Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem betegesen féltéken...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem betegesen féltékeny, pokollá teszi az életem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A feleségem extrém módon féltékeny lett az utóbbi egy évben. Fokozatosan lett egyre rosszabb a helyzet, mára már ott tartunk, hogy 2 naponta elhangzik, hogy ő ezt nem bírja, váljunk el az én érdekemben is. Teljesen alaptalanok a félelmei/vádjai, mellőz minden logikus gondolkodást, amikor elborul az agya, és ez egyre csak rosszabb.


A helyzetet nehezíti, hogy van egy egy éves lányunk, akit mindketten imádunk (meg egyébként egymást is nagyon szeretjük, legalább is én őt nagyon). Pszichológushoz is elkezdtünk járni, hátha segít valamit, de egyelőre nincs változás. Egy óriási, feloldhatatlan csapda szituációban érzem maga :/, és nem tudom, mit tegyek. Teljesen transzparens az életem előtte, Facebook, Insta, e-mail címem jelszavait ismeri (szokta is ezeket ellenőrizgetni), mégis megállíthatatlanul gyártja a képtelen elméleteit rólam és a vélt viszonyaimról, hogy pl. van egy titkos másik telefonom, néha már halucinál is, hogy hallja a másik telefon hangjelzését :/


Nem szeretnék konkrétumokat írni, de ehhez hasonló őrült vádakat kell elképzelni, és mindig nekem kell bizonyítanom, hogy a vádpontjai tévesek. (Már amennyire ez lehetséges, mert meglepően fejtörős tud lenni, hogyan győzzem meg őt az állítása ellenkezőjéről)


Végtelen energiám van már abban, hogy ezt a szituációt kezeljem. Ha kedves vagyok vele, az is gyanús neki, mert biztos büntudatom van, vagy a "titkos kapcsolatom" kezd jól alakulni, ezért vagyok feldobva.


Én 28 éves vagyok, ő 23. Pár hónapja már otthonról dolgozom, nem járok sehova szinte. Nincs egyikőnknek sem olyan programja, amit a másik nélkül csinálna, tehát elméletileg minden adott lenne, hogy egy betegesen féltékeny típus megnyugvásra leljen, és mégsem ez történik velünk :/


Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Mi lett a vége? Mit lehet tenni ezellen?

Sokszor attól félek, hogy hiábavaló minden erőfeszítésem, mert látszólag nem értékeli, hogy én ennek ellenére is szeretem őt, hogy ennyire elviselhetetlenné teszi a napjainkat.



2022. szept. 14. 15:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
25%

> Lehet, hogy ideje felvennem a kesztyűt?

mindenkepp, magatol ez nem fog csillapodni.

egyszer az egyik ilyen exem kemeny 5 honapig volt kepes turtoztetni magat, amikor gondoltam "tesztelem". Elmeseltem neki oszinten, hogy volt egy lany az egyik helyen, akinek tetszettem, de en kerek perec elutasitottam, mert hogy van csajom.

1 napig tok orult, hogy oszinten elmondtam neki es buszke volt, utana ugyanugy terrorizalt, hogy szerinte megis kamuzok, meg valszeg meg is dugtam azt a csajt, csak nem akarom elmondani stb. veget is ert a lamour.


ha fontos neked, akkor probalj rajta segiteni, de sok remenyt ne fuzz hozza. ez az O harca.

2022. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
60%
11-nek: én is azt gondolom, hogy nem tudnak ezekkel a durva démonjaikkal megküzdeni és komplett történeteket találnak ki a férjük/barátjuk privát életéről. És ezen más nem tud segíteni.
2022. szept. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
89%
Voltam ilyen kapcsolatban, pár hónap után ki is dobtam a csávót. Mégis mit képzel valaki, hogy más üzenetei közt turkál? Nincs titkolnivalóm, de ez beteges dolog, én soha nem kutakodnék a párom telefonjában. Vagy elviseled, vagy elválsz. Sajnos az ilyeneken kezelés se segít.
2022. szept. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
87%

nekem a legdurvabb az volt, amikor megkert, hogy hozzam haza a baratnojet BP-rol (en ott dolgoztam, o ott tanult), a csaj nem kulonosen volt szep, de jot beszelgettunk.

majd ezek utan a parom elkezdett kombinalni, hogy ez megsem volt jo otlet, mert most mar tudjuk egymas telefonszamat es Pesten barmikor talalkozhatunk. Hiaba mondtam, hogy figyu, de nekem nem is tetszik a csaj, megis mert tennek ilyet (azon kivul persze, hogy ot szeretem)?

Valasz:

-majd tobbszor talalkozol vele biztos megtetszik.


azt hiszem ez mindent elmond :) :(


azota neki van 1 papucs ferje, akit o iranyit 100%-ban es igy ra nem feltekeny. vannak ilyenek is.

2022. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
73%

soha nem adnám ki senkinek, még a páromnak sem semmilyen jelszavamat!

ez már önmagában toxikus!

ráadásul törvénybeütköző, mert levéltitkot sért folyamatosan.

bárki ír neked bármelyik platformon, abban a hitben, hogy csak te látod, és ott a 3. fél, a nejed, akire ezek akkor sem tartoznak, ha nem megcsalástól van szó.

bárki leírhat neked olyan adatokat, információkat, személyes közlendőket, amit kizárólag neked szán... ennek a jogi hátterével jó, ha tisztában vagy.


és a hisztis nődön nem is tudom, mi segítene... lehet mentálisan zakkant...

2022. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
87%

-majd tobbszor talalkozol vele biztos megtetszik.


Ez jó... nyilván mindenre van elméletük.


Részvétem, uraim. Nagyon durva lehet így élni.

2022. szept. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
90%

Ez (a hallucinacioval) mar egyertelmuen az a szint, ahol gyogyszeres kezelesrol kellene beszelni, es nem bantasbol mondom, hanem komolyan! Pszichologus a MINIMUM.


Teljesen rossz uton jarsz azzal, hogy adod ala a lovat es nem mesz sehova, meg megadod neki a jelszavaidat. Magamrol tudom, hogy sokkal inkabb belelovaltam magam a feltekenysegbe azoknal az exeknel, akik tutujgattak, hogy "de hat hidd el dragam...", mint a mostani baratomnal, aki azt mondja, hogy "tudom, hogy ez nehez neked, szornyu erzes a feltekenyseg, de most elmegyek meginni valamit a barataimmal - minden rendben lesz, SZERETLEK" (a megersoites fontos nekem ilyenkor). Nyilvan ne ess at a lo masik oldalara sem (mint az exeim), akik egyszer csak besokkaltak es kozoltek, hogy ket hetig ne talalkozzunk, meg ilyenek.

Huzz hatarokat es tartsd/tartasd be oket!

2022. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
95%
Te semmit nem tudsz tenni, azon kívül, hogy megteremted a lehetőségét, hogy a pszichológussal minél többet tudjon találkozni, már, ha megtaláltátok azt, aki neki megfelelő.
2022. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a hormonok miatt történt valamiféle "folyamat" a testében és ezáltal felborult nála valami?


Én azért egy pszichiátert megpróbálnék keresni, akinek valami hasonló lehet a szakterülete (terhesség utáni váltzotások,stb.)


Esetleg nem történt valami komplikáció a szülés közben, ami nagy törtést okozhatott nála? Esetleg nem lehet, hogy nem érzi magát már teljesértekű nőként?

2022. szept. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
95%
Paranoiás féltékenység, nagyon rossz éreztem évekig ezt. Sajnos szinte irányíthatatlan volt, és megnehezített mindent..
2022. szept. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!