Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek akik házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek akik házassági szerződést írnak, azok igazán szeretik egymást vagy inkább arról szól, hogy a valószínűleg bekövetkező válásnál mindketten védjék a tulajdonukat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap beszélgettünk a párommal, akivel együtt élünk és felmerült, hogy mindketten szeretnénk szerződést irni majd, hogy akkor se legyen probléma ha esetleg válásra kerülne a sor.

Természetesen nem ebből indulunk ki, de az életben sajnos bármi bármikor megtörténhet és nem arról van szó, hogy forintoskodnank egymással.

Viszont sokszor hallom és olvasom, hogy ott, ahol szerződést írnak, rendszerint leszoljak a feleket, hogy ha így állnak hozza, hogy felmerülhet a válás gondolata, akkor egyáltalán miért minek házasodnak, amivel én nem értek egyet.


Ti mit gondoltok?

Írjatok szerződést vagy nem?


2022. ápr. 19. 11:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nem.

Ha elmegyek mondjuk boltba, akkor nyilván csak az én bankszamlam van nálam, tehát nyilván arról vásárolok.

Mem hiszem, hogy csak ott van házassági szerződés, ahol külön kasszán vannak a felek.

Plusz, úgy gondoltuk, hogy lesz egy közös számla

De azon kívül nyilván mindkettőnknek van félre tett pénze.

Nyilván abból arra és annyit költök, amennyit szeretnek és ha veszek valamit 70.000 Ft-ért a “saját” penzembol, az nem lesz közös.

2022. ápr. 19. 12:41
 12/20 anonim ***** válasza:
70%

Mi nem írunk, mert nem értünk egyet ezzel az elvvel (elég tiszta amúgy is, hogy ki mit visz bele a házasságba).

De amúgy én nem írom le azt, hogy tuti a válásra készül már, aki viszont másképp gondolja és köt szerződést.

Magánügy. Kössetek, ha mindketten úgy érzitek.

2022. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Igazad van. De leírhattad volna nagyvonalakban ki mit ad bele(ház, kocsi, milliók).
2022. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nekem nincs semmi, neki majd öröksége lesz, két lakás.
2022. ápr. 19. 14:01
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

14

Örökseg soha nem lesz közös vagyon

2022. ápr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Uristen. Tudom!!!!!

A kérdésre válaszoltam.

2022. ápr. 19. 15:42
 17/20 anonim ***** válasza:
85%
Mi is írunk. Így tiszta és igazságos. Nekem fura, hogy 77%-os válási rátával még vannak, akik megkérdőjelezik ennek a létjogosultságát.
2022. ápr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos nem ilyen egyszerű. A leghűsègesebb szerelmes tars is ugy kifordul magàbòl vàlaskor hogy csak nezel. Hiàba veszed külön vagyonbòl a hazassàg alatt szerzett vagyon vèlelme közös tehàt egy 6 eves perben bizonygathatod hogy a nagymamàd pènzèn vetted. Közben beleőszülsz. Hiàba a tied a lakàs ha odaköltöztök onnan nem teszed ki egykönnyen. Vagy tèged tesz ki ő ha pl lesz gyerek. Ùgyhogy az előttem szòlòk igazak de gyakorlatban sokkal bonyolultabb. Az ügyvedek nem tudjàk v ne.mondjàk el mert olyan brutàl elhùzòdò per lehet hogu nem erdekük
2022. máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Màs megközelìtesből lehet hogy èppen ők szeretik jobban egymàst,ès kinyilvànìtjàk hogy a hàzassàgi szàndèkuk mögött nincs semmi aljas anyagi èrdek. Ès ha egyszer mègis elvàlnak azt nem azért teszik,hogy a másikat lehùzzâk,hanem mert tényleg nem illenek össze. Ês akkor a válás nem évekig húzódó ,ügyvédek zsebét tömködő gyűlölködés lenne, hanem egymástól tisztességesen elköszönés.
2022. máj. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a felesègem keveset keresett èn sokat. Nagyvonaluan közös szamlàt nyitottam vele,ahol rajta volt sok különvagyoni pènzem is. Hò vegère mindig elfogyott mindkettőnk fizetese ugy hogy szabadon vàsàrolt amit akart. A valòper soràn mint negatìvumot hozta fel hogy közös kasszàn éltünk,azt àllìtotta hogy nem lehetett sajàt szàmlàja evvel kontrollàltam. Ugyhogy vàlàsnàl semmi sem jò.
2022. dec. 11. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!