Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek akik házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek akik házassági szerződést írnak, azok igazán szeretik egymást vagy inkább arról szól, hogy a valószínűleg bekövetkező válásnál mindketten védjék a tulajdonukat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap beszélgettünk a párommal, akivel együtt élünk és felmerült, hogy mindketten szeretnénk szerződést irni majd, hogy akkor se legyen probléma ha esetleg válásra kerülne a sor.

Természetesen nem ebből indulunk ki, de az életben sajnos bármi bármikor megtörténhet és nem arról van szó, hogy forintoskodnank egymással.

Viszont sokszor hallom és olvasom, hogy ott, ahol szerződést írnak, rendszerint leszoljak a feleket, hogy ha így állnak hozza, hogy felmerülhet a válás gondolata, akkor egyáltalán miért minek házasodnak, amivel én nem értek egyet.


Ti mit gondoltok?

Írjatok szerződést vagy nem?


2022. ápr. 19. 11:02
A kérdező szavazást indított:
Igen, szeretnénk mi is írni.
Nem, mi nem fogunk írni.
27 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szóljanak le aztán ha ott vagyok jöjjön jól a szerződés. Én írnék, sokan kifordulnak magukból szakítás/ válás esetén és egy szerződés sok fejfájást megspórolhat.
2022. ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%

Mi idősebben (30+) házasodtunk, teljesen egyéretelmű volt, ki mit szerzett a házasságkötés előtt (ingatlan). Ezért felesleges volt írni, mivel ez mindig különvagyon marad. Az ajándék, örökség (szintén ingatlan) is.


A házasság után viszont minden később, KÖZÖSEN szerzett dolgot belenyomunk a közösbe, mivel született időközben gyermek is.

2022. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Esküvő előtt szerzett vagyon sose lesz közös.

Ha van 2 éve egy lakásod, megházasodtok, majd elváltok az ugyanúgy a tiéd marad.

Esküvő után szerzett vagyok pedig sosem lesz külön vagyon.


Mi nem írtunk, mert egyrészt nem akartunk úgy házasodni, hogy már most a válást tervezzük, másrészt nem nagyon láttuk értelmét

2022. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Mi is irtunk! Illetve, nálunk anyós szorgalmazta/dobta fel! Én meg mondtam, hogy jó, alairom, de akkor én is beleteszem a magam dolgait! Úgy mint, ha gyerek születik, akkor válás esetén enyem a gyerek felügyeleti joga, a ház, és az autó amit használok, és egy lakást azonnal a gyerek nevére irat születésekor, egy lakást pedig rám. - na ez már nem tetszett neki, 😏Szerencsére féfjem nem ellenkezett, na meg, másképp nem mentem volna bele abba, hogy szüljek. Hogyne!


B*sszam fel a karrierem, meg még kerüljek is kiszolgaltagott helyzetbe! Nem rossz a házassági szerződés, csak ne úgy nézzen ki, hogy aránytalan a férfi javára, mert fizikailag ő keresi a pénzt!

2022. ápr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hogy vannak ezek a dolgok, nyilván arra vonatkozott a kérdés, hogy ha veszek egy nemtudom 300.000 Ft-ős hűtőt egyedül én, akkor az ilyenkor nekem járna.
2022. ápr. 19. 11:53
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Arról kell külön papír. Kivéve, ha bizonyíthatóan öröklött/ajándékba kapott pénzből van.
2022. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Igen tudom.

Pont ezért kérdeztem.

Nem a folyamatra vagyok kiváncsi, hanem arra, hogy ti hogy gondolkodtok a kérdés kapcsán.

2022. ápr. 19. 12:16
 8/20 nemaRendőrség ***** válasza:
54%

Akkor ti esküvő után külön kasszán szeretnétek lenni?

Miért?

2022. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem akarnánk külön kasszán lenni.

De lesz olyan biztos, hogy valaki ezt veszi teljes egészében valaki meg amazt.

2022. ápr. 19. 12:30
 10/20 nemaRendőrség ***** válasza:
33%

És ha nincs külön kassza ezt hogy oldjátok meg?

Követni fogjátok papíron vagy excelben, hogy kinek mennyi pénze van a közös számlán?

2022. ápr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!