Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire igaz szerintetek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire igaz szerintetek az állítás?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy az ember nem azt veszi el feleségül akibe a legjobban szerelmes, hanem akivel épp az adott életszakaszban együtt van, amikor “illik” házasodni?

2022. ápr. 22. 19:01
A kérdező szavazást indított:
Igaz
Nem igaz
43 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Mivel a többség eleve nem szerelemből ,hanem valamilyen érdekből (kényelem,állandóság,gyereket akar,anyagi szempontok,CSOK stb.) házasodik, így a kérdés inkább költői.
2022. ápr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Osztom az elsőt, sok embernek nem tiszták és önzetlenek a szándékai ezt én is tapasztaltam. Meg vannak kisírt házasságok, mert jön a gyerek vagy mert idő van, úgy se lesz jobb, a főnök lánya jó parti, ugyanez nőben nem szerelmes de a pali informatikus es jól keres stb. Stb.
2022. ápr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Több szempontból sem igaz. Nagyon hülye, aki azt veszi feleségül, akibe legjobban szerelmes, rég elmúlik a szerelem, jó esetben, mire a házasság szóba kerül. Sokkal fontosabb, hogy tudsz -e valakivel együtt élni, hasonló -e a jövőkép, mint a szerelem. Az meg hogy mikor illik a legkisebb szempont, ha valaki tudatosan választ.
2022. ápr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos nagyon igaz a férfiakra. Szerelemből a nők szoktak házasodni.(Persze közülük se mindenki.)
2022. ápr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Hát alapvetően nem vagyok együtt valakivel ha nem szeretem, tehát az elméletedet részemről megbukott.
2022. ápr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a szerelem elmúlik, nem is olyan későn, utána más tartja össze a kapcsolatot vagy semmi, ráadásul ahogy telik az idő, és egyre több partnere volt az embernek, úgy egyre nehezebb szerelmesnek lenni, végül már nem is tud szerelembe esni. Ezért is olyan rossz, ha egy férfi vagy egy nő későn talál partnert, későn veszíti el, mert ekkor csak nagyon kevés esetben nem egyoldalú a szerelem, valószínűleg sohasem tudja meg, milyen az, ha valóban kölcsönösek az érzelmek.
2022. ápr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Hát azért én cáfolnám azt, aki szerint a pasiknál ez a "szerelem nélkül, akivel éppen vagyok" dolog a jellemző, szerintetek miért olyan gyakori jelenség, hogy 2x-3x évesen 7-8-10 év járás után az esküvő hiánya miatt szakít egy pár, majd a pasi a következő csajt 1-2 éven belül elveszi és gyereket csinál neki? Személyesen több ilyet is ismerek, és nekem ez igenis arra enged következtetni, hogy ha nem érzik magukat kellően jól, szerelmesen, megbecsülten, akármi a kapcsolatukban, nem gondolják úgy, hogy a másik féllel akarnak megöregedni, akkor tökmindegy, hány évesek, nem fogják házasságra adni a fejüket.
2022. ápr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk nem múlt el a szerelem évek után sem, de az ismeretségi körömben tényleg ez a ritkább eset sajnos.

Főleg a húszas évek végén, harmincas évek elején azt látom sok férfinál, hogy elhatározás kérdése az egész, elhatározza, hogy most megkomolyodik és a következő párkapcsolatában megházasodik (és a nőbe nem is szerelmes). Nőknél is ugyanebben az életszakaszban hasonlót látok, talán ott még inkább több a kétségbeesett nő, aki képes úgy is házasodni, hogy nem szerelmes, fontosabb számára az, hogy x időn belül családot alapíthasson.

2022. ápr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Talán 100 éve, amikor illett házasodni, és adott egy bizonyos társadalmi megbecsülést, hogy valaki családos.

Ma inkább divat házasságellenesnek lenni. Egyáltalán nincs olyan kor, amikor "illik" házasodni. 20 és 60 között teljesen elfogadott.

Inkább olyan van, hogy x év járás, pláne x év jegyesség után azért illik összeházasodni. Ahol 10 éve nincs előrelépés, ott a család már szokott célozgatni. De idegeneket ez se érdekli.

2022. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

19:22


Ez nem az én “elméletem” csak hallottam innen onnan ilyen kijelentéseket, és érdekelt ki hogy látja.

2022. ápr. 22. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!