Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elvárható egy férfitól, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárható egy férfitól, hogy egyedül tartsa el az egész családot?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves gyerekünk, sajnos a feleségem még soha nem dolgozott. Van lakáshitel is, meg idén kezdi az iskolát a gyerek, én meg este 8-ig dolgozok hétközben, sokszor hétvégére is kell munkát vállalnom. Feleségem, és az anyja is meg van győződve róla, hogy egy férfinak kell eltartani a családját.

Viszonylag jól keresek, de úgy érzem, ezt már nem sokáig bírom, kezdek kimerülni. Legszívesebben azt csinálnám, hogy ledolgozom a 8 órát, utána meg hazamennék, ha meg nem elég a pénz, így jártak, de sajnos a gyerekemmel tolnék ki. Ez így rendjén van, vagy simán sz@rul jártam?


2021. jún. 2. 10:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
98%

Legtöbb helyen a nő is dolgozik,

De mérlegeljetek megeri e, pl ha utána babyszitter kellene elhozza a gyereket iskolából az anyagi plusz költség stb. Nálunk én emiatt nem doglozok a fizum jó felét elvinné a reggel esti babyszitter mert az apa munkája is olyan, hogy nemtudna segíteni. Majd ha nagyobb önállóbb lesz a gyerek.

2021. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Noren1989 ***** válasza:
94%

Elvárhatónak elvárható, csak semmilyen realitásalapja nincs, a mai kereseteket, életszínvonalhoz kapcsolódó kiadásokat figyelembe véve.


Kitalálom: a mama is egész életében kerülte a munkát, igaz?


Én így olyan bő 75%-os valószínűséggel arra tippelnék, hogy ráb-sztál.

2021. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez addig működik, amíg a férfi ezt úgy tudja megtenni, hogy nem hal bele. Nem is értem a feleséged és a kedves mama hozzáállását. Ha téged agyondolgoztatnak, megrokkansz, neadjisten belehalsz: Ki fogja őket eltartani?

Az én barátnőm dolgozik és a kapcsolat elején meg is beszéltük, hogy figyeljük a másikat, mennyi teher van rajta és segítünk, ha kezd elbillenni a mérleg. (legyen az gyereknevelés, háztartás, munka, bármi)


Beszélj a feleségeddel erről. Ne a pénz, hanem az egészséged legyen a központi vitaelemed. (nyilván nem büdös neked a munka, de beledögleni sem szeretnél fiatalon)

2021. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
"feleségem még soha nem dolgozott" itt ez a baj. Nem az hogy most csak a gyerek miatt otthon van. Ez nem is fog dolgozni. Ezt már jóval korábban kellett volna megfontolni.
2021. jún. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%

Ha neked nem jó ez a fajta családmodell, akkor mi az istenért vetted el feleségül? De komolyan, nem értem, nem 1 éve vagytok együtt, eddig is tudtad, hogy így gondolkodik, miért most kezdesz el ezen gondolkodni?

Ha neked nem lenne megterhelő és te is ezt akarnád, akkor működhetne ez a modell, de nyilván te is érzed, hogy így nem fogsz tudni leélni egy életet.

2021. jún. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem megy el már pedig dolgozni, simán otthagynám és vinném magammal a gyereket, mert ilyen semmibe vevő feleség féleség nem is kellene.
2021. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanakkor egyben a Te hibád is, hogy hagytad, hogy így alakuljon és álljon hozzá.
2021. jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Na erre mondják, hogy ki milyen virágot szakít, azt szagolja.

Ezek szerint a feleséged így ment bele a kapcsolatba, és vállaltatok gyereket, akkor normális. 6 éves gyerek mellett bőven dolgozhatna, 3-4 éve, ha sosem dolgozott, akkor még a minimálist sem teszi hozzá anyagilag, ami a fizetése után járt volna. Nem beszélve arról, hogy a nők többsége nem akar ilyen kiszolgáltatott lenni.

Igen, lehet valaki háztartásbeli egész életében, ha az egyéni és/vagy családi érdek így kívánja, de ha ez neked nem felel meg, akkor meg kell beszélni. 1 gyerek, 6 éves, nem írtad, hogy speciális igényű, bőven nem az a kategória, hogy otthon kellene maradnia..

2021. jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Aki majmot tart, annak teljen banánra is!
2021. jún. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a modell működőképes LEHET, amennyiben a férj elég pénzt keres normális munkaidőben. De nem is értem, a feleségednek semmi igénye a közösen töltött időre? Mert ha hétköznap is estig dolgozol, hétvégén is dolgozol, akkor mikor töltötök együtt időt? Mikor vagy a saját gyerekeddel?

Illetve akkor, ha ennek van értelme, vagyis amit munka helyett csinál, az egyenértékű, esetleg többet ér, mint amit a munkával kereshetne. Mármint, nyilván, amíg kicsi a gyerek, a bölcsi sokszor jóval több pénzt vinne el, mint amit az anyuka meg tud keresni, az állami helyek száma igen kevés. Így sokszor megéri otthon maradni, főleg ha amúgy volt munkaviszonya, így normális juttatást kap. Értelme van, ha beteg a gyerek, és szintén sokkal több pénzbe kerülne a gondozása. Vagy van otthon mondjuk egy gazdaság, amit irányít vagy ott dolgozik be. De ha ő nem csinál mást, minthogy otthon van az amúgy egészséges gyerekkel ovi után, kétnaponta főz valamit, és részben rendben tartja a lakást, amúgy meg barátnőzik, azért az eléggé gáz. Főleg, hogy hamarosan ez a gyerek kamasz lesz (el fog repülni az az idő), és ha nem lesz másik, akkor még annyi dolga sem lesz, mert önállósodik, elmegy haverokkal, nem a szülők nyakán akar majd lenni.

A feleséged érdeke is lenne, hogy legalább egy alibi, 20 órás munkát csináljon, mert ha egyszer otthagyod, vagy ne adj isten, történik veled valami, rohadtul meg fogja szívni. Akkor is, ha vele maradsz, de a gyerek kirepül...

2021. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!