Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Aki felvette a férje teljes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki felvette a férje teljes nevét, megbánta? (Pl.: Kovács Béláné)

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú és bonyolult vezetéknevem van, a párom vezetékneve is ritka, de legalább rövidebb és egy fokkal kevésbé bonyolult. Valamilyen formában mindenképp szeretném felvenni a nevét, a legjobban talán a Kovács Béláné forma tetszik, de félek hogy utólag megbánnám.

A Kovács Béláné Hosszúnevű Csenge Mária túl hosszú lenne.

Esetleg még a Kovács Csenge Mária jöhetne szóba, de ez kicsit olyan mintha tesvérek lennénk, ráadásul a neve ugyanarra a betűre végződik, mint amivel az enyém kezdődik, így szóban összeolvad

Szívesen hallgatnék tapasztalatokat, előnyöket, hátrányokat olyanoktól akik a férjük teljes nevét felvették.



#házasság #névváltoztatás #házassági név #házassági névváltoztatás
2022. aug. 1. 15:59
A kérdező szavazást indított:
Jó a Kovács Béláné forma
Nem jó a Kovács Béláné forma
26 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%
Igen, üdv Bu.zi Béláné
2022. aug. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Kovácsné Hosszúnevű Csenge Mária? (Béla nélkül)
2022. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem ez nem érint, de sok embert ismerek aki felvette a férje teljes nevét, de több évtized után már gyűlölte, mert szerinte ez elvette a "személyiségét", olyan mintha az ő (igazi) neve nem is lenne fontos, mintha el lenne nyomva, amit meg tudok érteni. Nyilván nincs elnyomva de hosszú évek után simán benne van a sokadik aláírás után, hogy ilyen érzés. Szerintem mindenképp tartsd meg valamilyen szinten, és te ne csak egy ,,né" legyél.
2022. aug. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

én a vezetéknevemet cserélném a férjem vezetéknevével.

voltam -né, de megbántam

2022. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
megtartottam a lánynevemet
2022. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nincs annál rémesebb, mint amikor egy nőnek férfi neve van, csak hozzácsapják, hogy -né. Annál bármi jobb.
2022. aug. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Ezt az "olyan, mintha testvérek lennénk" kifogást ki találta ki? Itt többször olvastam, élőben egyszer hallottam. Külföldön ez simán normális, hogy így veszed fel, itt is az, nem hiszem, hogyha mondjuk Facebookon ki van írva neked, hogy a házastársad Kovács Béla, azt fogják hinni, hogy te vérfertőző kapcsolatban vagy a bátyáddal :D Vagy ha bemutat téged egy céges bulin, nem hiszem, hogy azt gondolnák, otthon hagyta az asszonyt és inkább a húgát hozta. Én még nem vagyok házas, de biztos, hogy a párom vezetéknevét veszem fel, mert tetszik, jól hangzik a nevemmel és eszembe se jutna, hogy a tesójának hisznek :D


A Kovács Béláné meg nekem olyan, mintha nem lenne saját személyiséged. Régen ez volt a divat, de volt is benne valami, hogy az úr a főnök, a nej meg tulajdon. De úgy veszed fel, ahogy akarod, de szerintem ennél bármi jobb.

2022. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Nekem az az egy bajom van a Kovács Bélánéval, hogy nem tudom ki vagy, hogy hívnak. Nem hiányozna a keresztneved? Hogy nem “Kedves Csenge!”, hanem “Kedves Béláné!” lenne mondjuk a megszólítás, ha levelet/emailt kapsz? Az “identitás” kérdése nekem egyedül itt bajos. És ha megtartanád a neved és nem vennéd fel az övét?

Az én páromnak nagyon jól hangzó vezetékneve van, én is agyalok, hogy Pasqualini Edina, vagy Pasqualini-Nagy Edina legyek majd (egyik név sem “valódi”, csak példaképpen)

2022. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Simán Kovács Csenge Mária?

De nekem is a Kovácsné-Hosszunevu Csenge tetszik a legjobban. Ez most a divatos és talán a legjobb is.

2022. aug. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szép női nevek vannak, szerintem rettenetesen, ha egy nő "Béláné lesz".


Tudom régen ez volt a szokás.. de manapság szerintem ennek már semmi helye nem kellene hogy legyen.

2022. aug. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!