljál el, fizessen gyerektartást te meg keress munkát.

2021. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Eddig ennek semmi jelét nem mutatta? Hogy ilyen? A 6 év alatt?


Az ilyeneknél ezt valahogy nehezen tudom elhinni..sorry


Hát ezt neked kell tudnod..én egy darabig nyelnék, közben tartalékolnám a pénzt, tennék félre és igyekeznék munkát találni közben hogy amikor majd lelépsz ne a 0ról indulj.


Persze ez is sunyi dolog, de ebben a helyzetben jobbat nem tudok.


Itt a következő élő pelda arra hogy egy nő se (de férfi se) szolgáltassa ki magát ilyen helyzetben!!

2021. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez örökre tüske marad sajnos. Tovább kell lépni.
2021. júl. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Próbáltam munkát keresni, 8-16 ig nem találtam. Ráadásul nem tudom hova tenni a kicsit, max szeptemberben tudok menni dolgozni, vagy amikor nyitnak a bölcsik, azt sem tudom így vesznek fel gyerekeket?
2021. júl. 12. 22:09
 7/25 A kérdező kommentje:
Így utólag voltak jelek. Teljesen eltávolodtam mindenkitől, amikor még dolgoztam, nem tettem félre, mert hogy éljünk az én pénzemből, ő jobban keres, akkor tegyük félre azt... Így azt érte el, hogy nekem nulla megtakarításom lett, ő meg szépen gyűjtötte. A kisgyerekünk születése körüli dolgokban sem segített,, mindent én vettem, azt mondta, hogy ha nekem tetszik pl az a baba kocsi, akkor vegyem meg. Sajnos nem láttam az orromtol, hogy mire megy ki a játék...
2021. júl. 12. 22:13
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező azért azt ne felejtsd el, hogy a házasság, vagyonközösség.


Persze, ha mondjuk házassag előtt örökölt/ vett házat/lakást az az övé. De ha neked csak egy 1/5 rész is van a neveden, akkor az már valami, mert akkor pl egyedül nem adhatja el.


Amit ő most megkeres, az NEM az ő pénze, hanem a TIÉTEK.

Itt jönnek a jogi buktatók meg a kérdés hogy ez mennyire fair v nem hisz lehet hogy ő keres 5x annyit így nem "fair" hogy te is költesz abból vagy ilyesmi, de másrészről meg a házasság erről szól jogilag. Szóval most ez már csak morális kérdés hogy fair-e vagy sem.

De az a te pénzed is. Házasság, ennyi.


Az biztos hogy én a helyedben abból a pénzből igyekeznék x összegeket szépen lassan félreteszegetni.

Sőt, akár a gyerek nevére befektetést. A lényeg hogy valahogy olyan módon elrakosgatni, hogy az ne nagyon tűnjön fel stb stb.


Szóval tudom hogy nem szép dolog, de ez van. Az élet sajnos sokszor nehéz és gonosz.


Amikor a szüleim váltak, apám pl,csak a jövedelme x részét vallotta be. Sőt nagyon valószínű hogy volt olyan bankszámlája amit nem vallott be és oda teszegetett el pénzt már jóval válás előtt.


Ez a fizetéséből, egyéb jövedelmekből és a gondtalan elköltözéséből könnyen lejött... etikátlan? Az! De a férjed is.

2021. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen, vagyonközösség, de én is etikátlannak tartom az igényemet a fizetésére, autójára. Nincs örökölt vagyona. Amilye van, azt mellettem (házasság előtt, majd utána) spórolta össze, amiért nem kellett a fizetéséhez nyúlni, vagy csak nagyon minimálisan. A jó fizetése kb két éve van, házasság után.
2021. júl. 12. 22:27
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem ad pénzt a kezembe, ritkán pár ezer Ft - t, hogy vegyek tisztítószert, a kozmetikus kb három havonta hat ezer, a körmös havonta egyszer négy ezer. Amit én kapok pénzt, azt nagyrészt kisfiamra költöm, pelenka, törlo, iszonyatos rohamban nő, nyáron már kétszer vettem neki cipőt, szinte egy méretet átugrott. Póló nadrág ugyan ez. Nem nagyzolni akarok, de kisfiamtol nem sajnálom, próbálok jó minőségű cipőt és ruhát venni neki. Amikor boltba megyek, férjem otthon maradt a kisfiúval, kértem pénzt, azt mondta nekem is van...
2021. júl. 12. 22:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!