Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek jogos a kérésem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos a kérésem, hogy adjunk túl azokon a bútorokon, amelyek nem tetszenek, ha közös tulajdonú ingatlant veszünk a párommal?

Figyelt kérdés

18 éves korom óta albérletből albérletre szálltam, és ezek mindig alacsony színvonalúak voltak, mert mindig a spórolás volt számomra az első, mert ilyen régóta vágyom arra, hogy saját otthont építsek ki.

Az utóbbi években azonban már a párom saját tulajdonú lakásában éltem. Már mikor elsőnek nála jártam azonnal szembetűnt a lakás kontrasztja, hogy vannak nagyon rikító, habos-babos, virágos, színes, fodros, csipkés bútorok, dekorációk kiegészítők és visszafogottabb darabok. Később kiderül, hogy onnan ered ez a nagy különbség, hogy anyósjelölt szeret a fiának vásárolni cuccokat a lakásába, de úgy, hogy a saját stílusában, és abszolút nem passzol a két világ. Páromat pedig látszólag nem érdekli, ő simán berakja a harsány, rózsákkal díszített ülőgarnitúrát egy szolidabb, teljesen más színű szobába.

Ezek az anyós által felvásárolt dolgok soha sem tetszettek, de egy szót sem szólhattam, mert a páromé a lakás. Nekem kellett itt alkalmazkodni.

Azonban hamarosan elérkezik a pillanat, hogy ingatlant vásároljunk, ami már az én tulajdonom is lesz, és közel 10 éve vért izzadok, hogy megszerezzem. Őszintén szólva mivel ennyit dolgoztam ezért, nem akarok többet alkalmazkodni, mivel egy évtizede élek olyan helyeken, amelyet nem találtam elég otthonosnak.

Párom át akarja költöztetni a dolgainkat, de én még szeretném neki mondani, hogy csak azok a bútorok és kiegészítők jöhetnek, amiket én is szeretnék. Szeretném végre a saját stílusomban, de természetesen párommal egyeztetve berendezni a házat, de a harsány, hivalkodó dolgokkal szemben zéró toleranciám van, mert egyszerűen taszítanak.

Sajnos anyós jelölt sértődékeny, és nem biztos, hogy ezen lépésem miatt nem haragudna meg rám.

Szerintetek jogos lenne, ha ennyire rugalmatlan lennék e témában?


2021. dec. 14. 21:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%
Engem nem érdekelne az anyós, nem neki/vele élek. Neki is elmondanám ezt, hogy a saját ízlésed szerint akarod a (részben) saját lakásod berendezni. Ha nem akarsz konfrontálódni, akkor vigyétek át, aztán 1-2 év múlva cseréld le.
2021. dec. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy rugalmatlan. Saját lakásodat úgy rendezd be ahogy neked tetszik, nem ahogy anyós vagy bárki más mondja. Pároddal beszéld meg ezeket a dolgokat
2021. dec. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Savlekotő ***** válasza:
86%

Sose értettem miért anyós rendezi be a fiatalok élet terét.. Pedig vén vagyok.. Itt amúgy se anyós a fő gond hanem a párod hogy totál mást akartok,de egy szót sem szólhattam, mert a páromé a lakás. Nekem kellett itt alkalmazkodni.

Az újban se lesz szavad..

2021. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
#3 saját megítélésem miatt nem szóltam, nem azért, mert ő kötötte ki, hogy nem szólhatok bele. Persze finoman céloztam arra, hogy szerintem az nem illik oda.
2021. dec. 14. 21:57
 5/29 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen érthető az igényed, de azért egy hozzáértővel nézesd meg a kidobni szánt bútorokat, nincs-e közöttük értékesebb (antik) darab, amin érdemes lehet elmélázni.
2021. dec. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%
Anyós nem izgatna , de számomra furcsa hogy eddig nem beszéltetek erről, es az is hogy tartasz a párod reakciójától. A ti otthonotok a ti ízlŕseteket kell tükrözze, ez alap, bár nem értem párod lakásában ez miért nem volt egyértelmű. Itt az a kérdés a párod mennyire áll az anyja befolyása alatt. Ha ragaszkodik a csaladi szirszarokhoz az anyja kedvéért az nem jó jel.
2021. dec. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%
4, de a célozgatásnak mi értelme van? Lrhet le sem esett neki. Lakasvasarlas elott kellene ilyeneket tisztázni, nem csak a bútor miatt hanem mert legalabb megtanulnatok egymassal megbeszelni a problemakat.( 6.voltam)
2021. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
#6 mióta ott vagyok mindig együtt vásároltunk a párommal lakberendezési tárgyakat és bútorokat, mindig kikérte a véleményemet, az anyós szülinapra/karácsonyra/névnapra állít be ezekkel a cucokkal, így ő választ. Egy utalvány hasznosabb lenne részéről, de ő teljesen meg van győződve hogy ezzel jót tesz, ami az ő nézőpontjából ez teljesen érthető. Sajnos vele eddig kerültem a konfliktust, mert nagyon sértődékeny, érzékeny és egy pillanat alatt felveszi a mártír szerepet és nekem ez a dráma nem hiányzott. Inkább néztem tovább a számomra nem túl esztétikus tárgyait, amit adott.
2021. dec. 14. 22:06
 9/29 anonim ***** válasza:
44%
Úgy rendezd be, ahogy te akarod!!!
2021. dec. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%

Úgy rendezd be, ahogy te akarod!


Miért is? Közös lakás lesz, és a párja meg szeretné vinni a cuccait. Neki pont annyi hogy van hozzá.

2021. dec. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!