Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A magyar lakodalmak (nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A magyar lakodalmak (nagy általánosságban) miért ilyen kínosan alacsony színvonalúak, illetve ízléstelenek a mai napig?

Figyelt kérdés

Most ezalatt azt értem, hogy miért van az, hogy sok olyan, (a magyar esküvők jellegzetességévé vált) sláger dolog van a mai napig, ami kifejezetten ízléstelen, vagy színvonaltalan?


A pénz nem jó kifogás, egy sereg dolog van, amit olcsón is ellehet érni és jóval ízlésesebb, mint a mai napig aktívan velünk élő kínos dolgok.


Vegyük sorra a kínos dolgokat, amiket szinte már-már kötelezően tartalmaz az összes magyar lakodalom, néhány üdítő kivételt leszámítva.


Zene: Sajnos a legtöbb esetben ez ordenáré mulatós. Most nem azt mondom, hogy a Bécsi Filharmonikusoknak kellene klasszikusokat előadnia, de ne már, hogy nem sikerül végre ezen eseményeknek lerázniuk magukról a Kis Grófó - McHawer és a Teknő - Bunyós Pityu által fémjelzett nívótlanságot. Nem hiszem el, hogy ennél ne lenne jobb és kötelező részegen kornyikálni ilyen 'nagyszerű' szövegeket, mint hogy "hej, felrúgom a kutyámat, hej, lecsapom a babámat, silláromsallárom" meg "Hop zsámó, aranyeső a kiscsaládra". Nem is beszélve a divatból már régen kiment szövegeket, minthogy "összeverem olyan betyár módra a csizmámat"


Ételek: Sajnos, a legtöbb lakodalmon ez kimerül az újházi tyúkhúsleves - birkapörkölt kombóban. Mi lesz azokkal akik ezt esetleg nem szeretik, vagy nem ehetik meg valamilyen ételallergia vagy választott életstílus miatt? Sajnos sok helyen dívik még a "HA HA HA, akkor ne egyenek, ha ilyen hülyék!" stílus.


Külön említést érdemelnek az ún. 'előételek' vagy 'rágcsálnivalók'. Mi a ... szerelméért kell ennek majdnem mindig szikkadt pogácsának meg még szikkadtabb sajtos rúdnak lennie?



Vőfély jelenléte: Ez a legérdekesebb anomália, hogy ez a tch... 'szakma', még létezik és nem halt ki, legkésőbb a rendszerváltás idején. Az uniós csatlakozás feltételéül kellett volna szabni a vőfélyek nyugdíjazását, vagy legalábbis modernizációját, mivel egy az eseményt koordináló emberre szükség van, de lehetőleg ne altesti poénokkal ("mint egy lipicai lónak, akkora a fara"), 70 évvel ezelőtti retorikával (betyáros csizma, karikás ostor, családon belüli erőszak, kutya felrúgása stb.) vagy ósdi csasztuskákkal éljen.



És végül a legrosszabb, a "násznép" hozzáállása az alkoholhoz. Miért kötelező az, hogy a nem sofőr emberek szinte mind lerészegedjenek, sokszor hányásig, detoxig, sárga földig? Sokan mintha csak kibúvónak használnák az eseményt, hogy megint lehessen vedelni és utólag erre fogni. Bár sajnos a magyarok egy része (romákat is beleértve) rendszeresen csinálja ezt, isznak mindenre, örömre-bánatra-egészségünkre-emlékére-születésre-halálra.


Továbbá ott van még az a pátosz ami körbelengi a lakodalmakat, mintha az valami nagyszerű esemény lenne, pedig láthattuk a leírásból, hogy ezek egyáltalán nem magasztos alkalmak. Szinte minden második iparág lehúzásra rendezkedik be, sokszor milliós büdzsét elvárva még egy kínos színvonalú lakodalom esetén is.


Pedig szinte ingyen megoldhatóak az alábbiak: normális zene, nem lerészegedés, vőfély helyett ceremóniamester alkalmazása. Ételeknél persze rá kell fizetni a többféle étrend biztosítására (cukorbeteg, vegetáriánus stb.), és a szikkadt pogácsa helyett normális rágcsa kihelyezésére de ennek ára máris bevan hozva a gagyi dolgok mellőzésén.


Modernizáljuk már ezt az eseményt, épp itt lenne az ideje, így 2021-ben! Le az ósdi, dohszagú kellékekkel és eszközökkel, jöjjön el a modernebb világ üdítő színessége, ezen a téren.



#újítás #kínos lakodalmak #laGzi helyett laKzi kellene, hogy a helyes legyen #nesze neked nyelvtan #vőfélyek sürgős modernizációja #előre a haladásért
2021. szept. 15. 15:29
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
85%
Nem csak a lagzik ízléstelelenek, de sok más is sajnos. A zenei felhozatal sem nagy szám, vagy beütöm magyarul a Pinterestbe hogy "száraz virág dekoráció" vagy ugyanezt angolul "dry flower decoration" teljesen ég és föld a találati különbség. Hadd ne részletezzem melyik a stílusosabb, ízlésesebb. Pedig nem vagyok sznob, csak keresem a minőségibb dolgokat, és lám majd' mindig külföldi oldalakon akadok rá. Van persze itt is érték, mert akad de sosem azokat favorizálják, hanem a közízlést a gagyit fogják teríteni. Fényképes bögre szülinapra, luxus feleség mit mondott a blikkben stb.
2021. szept. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
68%

Annak ellenére, hogy elég liberális vagyok, plusz abszolút rongyrázásnak tartom ezekeket a sok milliós, izzadságszagú, kínos latzikat, bicskanyitogató számomra a kérdésed :)

Tudod, létezik egy olyan dolog, hogy hagyomàny. Tradíció. Ez minden nép esetén más, erősen összefügg a történelmi tényezőkkel. Magyarorszàgon ez a kultúra alakult ki. Amúgy én a jól megcsinált , hagyománytisztelő, vidéki lagzikat rettenetesen imádtam gyerekkoromban. Valószínűleg ma is élvezném, rég nem voltam ilyenben. Abszolút megértem, ha ez valakinek örömet okoz. Igazából mindenki esküdjön úgy, ahogy neki tetszik. Mit zavar az téged, hogy sok embernek ez tetszik? Ez nem rólad szól, róluk. A zene résszel egyet értettem, de csak mert igazán jó lagziban zenekar játszik mulatóst, nem kis grofo üvölt a hangfalból.

Minden egyes leírt mondatod visszatetszően sznob és felfuvalkodott. Én tuti nem szívesen barátkoznék veled, az én lagzimat nem kellene végigszenvedned :D utálom, amikor valaki ennyire nyomja ezt az uniformizáló, modernizáló szlogent. Szerintem az a jó, ha különbözőek vagyunk eltérő ízléssel, tehát aki így szeret mulatni és ez teszi boldoggá, az csinálja. Akinek nem tetszik, az meg ne, illetve nem kötelező elmenni egy ilyen eseményre fikázni és keitizálni :)

30/N

2021. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
80%

Sose mentem volna bele, hogy olyan esküvőm legyen, mint amilyet leírtál (számomra rémálomszerű), de akinek ez tetszik, aki így érzi jól magát, az hadd élje meg így. A nagy általánosságot túlzásnak érzem, mert az egyik jó magyar barátnőm esküvőszervező és ott többségében (mármint amikre elmentem segédkezni) nem ilyen volt. Ugyanakkor a lényeg továbbra is az, hogy a pár döntse el, milyen esküvője legyen, hiszen ez az ő nagy napjuk.


Külföldön házasodtam össze a külföldi férjemmel, így a mi esküvőnknek nem volt sok köze a magyar hagyományokhoz. Inkább az ő kultúrájából merítettünk, de elég sokféle nemzetiségű baráti köreink vannak, így mindenki hozott magával valami "sajátosat", de az alap elég rusztikus és bohém volt.

29/N

2021. szept. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
71%

A kérdésben vázolt esküvőt én mindenképpen kerülni fogom a sajátomon. A mulatós zenével vallatni lehet. Szerencsére a család és barátok is így gondolják, a párom meg végképp. Ételben sem a hagyományosakért vagyunk oda, bár azok is lehetnek finomak. A menyasszonytánctól és hasonlóktól egyenesen hideg ráz ki.

Én voltam azért nem egy olyan lagziban, ami nem olyan volt, mint a kérdésben leírt.

2021. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
77%

A mi esküvőnkön ezekből kb semmi nem volt (na jó, pogi meg sajtos rúd igen, de nem szikkadt). Ja, meg pia is sok volt.

Nehéz ezekkel a hagyományokkal szakítani. Nekünk azért sikerült, mert mindketten sokadik generációs pesti családból származunk. De még így is volt pár vidéki rokon, aki húzta a száját.

A mulatós zene valamiért nagyon bekattant a népeknek. Még itt is ha visszaolvasol kérdéseket, amikben mondjuk a pár nem akar mulatóst, leírják nekik, hogy akkor így ne is számítsanak jó bulira, meg milyen önzők, hogy az idősekre nem gondolnak, meg akkor minek hívnak vendégeket. Mintha az "idősek" csak mulatóst hallgatnának... Nálunk a szüleink meg a nagyszüleink sem hallgatnak mulatóst, sőt anyám szerintem ki is tagadott volna ha megszólal egy Aranyeső. De valamiért ez még az amúgy mulatóst nem hallgató emberekben is benne van, hogy ha lagzi, akkor ez kell.

Kaja: Ebben az a nehéz, hogy tényleg a hagyományos menü az, amit legnagyobb százalékban megtesznek az emberek. Húsleves, rántott vagy natúr töltött húsok, rántott zöldség, rizs-krumpli köret. Ezekkel nagyon nem lehet mellélőni. Persze, nyilván van aki nem szereti, de mondjuk egy sütőtöklevest sushival vagy egy kókusztejes csicseriborsó ragut arányaiban sokkal kevesebben. Az allergiásoknak, ételérzékenyeknek mindenhol volt eddig külön menü ahol voltam.

A pogácsával meg a sajtos rúddal tényleg nem értem mi a probléma, nyilván nem direkt szikkadtra kéri senki. Mégsem rakhatnak ki egy zacskó Cheetost a násznép elé.

Vőfélyt én ma már sehol nem látok, még a vidéki ismerősök lagzijain is ceremóniamester volt.

Az alkoholizmus meg népbetegség, ez van. De a lagzis piálást nem kell a magyarokra kenni, minden nemzet iszik az esküvőkön (nyilván kivéve ahol tilos az alkohol).

Majd te olyat csinálsz amilyet akarsz, ezekre a szerinted kínos esküvőre meg nem muszáj elmenni.

Amúgy szerintem a modern amerikai trendek is gázak, pl. "vicces" bevonulás, több zenéből összemixelt betanult "bolondos" nyitótánc, tarhálós versikék a meghívóban. Attól, hogy valami modern, még nem lesz jó.

2021. szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
29%
Mert itt is meglátszik a "szint" ami a proletár.
2021. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
91%
A hagyományok a népi kultúrából származnak. Lassan, idővel változnak meg, lassan formálja a kor közízlése. Már nagyon sok fiatal nem a hagyományos esküvőt követi.
2021. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
89%
Klasszikus, általad ócsárolt lagzim lesz. Pedig nem vagyok proli, elhiheted. De számomra ezek jelentik a lagzit. Ebben nőttem fel, és igen továbbviszem ezt a hagyományt. Lesz vőfélyem (nem ordenáré, teljesen normális), menyasszonytánc, kajálás, népzene némi cigányzenével keverve. Tánc, vonatozás. Hogy miért? Mert ez tetszik és pont letojom hogy ki mit gondol. Voltam provance stílusú esküvőn, ahol összeállított zenelista szólt meg jazz a vacsoránál. Kb senki nemtáncolt, nagyon feszengtem egész végig. Ettől még nem szólom le, mert a pár döntése volt. Az ő napjuk volt. Ugyanúgy ahogy az én lagzim az én - illetve a mi - napunk lesz. Ha valakinek nem tetszik, haza lehet menni nyugodtan.
2021. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
77%

Alacsony színvonal, alacsony igények.

Menj el egy NER lagziba ott nem lesz pogácsa meg mulatós zene. Lesz jazz énekesnő, milliós torta, milliós ruhák a meghívottakon, exkluzív színvonalú hely és Michelin csillagos étteremből származó menü francia sutemenyekkel. Ők azok akik nyugat- európai szintre “kuppálodtak” ki az elmúlt êvtizedben, azoknak a pénzéből akik úgy házasodnak mint ahogy körülirod.

2021. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
18%

El szerettem volna adni facebook csoportban néhány esküvői ruhát külföldről amelyek nagy márkák darabjai voltak csak nem éppen a legújabbak. De mindegyik címkés és új.

A végeredmény az lett hogy nem tudtam eladni mert a legtöbb menyasszony - akik az általad leírt lagzikat preferálták - magazinfotókkal keresték az álomruháikat amelyek általában milliós esküvői ruhák voltak. Mindezt pár tízezerért szerették volna megvásárolni. Mindegyik hercegnős ruhát akart hiszen ő az esküvőjén hercegnő lesz, miközben az álla felkopott és az értelmi szintje a nyolc általánost nem haladta meg. Ezek tartják az általad leírt esküvőket.

2021. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!