Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem betegesen féltéken...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem betegesen féltékeny, pokollá teszi az életem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A feleségem extrém módon féltékeny lett az utóbbi egy évben. Fokozatosan lett egyre rosszabb a helyzet, mára már ott tartunk, hogy 2 naponta elhangzik, hogy ő ezt nem bírja, váljunk el az én érdekemben is. Teljesen alaptalanok a félelmei/vádjai, mellőz minden logikus gondolkodást, amikor elborul az agya, és ez egyre csak rosszabb.


A helyzetet nehezíti, hogy van egy egy éves lányunk, akit mindketten imádunk (meg egyébként egymást is nagyon szeretjük, legalább is én őt nagyon). Pszichológushoz is elkezdtünk járni, hátha segít valamit, de egyelőre nincs változás. Egy óriási, feloldhatatlan csapda szituációban érzem maga :/, és nem tudom, mit tegyek. Teljesen transzparens az életem előtte, Facebook, Insta, e-mail címem jelszavait ismeri (szokta is ezeket ellenőrizgetni), mégis megállíthatatlanul gyártja a képtelen elméleteit rólam és a vélt viszonyaimról, hogy pl. van egy titkos másik telefonom, néha már halucinál is, hogy hallja a másik telefon hangjelzését :/


Nem szeretnék konkrétumokat írni, de ehhez hasonló őrült vádakat kell elképzelni, és mindig nekem kell bizonyítanom, hogy a vádpontjai tévesek. (Már amennyire ez lehetséges, mert meglepően fejtörős tud lenni, hogyan győzzem meg őt az állítása ellenkezőjéről)


Végtelen energiám van már abban, hogy ezt a szituációt kezeljem. Ha kedves vagyok vele, az is gyanús neki, mert biztos büntudatom van, vagy a "titkos kapcsolatom" kezd jól alakulni, ezért vagyok feldobva.


Én 28 éves vagyok, ő 23. Pár hónapja már otthonról dolgozom, nem járok sehova szinte. Nincs egyikőnknek sem olyan programja, amit a másik nélkül csinálna, tehát elméletileg minden adott lenne, hogy egy betegesen féltékeny típus megnyugvásra leljen, és mégsem ez történik velünk :/


Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Mi lett a vége? Mit lehet tenni ezellen?

Sokszor attól félek, hogy hiábavaló minden erőfeszítésem, mert látszólag nem értékeli, hogy én ennek ellenére is szeretem őt, hogy ennyire elviselhetetlenné teszi a napjainkat.



2022. szept. 14. 15:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
60%
Tudatosan kellene más fókuszra váltanie
2022. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
6%

Szülés utáni depresszió lesz ez. Változott a teste, fel hogy már nem szereted, tag ott lent és nem jó neked.

Rengeteg szeretetettel, dicserettel nem lesz féltékeny (annyira :))

2022. szept. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
91%

A féltékenységre nincs gyógyszer, mert nem betegség, hanem valami tünete. Természetesen lehet olyan betegsége, amire gyógyszer kell, és ha a betegség kezelve van, akkor a féltékenység is normalizálódik. Én egyszer beszélnék vele erről és elküldeném pszichológushoz, egyértelművé téve, hogy ezt benne kell kezelni, nem benned. Ha ő nem hajlandó, akkor valóban tönkre fog mennyi a kapcsolat, és felvázolni egy lehetséges jövőképet külön, illetve a jelent, amiben szeretitek egymást és boldogok is lehetnének, ha ezen sikerülne változtatni. Legyen egyértelmű, hogy megéri küzdeni.

A másik, hogy mindig többes számban beszélsz a pszichológusról, pszichiáterről, ezzel csak megerősíted benne, hogy neked is van sarad EBBEN.(Másban természetesen lehet, de így olyan, mintha a féltékenységet te idéznéd elő.) Ha jártok is párterápiara, neki amellett szüksége van EGYÉNI terápiára is.

2022. szept. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
100%

Nem olvastam az összes kommentet, de nem olyan régen láttam egy videót, ahol egy pár meséli el a hasonló történetüket. Gyakorlatilag a hölgy szülés után pszichózist vagy valami hasonlót kapott. Teljesen alaptalan tévképzetei alakultak ki a párjáról, annak családjáról. A nő teljesen meg volt győződve bizonyos dolgokról, ijesztően. Végül orvoshoz vitték, kezelték és jól lett a hölgy, belátta hogy csak a betegség beszélt belőle. Hallucinált is korábban.

Illetve van egy nagyon jó barátnőm aki bipoláris zavarban szenved, és ő mesélte hogy néha régebben amikor még nem volt kezelve elég durva dolgokat képzelt be. Nem biztos hogy ez a gondja a feleségednek, de szerintem érdemes kivizsgáltatni.

2022. szept. 15. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
87%
Egytértek, pszichiáterre van szüksége. A gyerek érdekében is, mert sima valasnál az egészet atirányíthatja az agya a gyerekre. Fog kapni gyógyszert.
2022. szept. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
62%
Sok nőnek elmegy az esze, ha gyereke lesz. Rajta ez így jött ki, te meg pont ezt a fajtát fogtad ki. Ha nem akarsz belebetegedni idegileg, akkor hagyd ott, váljatok el. Megváltozni nem fog magától a helyzeted. Lépj.
2022. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
71%
Doki,és sok őszinte beszélgetés, hogy neked ez mennyire rossz és bántó.
2022. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os "egyéb random jotanácsok" ötletei kukába valók. Csak olaj a tűzre,és magad alatt fogod rakni velük a máglyát.
2022. szept. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!